Fulgusorii de nov.dec2009 se bucura de toamna(83*)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Buna seara la fete,
Oana bine ai revenit, sper cat mai des!
Busy: poze! poze! poze! hai fetele, scoateti si voi pompoanele si sa-i facem galerie!
Camy: ma bucur pt Flavius, si noi i-am luat la junior si tricicleta si Bobbycar, dar tot asa. Pedale de decor, sau sta in picioare rezemat de ele si le impinge...ca ajutoare la mers
Laura, Oana, asa-i cu dintisorii, primesc intr-adevar multi puiuti fund rosu, nu de la dinti propriu zis, ci, din cauza ca ii supara gingia baga f des manuta in gura, si cum majoritatea se tarasc deci iau microbi de pe jos,de aici apar iritatiile. Oricum stim si de la noi cu nasterea, cu cat e mai relaxata cavitatea bucala, cu atat e si cealalta parte...
Ne-a trecut sperietura dupa accident, maine mergem sa vedem de reparatii..


harnici la de 40 de saptamani
Cresterea in greutate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cryss_oana spune:

Camy,multumesc de primire! Ma bucur ca Flavius e bine,noi ne luptam cu ea,sper sa treaca cat mai repede.
Ma retrag si eu ,noapte buna tuturor si un week end minunat alaturi de puiuti si cei dragi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

neata hai la o o dau eu in dimineata asta
mai degraba o las ca sa trezit ary si tre sa ii dau sa pape

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

'neata


mama e la mine de o saptamana...asa ma enerveaza....ca nu intelege de ce stau eu la calc........aseara chiar s-a enervat si s-a dus la culcare fara sa mai manance ...ca sa vedeti femeie nebuna...

ma duc sa o ajut la curatenie ca parca vad ca se supara si acum...si o fac singura pe toata

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Am venit si noi la voi sa ne laudam cu primii doi dintisori!
toate si toti !

"Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare"
_
Magda, mami de Liviu-Rares (Andrei) 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

camy rabdare ca aas sunt mamele. dar mai bine cu ele decat cu soacrele poop dulce
magda felicitari pentru cei doi dinti la multi inainte

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

camy....da' pe tine te enerveaza si mama..si soacra...
tine cont ca ele sunt "femei batrane"...si unele chestii nu le inteleg...asa ca fii mai ingaduitoare putin cu ele, te rog eu
magdayabadaaaaaaaa.........baduuuuuuuuuuu....bv!!!!
getik, ai terminat cu munca campului?acum ce faci, pui muraturi???noi punem..defapt sotul, nu eu
cryss_oana...asa domnisoara....vezi ca ai nimerit...si culmea, ai si cu cine vorbi!
lauriciu..de ce zici ca vrea DI vancanta?nu ii place scoala?sau e free soul..si nu prea ii place programul si alea-alea?
busydoc
tiuscahai si tu cu poze
alexxa...nu ne-ai mai spus de tati..cum e?i-a trecut TBC?a fost si el la Bucale, la protest?
noi am luat testul de urina..in care zice ca are globule albe(leucocite) in urina...claiculi de Ca..in rest ok...amluat si examenul de scaun....nuare viermi..asteptam testul de giardia..vine peste 10 zile...si cel pentru gsnglioni, saptamana viitoare...azii-am luat tampon nazal si exudat faringian...si luni ma duc dupa rezultate..
ieri am fost si la dermato...a zis ca ori e genetic...si sotzul aavut probleme cu bubitze....si eu...cand eram mici..ori viermi..ori a facut o alergie la ceva..fara ca IN MOD NORMAL sa fie alergica la acel lucru...(alergenii au iesit sub limita...adica 0,1...0,2..cam asa..)
asa ca:
-fara fructe din import, doar fructe autentice
-rufele i le spal separat, sa numai adaug balsam de rufe
-sa nu o mai sterg cu servetele parfumate..ci simple
-sa nu ii mai iau sampon cu parfum sau diferite plante sau fructe, la pampers la fel...simplu..fara parfum, aloe..etc...
Rebecca e mai bine..sens in care nu mai e rosie la putza(am lasat-o fara scutec..si o voi mai lasa macar o zi pe saptamana sau cateva ore pe zi..de acum) si pe corp si fatza i s-au mai estompat bubitzele...
am cheltuit pana acum cu ea asa:
-analize hemoleucograma, alergeni, ganglioni,urina:800 lei
-analize scaun:75 lei
-analize tampon nazal si exudat faringian:80 lei
-pastile, creme-200lei
-dermatolog, pediatru:160 lei
...si sa vedem ce mai urmeaza...
cineva mi-a spus ca ar putea fi "spurcata"..adica o persoana care nu e tocmai ortodoxa si se ocupa de partea oculta...ar fi deochiat-o..si eu trebuie sa fac un ritual...mai multe nu pot spune..cine nu crede...sa se abtina...si sa nu judece...eu cred....ca am mai patit si altele pe pielea mea..asa ca niciodata sa nu spuneti numele intreg al copilului niciunui strain(eu prin parc am facut-o de 100 de ori) si nu lasati sa vaintre in casa oricine, oricand)..si inca un pont..copii cu ochii deschisi la culoare se deoache f.repede(varul meu era sa si moara..daca nu il descanta bunica-mea)..si eu o mai descant pe fii-mea..insa pana acum nu a fost deocheiata asa grav..
DEOCAMDATA..merg pe mana medicilor..daca niciunadin analize nu va spune ceva concludent..o voi descanta..voi incerca si asta..desi nu sunt adepta..meaparat...dar O MAMA E GATA DE ORICE PENTRU COPILUL EI..uneori ar si ucide...
o zi buna fete..si un sfarsit de saptamana frumos si in sanul familiei va doresc



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

mie air mi-e rau si ...clar mi-e data ori fierea peste cap...ori nu stiu....
NU-S GRAVIDA!!!! ca sa nu ma banuiti!!!


Si am o tona de rufe de calcat...si parca as vrea sa merg si eu sa ma tund...si vreau neaparat sa ma vopsesc..ca am albit rau de tot...si vreau sa ajung la epilat...si vreau sa-mi cumpar colanti si pantofi...si...si...si....offf...grele!!!


dar pana una, alta....ma duc sa calc

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdaz_ina

Am venit si noi la voi sa ne laudam cu primii doi dintisori!
toate si toti !

"Diferenta dintre rai si iad este una de perceptie si de adaptare"
_
Magda, mami de Liviu-Rares (Andrei) 18.11.2009 si Iarina 31.01.2006


felicitari!!!....se pare ca al meu e codasul codasilor, asa-i?????
chiar azi de dimineata l-am luat iar la puricat in gurita...saracutul asa frumos deschide gurita ca sa vada mami acolo tot...degeaba...nu e nimic de vazut!!

Cami, de Flavius Cristian in
-------------------------------------------------------------

ingerasul Darius-Andrei
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Poveste si POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns getik1 spune:

camystai linistita este o perioada urata dar o sa treaca curaj
ladyiubita este real ce spui pe ary a deocheato cumnatamiu la un mod criminal de era sa ajung cu ea la spital ca el are ochi c si aprui si ami este si intors de la tzatza, eu de atunci in ciorbita mereu ii pun un pik de aghiazma,mergi la o batrana care sa ii zica dedeochiu clasic ca poate vreun efect. asa cum zic u am o cunostinta care ma facut cretina ca eu cred in porcarii deasteaasa ca nu te lua dupa lume ceea ce simti u ca mama sa faci. si apropo de ce ziceai zille trecute ca nu esetio mama buna sa sti ca esti o mama fffff buna doar ca problemele care le ai nu te lasa sa vezi asta te pup dulce si mult curaj poop si beccca sa treaca bubitele

getik mamika de
mika minune ariana-ioana 29.12.2009
ary poze si ary povestea unui aricy

poze nunta
am produse la bazar

Mergi la inceput