Floricele de Liliac mai - iunie 2010 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Neata

Rosanne, multumim pentru capitol nou. Nu am cum sa caut acum insa iti dau.

Cordelia, nu ai PM activat ca sa iti pot trimite parola

Ale, oricine are acces la contul de webshots poate schimba parola. Eu cand am schimbat-o v-am dat PM

Theophilina, pupici micului crestin.

Sabina, bun revenit acasa!

Cris, a reusi sa scoti lapte prin muls, e, dupa parerea mea, o super reusita; sunt mai multe elemente psihologice care se combina ca sa reusesti; stressul sigur nu ajuta;

Sorana, nu multumesc. Suntem ok asa.

Eu si baietii suntem raciti asa ca ioc scoala; azi vegetam si noi prin casa.




Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Bun gasit, dragele mele!

Azi sunt tare adormita. M-am trezit de dimineata sa merg la pansat dupa ce azi noapte m-a tinut sora-mea de vorba pana pe la 3:30. Cred ca am fi povestit pana dimineata daca nu trebuia sa ma culc sa fac laptic. Asa avem noi un obicei, ca din cand in cand sa dormim una la cealalta si sa povestim de toate: planuri de viitor, barfe, prostii, cugetari profunde... Si tre' sa recunosc ca de cand s-a nascut Maiutu nu am mai avut parte de nopti de taclale, asa ca ne-a picat tare bine, mai ales ca ieri a fost si ziua ei.

Sotul mi-a plecat in delegatie si sta pana miercuri, asa ca va fi cam gol patul noptile astea... Maia se indeletniceste in ultimele zile cu rostogolitul pe burtica. De intors, se intoarce demult, insa am abservat ca de vineri, daca o las pe spate se rostogoleste cu siguranta. Sta asa cat sta, iar apoi se evervaza ca nu poate reveni pe spate.

Cris, saracuta de tine... imi pare tare rau de nodulul ala. Doamne, cat mai ai si tu de tras. Poate da Doamne Doamne si trece.

Sabina, bine ai revenit din concediu! Ma bucur ca ai reusit sa te relaxezi. Jos palaria pentru tati care are asa mare grija de cele 4 fete ale lui

Artu, sanatate multa tie si baietilor. Poate faceti cumva si nu ia si Sabina.

Laurita, tare ma bucur sa citesc ca sunteti mai bine.

Theo felicitari pentru crestinarea puiutului tau. Pana la urma cel mai important e crestinarea in sine, bine ca nu stai sa asculti toate carcotelile. Sa stii ca si eu am plans la botezul Maiei...

Discordia, imi inchipui ce greu trebuie sa-ti fi fara micuta ta. Sotul cum se intelegea cu ea inainte sa se nasca Dragos? Poate e doar o faza de moment.

Pe mine ma bate gandul sa trec pe scutece refolosibile. Corina, nu-mi dai link-ul de unde le-ai comandat tu? Saru'mana!

Pup mamici si bebici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mommy_to_be spune:

Era sa uit... Mary, mie Dormeo mi se pare prea subtire. Nu-mi inspira deloc ceea ce ar trebui sa fie o saltea "sanatoasa". Insa asta e doar parerea mea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

Am revenit
A plans Sebicu de mama mama...probabil de la vaccin.Acum doarme,abia astept sa-i dau titi cand se trezeste,o sa ma duc la injectie mai tarziu ca sa-i dau de 2 ori
Sabina sa va fie de bine concediul la mare si distractie placuta la munte.Am avut peridurala la nastere,m-am gandit si eu ca ar putea fi de la ea,dar doctora mi-a zis ca trebuia sa ma doara din locul unde mi-a montat #o

Roxy cand vb de prietena ta parca ma descrii pe mine

Theo sa va fie de bn crestinarea

Si eu beau 3 in 1(eu ii zic 13 in 12)

S-a trezit....fuuuuug



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

azi am reusit sa dau o fuga prin magazine, am gasite o gecuta frumoasa 2, 3 body-uri si pt mine 1 crema de fata....(40 min , dar mi-au prins tare bine)

Virgi - sa ne dai si noua schema ce ti-o va da pediatra , sunt curioasa de mai multe pareri, in octombrie la 4 luni mergem la control de rutina i sa facem eco de sold, la un dr din timisoara ( directorul maternitatii ) de la BEGA si voi cere si o schema pt 5-6 luni. , mai cer si la pediatra de aici si o sa o aleg pe cea care cred eu ca i se potriveste lui Victor.

Theo sa va fie de bine crestinarea !
Vaaaaaaii!! in timp ce va scriu Victor era sa pice din leagan , nu i-am pus siguranta pt ca pana acum nu a dat semne de pericol, dar acuma s-a tras , a miscat din picioruse si a alunecat in joc, statea cu picioarele atarnand ( era tare simpatic ) dar daca nu ma uitam la el ma trezeam cu o surpriza. A crescut baiatu mamii!

Cris ...multa sanatate!

Victor doarme noaptea f bine, se trezeste si papa si doarme la loc, dar tot se trezeste din 4 in 4 ore! asta e .

Va pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1234 spune:

Va rog un sfat ,

vreau sa ii cumpar botosei si nu stiu ce marime , as vreau pt 62-68 cm, dar nu stiu corespondenta ! nr 17? sau 16?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:


Asta este mai nou mesajul transmis la incercarea de logare pe webshots! Cred ca banuiesc cine-i acel "cineva" Artu. Ce e de facut?

An error has occurred.
The username or password you entered was invalid. Please provide a valid username and password and try again




Laura, ce aparat de aerosoli ai?:)intreb pe toata lumea... fac un sondaj:)!



Discordia - imi pare rau pentru ceea ce simti, in legatura cu dragostea fata de Claudia...poate e doar ceva trecator si la sot, manifesta atentie numai fata de cel mai mic pui...



Cris - din ce spui... sa inteleg ca puiul nu mai ia in greutate numai cu lapte matern?
Iar nodulul pe care-l simti, e de la golirea superficiala a canalelor, cred eu. Ar fi indicat sa mulgi mai mult manual: dus cu apa calda inainte, masaj usor si apoi muls manual, dupa ce nu mai iese nimic la pompa. parerea mea!



Aly - bravo pt tatic implicat si curajos! al meu nu ar rezista nervos sa stie ca trebuie sa il linisteasca dintr-un plins din ala "de dor".



Theo - felicitari pentru micul crestin!
azi m-am vazut cu 2 pediatri - un pediatru "de test", ca noi inca nu avem pediatrul "stabil" si un chirurg-ortoped pediatru.
Primul a spus ca e musai de dat D3-ul iar al doilea mi-a confirmat ca nu e obligatoriu, dar ca el stie ca alaptatii la sin pot dezvolta avitaminoza B (B6 si B12) - m-a bagat in ceata total!
Despre autodiversificare: am vz pe blogul Carlei "instrumentul" care ne-ar ajuta la auto-diversificare: baby safe feeder - dati pe google.
p.s.: nu stiu daca o sa ii dau sau nu...dar cred ca o sa incerc macar - mi=as reprosa continuu, daca nu as face-o si ar aparea pb!... Dar ce probleme pot sa apara dind?!



Sabina - bine ati revenit!
daca tu te plingi de bebeline mici, eu ma pot "plinge" de bebe mareee - la 4 luni (ieri) - 7600 g si 65 cm, fata de 3500 si 52.



Virgi, la multe lunite!
La fel si bebeline lui Rocsy si bebelui lui Moni!
Interesant pentru protectie!
Cine altcineva mai ia ceva de protectie sau pt imunitate?
Centrul de activitati - exact de la Tiny Love il avem. Ii place dar sunt momente in care nu-l atrage deloc!



brb:d









Mary, mamica lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Fericita, imi alaptez puiul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Am verificat eu chiar acum, dupa mesajul tau Mary ; si parola si user-ul sunt ok;


Ioana & Arturicii'S

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_09 spune:

De rasu'-plansu sunt.Cand sa ma duc sa fac injectia mi-au scapat fiolele din mana si s-au spart
Sunt de belea,ce sa zic
Dar nu-mi pare rau,abia imi hranesc puiul pana maine seara cu titi,si vad daca e vreo schimbare fara injectii
Ce o fi o fi



Cristina,mamica implinita de sufletel mic Sebastian Mihaiwww.eticker.co.za/tickers/7raxakae7qnsuro8.png" target="_blank">(14.05.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamar spune:

Rosanne: la multi ani Dianei!
La noi mesele, intr-o perioada se desfasurau intr-un soi de pas de defilare, in sensul ca dadea din minuta, in ritmul suptului...
despre ce carticica de cirpa vorbesti?



cusa-welcome


corina, le va apuca, si sa vezi cum vrea sa le indese im gura, cu totul,,,nebunie!


Maia - eu asa aveam nopti din astea cu verisoara mea... si durau pina fff tirziu! Fruumooos! eu nu mai sper sa se mai intimple pt ca preocuparile nu ne maio sunt comune!


Mary, mamica lui Tudor Mateo, 19.05.2010, ora 12.10

Doamne Ajuta-ne sa fim sanatosi si sa ne crestem bebelusul in pace!

Fericita, imi alaptez puiul

Mergi la inceput