Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (140)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

neatza

noi suntem morocanosi tare...ne ies dintii de sus..unul aproape a crapat gingia..celalalt mai dureaza o zi doua...
il doare rau, nu ma lasa sa ii dau cu Calgel...roade tot ce prinde.
Am luat si noi pranzul..de data asta nu i-am mai blenduit mancarea...spanacul era tocat si carnea i-am rupt-o bucatele...a paoat cu un entuziastm..nu stia cum sa mestece si sa inghita mai repede ca sa ii mai dau

acum mesteca la lingurita...ma duc sa spal niste vase..revin

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Salut fetelor,

Am fost iesi la ORL, copilul nu are nimic, in afara de niste parinti super panicosi , l-a controlat peste tot, din pct de vedere ORL e ok.
De ce tuseste? Nimeni nu stie. Ar mai fi de facut, urmatorul pas, un examen cu bariu, tinut cu capul in jos si facut radiografie. Asta nu mai fac, las copilul in pace.
Ii mai dau o tura de 10 zile de Bactroban, unguent nazal, apoi mai repet exudat-ul....sa vedem.

N-am chef de munca azi...chiar nu am chef, trag de o raportare de dimineata si aproape nu am facut nimic.
Of....mai sunt cateva ore si vine uichendul !!!


de Daniel, n.01.02.2010
Mama fericita

ma bucur pt vestile bune de la doctor!
traiasca uikendul!


mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danasor spune:

salut!

Dastefa multi pupici pentru fete,
Tomaca ii usuc parul cu uscatorul dar nu prea ii place, intai o sterg foarte bine cu prosopul si apoi la uscator ,
BF ma bucur ca aveti vesti bune de la doctor ;
MP cui ii tii regim lui Radu sau lui Alex?

Voi ii mai tineti in scoica sau ati trecut la scaunul de masina? imi puteti spune care stiti voi ca e mai ok, ca siguranta si comfort?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Cris.d si la noi sunt centre pt copii,am scris mai demult despre ele,noi mergem si la centru din acesta special pt copii pana la 5 ani si la biblioteca(si acolo e amenajat loc de joaca si citit povesti),sunt si centre unde platesti(e pe etape de varsta –se lucreaza partea locomotorie,vorbire,imaginatie,etc,in functie de varsta),plus bazin de inot,dar platesti pt insotitor,nu copil….asa poti acoperi aproape fiecare zi din saptamana
Timp de net,cam imi fac,asa cum imi fac si de citit,dar eu nu am decat un copil(acum astept sa vad cand vine al 2 lea….),de obicei cand ea e la san stau pe net….ca acum cand vrea sa doarma si ma “tine “langa ea
Blue-flower,ma bucur ca sunteti ok….si Ariana mai tuseste,dar se fandoseste
Lillo,nici eu nu vreau sa ma intorc la servici,nu ca as fi lenesa de felul meu….dar asa imi place sa stau cu pufu acasa(daca as sta si la casa ar fi super) si mai imi fac timp si de mine(ma refer la citit carti,ca eu iesiri si din astea nu prea am fost/sunt genul),cand lucram,si imi place ce lucrez,stateam de dimineata pana seara,imi doream sa invat cat mai mult,sa fur meserie….si cand ajungeam acasa…..ce mai aveam timp de alte cele?prea putin,dupa ce am stat cu ochii in calculator toata ziua numai imi ardea de tv sau citit…somn direct…..acum seara ma mai uit la filme cu sotul,nu am vazut atatea filme in viata mea cat am vazut de cand stau acasa….am deviat deja de la subiect….sorry



Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Am observat ca cea mai buna cale de a afla caracterul cuiva este sa-l intrebi despre altcineva."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui danasor

salut!

Dastefa multi pupici pentru fete,
Tomaca ii usuc parul cu uscatorul dar nu prea ii place, intai o sterg foarte bine cu prosopul si apoi la uscator ,
BF ma bucur ca aveti vesti bune de la doctor ;
MP cui ii tii regim lui Radu sau lui Alex?

Voi ii mai tineti in scoica sau ati trecut la scaunul de masina? imi puteti spune care stiti voi ca e mai ok, ca siguranta si comfort?


pui mic


Eu inca il mai tin in scoica, dar nu stiu daca este mai bine asa sau nu. O folosim rar si putin asa ca nu mi-am batut capul.

Merci pentru raspunsuri. Am sa pun si eu uscatorul in functiune.

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomaca spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatza

noi suntem morocanosi tare...ne ies dintii de sus..unul aproape a crapat gingia..celalalt mai dureaza o zi doua...
il doare rau, nu ma lasa sa ii dau cu Calgel...roade tot ce prinde.
Am luat si noi pranzul..de data asta nu i-am mai blenduit mancarea...spanacul era tocat si carnea i-am rupt-o bucatele...a paoat cu un entuziastm..nu stia cum sa mestece si sa inghita mai repede ca sa ii mai dau

acum mesteca la lingurita...ma duc sa spal niste vase..revin

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric


Bravo! Dar nu se ineaca? Tudor s-a cam strambat daca nu era fin. Mai incercam mai incolo.
pentru dintzisori. Dar cine o sa aiba un zambet frumos ?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Tomaca multumim de capitol nou


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Sinceritatea nu înseamna a spune tot ce gândesti, ci a gândi tot ce spui."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Tomaca,in capitolul trecut spuneai ca nu stii cum sa faci sa apara cosmetizat linkul....atunci cand vrei sa introduci linkul treci la 'mod format' interactiv,apoi mergi pe butonul 'introdu hyperlink' iti apare o casuta ,unde poti scrie denumirea care doresti,de ex- aici-, dai ok,si apoi trebuie sa introduci linkul si iar ok....si atat....cel putin asa fac eu


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Sinceritatea nu înseamna a spune tot ce gândesti, ci a gândi tot ce spui."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:



azi nu am stat o clipa

simplicity multumesc mult ca te-ai oferit cu cremuta, o prietena are pe cineva in germania si a cerut si pentru mine un tub, tr sa vina sapt viitoare, daca nu rezolv o sa apelez la tine, poate se organizeaza celelalte mamici de baietei

lorex merci mult de raspuns, ma gandeam sa sterilizez borcanelele cu piure de pere ca la compot, asa cred ca ar tine mai bine. si oare mai e nevoie sa le tin in frigider?

mai nou Dragos daca are biscuite in mana si ii cerem "pa-pa", ne da si noua sa mancam ( l-a invatat buni si daca tot l-a invatat intr-o zi avea in mana o frunza de vita si i-o baga in gura bunica-sii sa manance si o tot indesa )

mami de Dragos Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale1212xa spune:

Citat:
citat din mesajul lui tomaca

Citat:
citat din mesajul lui ale1212xa

neatza

noi suntem morocanosi tare...ne ies dintii de sus..unul aproape a crapat gingia..celalalt mai dureaza o zi doua...
il doare rau, nu ma lasa sa ii dau cu Calgel...roade tot ce prinde.
Am luat si noi pranzul..de data asta nu i-am mai blenduit mancarea...spanacul era tocat si carnea i-am rupt-o bucatele...a paoat cu un entuziastm..nu stia cum sa mestece si sa inghita mai repede ca sa ii mai dau

acum mesteca la lingurita...ma duc sa spal niste vase..revin

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric


Bravo! Dar nu se ineaca? Tudor s-a cam strambat daca nu era fin. Mai incercam mai incolo.
pentru dintzisori. Dar cine o sa aiba un zambet frumos ?

varsta lui Tudor
mami tomaca si bebe Tudor Ioan



nu se ineaca..vad ca stie sa mestece destul de bine...oricum era carnea foarte bine fiarta si bucatile micute

-----------------------------------------
Dragos-Andrei(08.01.2010)...un bebic mic si pitic facea baie intr-un ibric

Mergi la inceput