Fluturasi de martie-aprilie 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_sb spune:

Multumesc de raspunsuri, Roxy! E nemaipomenit sa te poti consulta cu cineva, mai ales ca este primul bebel si multe nu avem de unde sa le stim( chiar daca sunt pe google cum am vreo nelamurire).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cristina_sb la ce doctor la Brasov? ca eu sunt din Brasov.
daca ti-a zis sa faci triplu test, fa-l nu poti zice ca nu vrei. dar nu stiu daca era chiar necesar.

S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gata a adormit si bubu.

roxy la 18.30 ne intalnim cu prietenii.


mamica fericita de printesa si 18+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

saptamana viitoare cred ca merg sa cumpar ceva lucrusoare pentru buburuza.
voi cand vreti sa cumparati caruciorul si patutul? ca eu m-as uita si de alea.

S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_sb spune:

Roxy, eu merg la dr.Baiulescu, cel controversat(cu nasterile in apa). Ma duc la el la cabinet in Victoria, ca imi este mai aproape. Tu? Vrei sa nasti la Eva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

la noi a inceput o ploicica....

maine merg sa-mi definitivez cu risul maternal ca am primit raportul de la medicina muncii. si trec si pe la o prietena care este si ea graviduta sa mai schimbam pareri.

S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cristina_sb de ce este controversat? eu am citit de bine de el. vrei sa nasti in apa? eu as vrea sa nasc la Eva. inca nu m-am programat, cred ca de acum, sa vad ce-mi zice doctorul.

S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_sb spune:

Bine, controversat in sensul ca l-au tot "sapat" unii si altii pana cand a trebuit sa inchida sala de la Victoria( probabil le lua paine multora). Daca ajungi pe la Eva sa imi zici si mie cam ce preturi au, mi-ar place sa nasc si eu in conditii umane, la noi nu e tocmai "de vis", in plus nici nu te lasa sa nasti cu un anumit medic, nasti cu cine e de garda. Problema ar fi ca de la SB pana la Bv e ceva, si daca te "apuca" ce faci?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

saptamana viitoare cred ca merg sa cumpar ceva lucrusoare pentru buburuza.
voi cand vreti sa cumparati caruciorul si patutul? ca eu m-as uita si de alea.

S-a intamplat minunea mult asteptata18+


de data asta nu ma mai grabesc ca ocupa spatiu si fii'mea sigur o sa vrea si ea "o tura" cu caruciorul.... prin decembrie-ianuarie (zic eu acum ) dar daca prin o oferta buna nu voi sta pe ganduri nici mai repede. la iasmi le-am cumparat de pe la 5 luni.



mamica fericita de printesa si 18+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cristina_sb preturile au ramas aceleasi pentru moment. nasterea naturala 2000 lei cu tot cu epidurala, nasterea cezariana si in apa 2500 lei. si absolut totul este inclus in pret: prosoape, servetele, vata, cazare, mancare, haine de bebe tot. cred ca stii asta. eu zic ca merita. la Victoria am citit ca nu sunt deloc conditii, igiena.
asa este, de la Sibiu pana in Brasov este ceva, dar era bine sa ai la cine sa stau macar cu 1-2 saptamani inainte de termen.

bb_yasmi si eu mai urmaresc ceva oferte. astia de la chicco au iar o oferta buna la carucioare dar este valabila pana in 30 septamebrie. pana in februarie mai fac ei altele.

S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput