Fluturasi de martie-aprilie 2011 (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lalely eu zic sa faci urocultura. poate fi ceva simplu sau poate fi infectie urinara.

S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Catank, ti-am vazut si pozicile, esti fru-moa-sa!!! Si burtica ioc, dar vorba fetelor, va creste, ai sa vezi tu la sfirsit!!!
Bblusii (ai tai si ai Amei) sunt superbi, perfecti, ca orice minune de la DUmnezeu!!
Lalely, intr-adevar de ex mie strugurii imi fac f rau, mai merge cu mere acrisoare, dar cam atit..si nu mereu nici cu ele...

Simona, mami de baieti David si Matei si 17+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor eu plec la o plimbarica.

S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Roxy, plimbare placuta, bucura-te de vremea buna!!!

Simona, mami de baieti David si Matei si 17+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

roxy ai vazut ce mindra floare am? M tot uit la pozisoare si nu-mi vine sa cred, ... ca mi s-a intimplat minunea mult asteptata. Noi pe 18 septembrie am implinit 11 ani de casnicie (anul acesta am serbat in Constanta, am taiat motul unui fin)... anul trecut, cind am implit 10 ani ...tot in Constanta ne aflam, dar am botezat o fetita, in acceazi zi de 18 sept.
Si dupa un drum de 11 ani... avem si noi o minunatie, in suflet, in gind, in ...burtica, ...cind va fi sa o tinem in brate...offff nu vreau sa ma gindesc ce trairi, ce sentimente, ...ce emotiii
simonacip sper sa nu faci "corni#355;e" ca tot te laud, ... dar tare mult te apreciez. Lasa-le incolo de geamuri, ..le fac eu, numai sa ai grija de tine...si de baietii tai, ... ce frumos, cit "te invidiez" ...si eu as fi vrut, 3, 4... imi plac foarte mult copii.
Asa ma vad si eu.... cu o familie numeroasa, ... am vb deja cu sotul, ..ne faceam planuri pntru bb 2 rapid, ... Unii ne judeca, ..ca nici nu-l am pe primul si deja bat cimpii, ... dar ce are "lumea" cu gindirea mea pozitiva, ... Faptul ca traiesc zi de zi cu frica de Dumnezeu, imi da putere...curaj, ...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu un suflet 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

simonacip sper sa nu faci "corni#355;e" ca tot te laud, ... dar tare mult te apreciez. Lasa-le incolo de geamuri, ..le fac eu, numai sa ai grija de tine...si de baietii tai, ... ce frumos, cit "te invidiez" ...si eu as fi vrut, 3, 4... imi plac foarte mult copii.
Asa ma vad si eu.... cu o familie numeroasa, ... am vb deja cu sotul, ..ne faceam planuri pntru bb 2 rapid, ... Unii ne judeca, ..ca nici nu-l am pe primul si deja bat cimpii, ... dar ce are "lumea" cu gindirea mea pozitiva, ... Faptul ca traiesc zi de zi cu frica de Dumnezeu, imi da putere...curaj, ...

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu un suflet 13+


Chiar asa este!!!

Simona, mami de baieti David si Matei si 17+
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

roxy... ce fain te plimbi tu zi de zi. Bravo!
simonacip ma faci sa Trec anii, ...important este sa ne ramana sufletul frumos. Ma uitam acum ceva zile in urma la pozele tale, ... de la an la an.... esti si mai frumoasa. Parca inaintezi contra naturii.... Iti multumesc oricum pentru apreciere!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu un suflet 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

lalely: sa stii ca si eu am vrut , la fel ca tine, sa anunt dupa 12 saptamani. insa cei mici din burtica nu m-au lasat pt ca-mi era prea rau..de doua ori am si plecat de la serviciu..si ca sa inteleaga cei de aici, de aceea le-am spus. in plus ca trebuia sa plec la naalzie si eco in timpul programului si stii ca avem voie 16 ore pe luna sa ne invoim fara probleme pt asa ceva. mai bine nu te mai chinui si anunta-i (oficial)

simonacip: multumesc pentru incurajari..si eu cerd ca va fi f frumos pt ei si abia astept:)

catank: of si vai , inainte de sarcina muream daca nu mancam fructe (orice furct de pe pamant), insa odata cu sarcina m-am transformat: sa nu vad rosii (eu care le mancam si goale) , de fructe ma feresc..doar le adulmec pt ca mor de dorul lor. inainte nu mancam miere...afumatura ...acum cu ele ma tin pe linia de plutire:). mi-e dor rau sa maninca ce puteam manca inainte...o salata boeuf...sarmale...offf...

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Ei monas sufera "baba" pentru un bebe

Dr meu mi-a spus ca dupa 16-18 s in general ar trebui sa ne revina gusturile de altadata, ..sa mincam mai cu pofta orice...
Asa ca... trebuie sa trecem si peste asta, dar eu spun ca nu este f grav atita timo cit nu ai stari frecvente de voma, alea mi se par groaznice.. Eu nu am vomat in timpul sarcinii deloc, nici macar odata, dar stiu fete de-si "scuipai" stamacul... Atunci da, ...e f greu... Dar asa cum zice Biblia: Dumnezeu nu da niciodata mai mult decit putem, duce!!!
Aaaaaaa simonacip am intrat si eu acum 2 zile parca pe site-ul la care faceai trimitere. F frumos spus, ... frumoase cuvinte, ... cum sa nu ramai frumos si tinar?!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu un suflet 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Am revenit si eu de la plimbare. E f cald si placut dar au zis ca pe seara vin ploile

catank, eco e fff clara. Cred ca a fost un ecograf f performant. Eu am poze de la 13 sapt si 1 zi, dar nu se vede asa clar ca la tine

ma tot tin sa fac reteta Amei de Pancakes si tot nu gasesc momentul potrivit , am cumparat Ricotta si cred ca l voi face in dupa-amiaza asta...ca la micul dejun nu am sanse.

Apropos bebelina mea e din ce in ce mai puternica, o simt si cand fac treaba nu numai cand stau relaxata. Cred ca abia asteapta sa se joace cu fratiorul, cum ma pun sa ma joc cu Cristi sau sa ne "giugulim", cum isi face simtita prezenta

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 19+ cu

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput