Strumfii gradinari! Bafta grupa mica! (195)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Felicitari Dana! Sa-ti traiasca sa fie sanatos si norocos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Timi07

Sambata seara Soph tot tragea de timp si nu-si bea laptele dupa ce am epuizat toate discursurile & metodele pasnice ii zic banataneste "duce la masa tea, shazi pe scamn si bea-ti laptcele ca o fi vai de curu tau" la care se opreste brusc din tzopait (era ocupata cu saritul prin casa ), face ochiii mari cat cepele si-mi zice "mummy stop making funny noises"



Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)





Mama ii zice fie-mii dupa ce musca dintr-un sandvis: "acum mesteca". Fie-mea, care stie ce inseamna sa mestece in oala, se uita uimita, duce mana la gura, si incepe sa face semn de mestecat in oala in dreptul gurii.


Nu stiu cum ii zice la ridiche neagra. La aia rosie radish, o fi black radish? Uite ca zice wiki ca sunt mai multe soiuri printre care si black. Deci asa ii zice.

Multumim pentru urari fetelor, diseara sarbatorim, vine soacra plus fratele si familia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui karligutza

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

Boc s-a sinucis! L-au gasit spanzurat de un bonsai.
S-a aflat imediat si motivul: l-a batut Basescu cu cureaua de la ceas!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!



beeeeyy.. mai mai ca te-am crezut cand am citit primele cuvinte... atat am citit si era sa dau drumul la TV sa vad/sa aud/sa ma informez mai clar! bun bancu' dar cam dur pentru firi sensibile ca mine!




ei nah. ti-o fi stat inima-n loc ca a dat Boc coltu! ti-am creeat o bucurie chiar si pt o .....milisecunda!zii: multumesc!hehehe

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Luna1

Citat:
citat din mesajul lui Timi07

Sambata seara Soph tot tragea de timp si nu-si bea laptele dupa ce am epuizat toate discursurile & metodele pasnice ii zic banataneste "duce la masa tea, shazi pe scamn si bea-ti laptcele ca o fi vai de curu tau" la care se opreste brusc din tzopait (era ocupata cu saritul prin casa ), face ochiii mari cat cepele si-mi zice "mummy stop making funny noises"



Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)





Mama ii zice fie-mii dupa ce musca dintr-un sandvis: "acum mesteca". Fie-mea, care stie ce inseamna sa mestece in oala, se uita uimita, duce mana la gura, si incepe sa face semn de mestecat in oala in dreptul gurii.


Nu stiu cum ii zice la ridiche neagra. La aia rosie radish, o fi black radish? Uite ca zice wiki ca sunt mai multe soiuri printre care si black. Deci asa ii zice.

Multumim pentru urari fetelor, diseara sarbatorim, vine soacra plus fratele si familia.




ce cool, sunt tare simpatici toti la varta asta. Chiar nu-ti trebuie nici televizor nici nimic ai entertainment live.

Ma gandeam ca le-o mai zice si altfel la ridichi negre ca de black radish am intrebat si s-au uitat lung la mine.

Distractie placuta deseara!!!!

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Karli la multi ani cumnatelului si condoleante surorii tale, nu-mi vine sa cred ce repede au trecut 2 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

da Deni, au trecut deja 2 ani.. cand ma gandesc ca fetita cea mare nu avea inca nici 3 anisori si stie foarte bine ce s-a intamplat si acum.. s-a maturizat fara vreme, insa e o fire puternica si curajoasa, dar totusi UN COPIL!... e important ca si-au revenit f.bine dupa parerea mea, momentele lor de adevarata suferinta oricum nu le voi vedea/sti eu pentru ca nu am cum, insa aparent sunt bine... sora-mea a fost la psiholog cu cea mare pe vremea aia si au gasit metode/cai de a depasi mai usor faza respectiva. Si in vara asta am asistat 'nolens volens' la o discutie de-a Adelutei cu Elisabetta (verisoara in cauza)
A: tati tau unde e?
E: (fara nicio grimasa cum ca e un subiect sensibil tare) a murit! (pt.ca Elisabetta vorbeste si in romaneste aproape perfect)
A: (cu ochii mari si habar n-avand ce inseamna sa discuti asa senin pe tema asta, la varsta asta!) de ce a mu'it?
E: nu stiu! (si cu ochii mergand catre nicaieri... si apoi continua...) dar pot sa vorbesc cu el oricand daca ma uit la cer... el e acolo sus!
A: unde e, nu-l vad!
E: acolo sus, tati e o steluta! (era si seara la momentul discutiei)... si am intervenit pentru ca Adeluta continua sa o contrazica ca nu e asa, ca ea nu vede, ca nu poti sa vorbesti cu stelele si asa mai departe... insa din toata discutia asta am vrut sa spun ca inclusiv nepotica mea cea mare (face 5 ani iarna asta) e mai bine, automat si sora mea care se ocupa de ele (cea mica face maine 3 anisori) se remonteaza rapid daca cumva o apuca tristetea; n-are ce face; mai rau e ca o bate gandul sa se intoarca in RO doar pentru ca ii este frica ca daca EI i se intampla ceva, doamne fereste, fetele ar ajunge intai si-ntai la orfelinat! gandul asta o macina foarte tare, iar de RO nu e deloc asa comod sa te gandesti in situatia ei... conteaza mult pentru ea sa fie acolo cat mai aproape de locul natal al fetelor si de radacinile tatalui lor... plus ca intre IT si RO este o mare diferenta in multe aspecte.


dar sa trecem la lucruri mai vesele... imi cer scuze pt.


si zi.. ce lucruri noi ai facut weekendul asta? te-ai dat cu parapanta?


karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

luna, ce i-ai pregatit sotului " ca-cadou"???????
kariris, sanatate la fete! pe mine ma trec toate apele cand e andrei bolnav si e unu, nu-mi imaginez cum o fi cu doi .....

editez ca ma mananca curiozitatea ca nush ce noutati a punctat Jadi in vikend....
karli, foarte trist ce povestesti tu acolo!!!!of, viata asta....

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Timi, Luna multumesc!


karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

luna, ce i-ai pregatit sotului " ca-cadou"???????
kariris, sanatate la fete! pe mine ma trec toate apele cand e andrei bolnav si e unu, nu-mi imaginez cum o fi cu doi .....

editez ca ma mananca curiozitatea ca nush ce noutati a punctat Jadi in vikend....
karli, foarte trist ce povestesti tu acolo!!!!of, viata asta....

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!



Mychy "ca-cadou" i-am luat biletele la teatru, dinner in Covent Garden cu Penelope Cruz si un timp petrecut superb cu sotia lui.

Al meu nu apreciaza in mod deosebit chestiile materiale, ii plac experientele frumoase, teatru, musicaluri, excursii etc. Eu sunt aia materialista. Acum vreau IPad de ziua mea si Craciun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Dana, FELICITARI sa iti traiaca baiatul sa fiti sanatosi si recuperare rapida.

Daria felicitari si tie, azi ai primit un cadou frumos de la mami si tati, un fratior care sa fie alaturi de tine mereu


O romanca in Danemarca
Stefania, mami de fetita frumoasa www.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157601644638166/" target="_blank">Catarina din 25/08/10 si baietel nazdravanwww.flickr.com/photos/balexandre/sets/72157623492246249/" target="_blank">Andre din 02/08/10

Mergi la inceput