**Buburuze de 2009 in actiune (29)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

cam tarziu am venit la dar am venit.
este cez acasa si nu prea am cum sa intru ca mai stau si eu cu el de vb ca doar duminika ne vedem mai acatari
am pus poze aici http://picasaweb.google.com/102347085797853723665/CezDansuri#5523736876390374242

si cel ami mik dansator cel in roz adica ary
a fost ff frumos copii aveau niste emotii teribile si noi la fel m am ofticat ca nu am intrat si eu pe scena cu ei dar din motive lunare nu am avut cum, cez cand au incput sa danseze i au dat lacrimile si mie la fel.
la repetitii saraci copii erau criminal de croaznici dar acolo s au mobilizat si ne au facut sa fim mandri de ei
poop fetele ma duc sa hranesc ariciu

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Buna,

Tati incearca sa-l adoarma pe Vladut, iar eu am intrat o fuga sa v salut!

Lavi, cum ai petrecut? Cum mai e Rares? sper ca nu mai are febra
Picky, Stefi cum e? Dar tu, au mai cedat durerile de burta?
Cris, ce faci, o lasati pe primavara plecatul la munte? Cum mai e vremea la Constanta? Miru, tot o multime de trasnai face, nu?
Ema, cum merge pictura casei? Ai trecut deja la dormitor? Ai terminat camera lui Darius? A mancat sotul puiul pana la urma?
Anaela, bine ai revenit, sper sa treaca starea proasta si sa ne mai spui ce faceti!
Mada, bine ca ati petrecut frumos, bravo voua ca va faceti timp si de voi!
Adina, felicitari pt nora, am vazut ca ai petit-o pe Ary Super ca lucrezi de acasa si nu are de ce sa te simti injosita si eu as face asta pt un ban in plus.
Getik, felicitari pt spectacolul reusit, am vazut poze cu Ary frumusica si copiii super!
Alice, imi pare rau ca ai picat examenul, sper ca data viitoare sa fi ecu succes, tin pumnii!
Nicuratze, multi pupici la piticii tai frumosi


de baietel nazdravan (09.02.2009)


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia.p spune:

Ceau fetele!
Va multumesc inca o data din suflet de urari, vi le intorc si eu inzecit. Ieri am petrecut binisor, daca nu avea Rares febra era super. Pana dupa masa nici nu s-a dat jos din patul nostru, era ca o leguma saracutul cu 39.4.Apoi l-am luat in brate l-am mai plimbat prin casa, apoi a venit mama a mai stat ea cu el pe cand au venit musafirii, apoi l-a apucat diareea si acuma are, cred ca de la supozitoare, ce sa zic ca de mancat mai nimic, dar seara dupa ce a venit o nepoata de-a sotului de 5 ani pe care Rares o iubeste mult parca a inviat, a devenit zambaret, fugea prin casa.Azi nu a mai facut febra slava DD, am si iesit cu el in parc si pana acuma e ok.Sper sa iasa odata caninul stang sa nu-l mai chinuie.
Crissa foloseasca Mirunici sanatoasa noile achizitii, ceva poze cu scaunelul cantacios nu ne pui? sunt curioasa cum arata, i-as lua si eu la Rares..oo imi pare rau de vanataia de la spatic, i-a trecut? sa treaca repede...iar cu nunta nu putem sa-i trimitem pe ai mei sau ai lui Marius fiindca sunt prieteni de-ai nostrideci ne vom forta cumva si vom merge amandoi ca asa-i mai sanatos
Ema multam de PM si de mesajul special.Am vazut ca ti-ai luat culori, cand te apuci de treaba?
Getik, Cris ce facurati fetelor de ati primit diamant asa frumos? si eu vreu
Anaela sper sa treaca repede starea nasoala si sa intri sa ne zici mai multe despre voi si despre Dana multi si transmitele si lor ca le pupam!
Elena abia astept sa citesc ce mai faceti
Alic multi si bafta si mai mare la urmatorul traseu? Pe cand?
Pickyda face febra asa mare cand ii iese vreo masea, asa suntem noi mai speciali cum zice dr, sunt rare cazurile dar se pare ca noi ne incadram perfect incepand cu dintii si terminand cu vaccinul de un an cand a facut febra 4 zile 39.6...Picky ai avut accident cu masina?Puca ce mai face?I-a trecut raceala?
Crissi eu sper sa iasa odata ca saracutul imediat de trei saptamani da din una in alta.Deja ma gandesc cu groaza ca saptamana viitoare mergem sa ne dea ROR-ul...nasol ca ai avut accident cu masina, dar bine ca ai trecut peste asta, nici nu ma gandeam altfel
Getikam vazut niste pozici superbe, iar dansatoarea in roz mi-a placut cel mai mult
Annacand ne mai pui niste pozici cu Vladut?
Am sa pun si eu mai incolo niste pozici facute azi in parc cu Rareselul.
Va

Mami fericita de pitic campion Rares Florin---te iubesc mult piticanie mica
Asa creste iubirea vietii mele 23.mai.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alic spune:

Lavi, treseul inca nu l-am stabilit; voi afla data cand ma duc sa dau din nou sala, adica pe 16
bine ca si-a mai revenit Rareselul ! sa va fie de bine petrecerea


Cris, despre scaunel dintr-asta vorbesti?
http://picasaweb.google.ro/103632009306565118149/DeLa1AnSi4LuniInSus#5514147139685282178
http://picasaweb.google.ro/103632009306565118149/1Anisor#5478927214303481570
sau ceva mai sofisticat?

Getik, ce fel de sarbatoare a fost? Ary e cea mai frumusica dintre dansatori


---------------------------------------------------
ALICe, mamic de bebic Natalic (2 mai 2009)
---------------------------------------------------
adresa pt albumul de mot alicebirladeanu@rdslink.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emanouela spune:

fetili va pup si revin maine ca acu is nauca de cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

buna fetele

eu am fost cam ocupata azi cu oleca de redecorat prin casa,plecat la plimbare in 3in parc,in tara piticilor la joaca,si nu in ultimul rand la restaurat-pubb cu sectorista of course unde a facut furori

ema in sfarsit l-am prins mai liber pe al meu si e foarte curios ce capodopera o sa-i faca nevasta-sa pe perete,dar ca sa fie sigur ca nu o sa fie un esec,a spus ca sa cumpar si o galeata de lavabiv pentru orice eventualitate
mada pai voi acolo o sa faceti un bloc numai de neamurice face eva???
getik auzi??tu ne dai poze aicea cu taraita??ia pune-ne mai multe
ana e foarte urat aicea la c-ta..bate vantul si e frigggg..dar tot nu stam in casacategoric numai de prostii se tine brotacimea sa,dar si bucile ei cred ca vor intra in curand in colimator si e cam nasol pentru domnia sadaaaaaaaa,cred ca la munte cel mai edvreme vom pleca in priamvara ca in iarna sa nu ramanem pe undeva blocati
lavi ma buvur sa vad ca raresul si-a mai revenitstai ca eu vazusem aia de pe spate,dar am descoperit si inca una la buca dreaptanu inteleg ce-a fost in capul ei de s-a aruncat de pe scaune cool diamantul nu??macar o piatra pretioasa aicea sa am daca in realitate nu se poateam donat niste bijuuri la cazurile umanitare si am fost feriv=cita cu un biju si eu la randul meu,ca multe alte fete de altfel care au participat la acea actiuneinportant e ca incercam sa ajutam asa cum putem si cat putem ..nici noi nu am facut ROR-UL ,dar nici daca ma suna nu ma duc
[b]alic/b] da da da ,asta e scaunelulpune burta pe carte si repeta ca te vrem cu permis da??

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

Buna seara tuturor,

Am adormit copiii la 22 si pana acum mi-am prins urechile cu niste chestii tehnice..imi cer scuze daca mananc litere,mi-a stins sotul lumina.

Raducu mi-a racit de ieri,dar azi l-am pus pe picioare,maine avem zi de gradi...de Andra nu se lipeste nimic...zice ta-su ca e prea rea

Deci,fetita asta se face dictator sau nevasta de dictator,ne termina...vrea sa faca numai ce vrea ea..sa schimb pamersul e un mare risc,o tin in brate cu spatele la mine si isi arunca capul pe spate,am deja doua vanatai.

Nu vrea sa manance decat singura..face dezastru in bucatarie de cate ori mananca (am facut si poze,dar le incarc maine)

Si e o mare bandita..fura tot ce prinde in mana la Radu si fuge repede la mine s-o apar (mai rau este ca pune gura si pe acadelele lui...a invatat fata gustul)

Cel mai mult ii place afara,azi l-a prins pe taica-su ca duce gunoiul,si si-a luat caciula sa mearga cu el pa.

Si o veste buna,a prins drag de taica-su si il solicita,e asa haioasa cand il striga tare prin toata casa pana-i raspunde.


LAVINIA,e super vestea cu jobul,la mine e invers,astia ai mei s-au mutat la mama naibii,si pana vin eu din cic mai vine o colega inaintea mea ( ma bucur ca si-a revenit puiul,si v-ati dstrat si voi un pic)

EMA,ce taaare esti,felicitari, super desene!

GETIK, (bine ca ai zis de job...acum am pile daca am nevoie..sa nu ma lasi la necaz)


Revin acus



Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicuratze spune:

ADINA,,am admirat si eu pozele..lasa ca si Andra e puturoasa la vorbit,si e mai mare ca Razvan.

SIMINA,eu nu i-am dat deloc Andrei lapte praf,am bagat direct lapte de vaca si lapte de capra.

GETIK,situatia ta cu soacra e tare nasoala..tu poti sa spui ca nu primesti nimic,dar mai e si sotul si el poate sa spuna da..iti trebuie nervi de otel,sa inveti sa joci ceva teatru si cu ea si cu sotul,si cu cat va vedeti mai rar,cu atat mai bine.
(eu stiu cum e,ca soacra mea din tinerete ii spunea lui fi-su ca se omoara daca pleaca cu chirie,dar si el era tare,spunea ca nevasta mai gaseste,dar parinti nu )

PICKY,,eu nu prea le am cu povestitul,lui Radu ii place la gradi..dar ma si intreaba mereu de ziua cand chiulim (am facut regula sa chiulim vinerea).Ma bucur ca sunteti mai bine.

ANNA,noi mergem in Oraselul copiilor,ca e cel mai aproape de noi,din pacate in week-end este destul de aglomerat acolo.

LAVINIA,si eu am cautat de munca acasa...dar ioc..doar impartitul de pliante si reprezentarea de cosmetice pareau ceva mai serios.
(eu de cateva luni vand hainute pe net,si am inceput sa si castig ceva...dar e greu,ca asta mica e calare la propriu pe mine)

CRIS,sper sa va faceti si voi concediul,daca nu,macar te consolezi ca te duci de cateva ori pe saptamana in al 9-a cer


Va pup pe toate si revin eu,fug la culcare ca maine e randul meu la gradi.



Elena,mama Andrei (11.06.2009 ) si a lui Radu (21.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

neata mamici cu pici terorici

haideti la o cada,perfuzabile ,trabuce [jamica][jamica] si virginis slim..

elena pai daca andra o sa aiba postura de dictatoerae,fi-mea nu o sa se lase mai rejos si o sa fie ajutorul eicapete in gura nu-mi da ca are ea deja 2(una pe spate si una la buci exersand zborul la liber)dar are niste cuburi cu care face antrenament la oina si pe la picioare am o fantastica paleta coloristica de la vanataipozele alea cu mancatul le vreaumai ai putina rabdare sa-si dea ea seama la ce folosesc tacamurile si poate o sa fie si curattu,acadele nu furam,dar daca lasam ceva pe masa,nu conteaza ce..ia tot si manaca cu o pofta de zici ca am tinut-o flamanda o saptamanace fain ca-l striga pe sotsi tu nu mai poti de supatrare nu?? si a mea il cauta si eu mor de placere ca mai am si eu o gura de aer...ia sa trimiti tu soacra la c-ta ca acus toamna se sapa pamantul prin curti ca sa-l lasam ok pentru la primavara si hotararsc eu cand e cazul sa-i iau bilet de intors la bucuresti..exact la asta m-am gandit si eutrebuie sa ma multumesc cu ce se poate din cursul saptamanii ca pana la munte mai e P.S. se pare ca o sa scap mai repede de datorii decat preconizasem si de luna asta am unde verde la shopping pentru finutzasa ca scoate tot ce ai la vanzare ca se lasa cu coletarit

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simina1980 spune:

Neata!
Lavi cu mii mii de scuze ptr intarziere vreau sa-ti urez"La Multi Ani" sa fii sanataosa si fericita alaturi de printisorul tau.Sa ai parte de tot ce e mai bun si mai frumos in viata.
Nu am putut sa intru sambata ca nu mi-a mers netul dar m-am gandit la tine!

Mamica de Razvan-Alexandru(24.08.2009)

Mergi la inceput