Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (20)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_82

madamar eu ma fac vinovata de "pui terorist" ,odutza e noua pe forum si mie prietena buna,si nu stia cum sa-si faca intrareava multumesc ca ati primit-o
multa sanatate puilor si voua mamicilor,nopti linistite

brotacul tero-sectoristMIRUNA(29 mai)

Teroricul sectoricios are 1 anisor

BAZAR


simpatic ... brotacul@
pupici

Mary, mamica lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Fericita, imi alaptez puiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Mamici de baietei@ HELP

DUPA CE PEDIATRA a spus sa nu umblam la "putza" - nu am mai insistat. Consecinta: in virf, putulica e rosie - in virf cumva...am dat cu rivanol, si nu s-a intimplat nimic... si orificiul e mai mic... ce sa fac?!

Mary, mamica lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Fericita, imi alaptez puiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

odutza, laura bine ati venit
crissy sper sa fie totul ok cu inimioara patriciei si cu analizele
sorana bafta la recoltat urina.
Hainute de fetite gasesti peste tot frumusele dragutele. Eu shoppinguiesc mai mult online ca n-am suficienti nervi sa umblu prin magazine cu doi copii dupa mine - bebeshopp, hainute, maxbebe, hopababy - pune tu www in fata si ro la sfarsit. Tot online e babystuff, tot cu ro la sfarsit da' nu stiu cum e, ca n-am incercat. Inca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinutzaa spune:

Citat:
citat din mesajul lui Madamar

Mamici de baietei@ HELP

DUPA CE PEDIATRA a spus sa nu umblam la "putza" - nu am mai insistat. Consecinta: in virf, putulica e rosie - in virf cumva...am dat cu rivanol, si nu s-a intimplat nimic... si orificiul e mai mic... ce sa fac?!

Mary, mamica lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Fericita, imi alaptez puiul



Se mai intampla sa se inroseasca cate un pic sau sa mivsoreze orificiul dar atata vreme cat face pishu in jet si nu plange cand face, e ok.

eu pe tudor am ales sa il decalotez. Trageam cate un pic la baita in fiecare zi. Da' un pic, nu am fortat niciodata.

Scuze de greseli, da' scriu cu o mana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Crissy sper ca micuta Patricia sa fie bine, dar eu nu m-as impacienta atat. Ce sa mai zic de ale mele, Iustina abia are 5 kg si alea trase de par,e drept e nascuta la 1.750 dar totusi. Legat de suflu, Alexandrei i s-a depistat o aritmie la inima, nu grava. O sa o mai intreb si eu pe pediatra ei, ev sa facem si noi poate un EKG. Deocamdata nu avem probleme. Dar fa-i un EKG sa stai tu linistita.

Bubu aparatul meu zace in cutie, nu m-am jucat inca cu el, am de gand sa il car la munte weekendul asta.

Ekaterina a baut 100 ml supa, iar Iustinica 150, sunt f happy.

Eu nu ma bag la intalneala, miercuri plecam la Azuga. Rocsy nu cred ca ajung la BV nici weekendul asta, dar mai e timp

Sorana of ce de agitatie. Rochite frumoase gasesti la Miniblu. Daca iti place ceva si nu au in magazin intreaba la altele. Felicitari ptr nasit.

Eu am gasit acasa 2 fete f maraite cu care nu ma mai inteleg, mama le-a dat nas. Deja ma doare capul. Nu mai tipa intr-una. Va dati seama ca sunt invatate in brate, cred si eu ca ieri abia astepta sa plece si numara orele pana intram in casa, cat m-a bombanit ca am prins coloana de la Azuga la Comarnic si am facut 2 ore juma pe ceas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

si eu bantui mai mult online, am descoperit un site nou, il ochisem deja de afara si sunt happy ca a intrat si la noi bonprix cu ro la sfarsit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Neata,

Cris, sper sa fiti ok cu toate cele

Sorana, ce iti mi trebe tie sala daca alergi atat ??

Nu ma pricep la congelarea morcovilor; momentan ma concentrez pe gramada de mere culese ca nu prea stiu cum sa le pastrez.

Ieri ne-am "pierdut" printr-un super labirint facut in porumb si am achizitionat si dovlecii ptr Halloween; costumele-s luate, ramane sa avem rabdare sa vina 31 oct. Noi inca mai avem din dulciurile primite de baieti anul trecut de haloween (merg costumati din casa in casa si primesc dulciuri); asa de fain isi decoreaza unii casele aici;

Bun venit Onutza!

Pot sa va propun eu locul de intalnire si ora? ca io-n neutra! Glumesc. Pt ca eu nu pot veni


Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Onana spune:

Am gasit fier, am o pauza mica mica si plecam in parc.

Alina, Sabina, multumim de sfaturi si de felicitari.

Mary, legat de putzulica, si eu am patimit cu Matei,cu Tudor cred ca e si mai rau, dar macar acum stiu ce si cum. Si aici parerile sunt impartite, asa cum sunt si putzulici care se decaloteaza mai usor/greu decat altele.

Eu l-am decalotat pe Matei, la sfatul dr, cate putin la baita si tot a avut fimoza si l-am operat spre un an (nici eu nu fortam deloc, dar la el chiar nu exista alta solutie). La Tudor e mai rau, nu se decaloteaza deloc, pielicica e ff lipita si de-abia face pishu, si s-au adunat acolo si niste secretii, ceea ce nu-i ok.. Dr a zis sa-l mai lasam, eu vreau sa merg cu el la chirurgul care l-a rezolvat pe Matei sa vedem ce zice. Peditrul mi-a zis ca e mai bine s-o rezolvam mai devreme, adica spre 1 an, decat sa ne trezim pe la 4 ani cand e mult mai traumatizant.

Asta e la noi, poate la voi o sa fie mai usor!

Fugim in parc..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Crissy_C

Citat:
citat din mesajul lui ancutzicab

Oooof, Crissy, multa sanatate Patriciei, sper sa nu fie nicio problema de sanatate, ci doar asta sa fie ritmul ei de crestere! Succes cu recoltatul urinei, cred ca e o pacoste! Eu stiu cat m-am chinuit la Luca, la fetite nu stiu cum e.

Morcovi congelez pentru ca am primit cativa de gradina, curati, curati, fara azot sau alte minuni, de aia i-am pus.

Anca, mamina fericita a lui Luca 04.03.2008 si a Mayei Sofia 10.06.10



Ahaa, morcovi bio , bravo.
Cu greutatea ce sa spun, mie nu mi se pare asa 'subnutrita', are si ea copanele grasune, gushulita, tot tacamul dar deh, nu suntem in standarde. Are 5,900 kg la 3 luni jumate. E asa putin?

Cristina, mamica fericita de Patricia Andreea 9 iunie 2010

Sebi avea sase kg la 4 luni si o saptamana,la fel ne-a zis castam prost



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Ca stam prost,scuzati;scriu de pe laptop si ma descutc mai greu
Va multumesc de raspunsurile legate de baita,Sorana m-ai incurajat,mi-ar fi parut rau sa nu-l mai pot balaci,avand in vedere ca ii place asa tare,cada normal ca e bine curatata, si nu am folosit-o decat noi,familia.
Eu va intrebam si de hidromasaj,i-o face bn sau rau?

Onuta bine ai venit,asa i se spune si mamei.Scrie repede 10 mesaje ca se te citim in timp real.Povesteste-ne cum ai avut sarcina,cum ai nascut,si tot ce mai vrei

Hai fetelor,nu va simiti niciodata obosite,parca la capatul puterilor,si aveti impresia ca sunt niste mici teroristi urlatori astia micii,dar tot dragalasi?Ehhhh,depinde de nervii fiecareia..


Mary e tare delicata problema,noua ne-a zis doctora ca se prezinta bn putzica,sa nu insistam;dar eu incerc sa desfac cate putin la fiecare baita;dar nu am progresat foarte mult,sincer



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput