Fluturasi de martie-aprilie 2011 (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

am venit de la plimbarica si asa cald este afara, cu toate ca este inorat si bate vantul. si m-am imbracat si destul de gros. astept sa ma ia somnul

S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

lalely nu toti doctorii recomanda dublu si triplu test. mergi la eco de 12 saptamani si daca masuratorile sunt bune nu este neaparat sa faci dublu test si altceva. daca doctorul nu ti-a zis inseamna ca nu o sa faci.

S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

heelooo

am ajuns si noi pe acasa la nani......apoi o luam din loc.....sarbatorim in oras!

roxy pai tocmai ca de vineri am tot mancat tort.....in fiecare zi alt fel :)), m-am abtinut aseara.

cristina_sb nu e o regula cand misca sa nu mai aibe mami greturi.....chiar la noi la odisee am fost multe cu greturi pana la 18 sapt.

lalely si eu tot la 2 sapt am facut eco. la ambele sarcini,

culc fata si revin.
sper sa am cu cine sta la taclale.


mamica fericita de printesa si 18+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_sb spune:

Roxy, la listeria parca asa e, neg sau poz. Atunci o mai repetam?Triplu test ai facut? 3D?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cristina_sb mie nu mi-a zis doctorul meu sa fac nici dublu test nici nimic. la eco de 12 saptamani toate masuratorile au fost bune asa ca n-avea rost si asa este doar statistic, nu este ceva sigur si cu testele alea.
listeria nu mi-a zis s-o mai repet, doar toxoplasmoza lunar. dar eu am uitat si am amanat dar cred ca o sa merg saptamana asta s-o fac, daca tot mi-a zis.

S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_sb spune:

Yasmi, te rog, nu imi spulbera sperantaDe la 5 saptamani imi e rau, de atunci tot tai cate o saptamana de pe calendar, ca nu mai pot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cristina_sb eu stiu ca masuratorile se fac in 2D asa ca nu-ti fa probleme daca nu-ti face 3D sau 4D. aia este mai multe sa vezi tu bebelusul, ca se vede superrr. mie mi-a facut si 3D si 4D cand am fost, asa pentru noi sa ne bucuram de imaginile foarte clare si frumoase cu bebelina

S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

cristina_sb depinde de fiecare cu greturile. poti scapa de ele cand misca bebele sau nu scapi. eu si acum mai am greata cateodata, mai mult seara. ieri am avut dimineata o greata.....luasem o lingurita de miere inainte sa mananc si de la aia nu mai puteam.

S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi distractie placuta mai tarziu
la cat pleci?

S-a intamplat minunea mult asteptata18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_sb spune:

Roxy, la masuratorile de 12s si mie mi-a zis ca este ok, dar in s16 vrea sa fac triplu test. Ce pot sa ii zic, ca nu ma duc? Imi convine doctorul la care merg, datorita lui am ramas insarcinata in urma unui tratament pentru o anexita( ceilalti stimabili la care am fost mi-au facut HSG si in final mi-au zis sa merg la FIV), cu toate cel mai probabil o sa nasc in Sibiu, nu la Eva in Brasov unde profeseaza el. Asa ca ma voi conforma, ca nu am incotro.

Mergi la inceput