Strumfii gradinari! Bafta grupa mica! (195)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

felicitari Dana !!!!

Mamica de David Iulian (07.01.2005) si Mara Teodora (12.07.2007)
_
"Sanatatea este o comoara pe care putini stiu sa o pretuiasca, desi aproape toti se nasc cu ea." - Hippocrate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Felicitari DANA sa-ti traiasca baietelul, sa fie sanatos, frumos si norocos!!!!

Luna la multi ani sarbatoritilor tai.
Stii cum ii zice la ridiche neagra in engl? Eu aici n-am vazut dar na astia sunt mai ciudatei, dragii de ei....

Sambata seara Soph tot tragea de timp si nu-si bea laptele dupa ce am epuizat toate discursurile & metodele pasnice ii zic banataneste "duce la masa tea, shazi pe scamn si bea-ti laptcele ca o fi vai de curu tau" la care se opreste brusc din tzopait (era ocupata cu saritul prin casa ), face ochiii mari cat cepele si-mi zice "mummy stop making funny noises"

Ieri dimineata ma ajuta sa pun hainele la loc, isi ia un tricou si fuge la ea in camera sa-l puna in sertar si striga la mine "mummy I put it here beside there" (l-am pus aici langa acolo).


"what are you cauting?" ma intreaba cand vrea sa stie ce caut.

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Boc s-a sinucis! L-au gasit spanzurat de un bonsai.
S-a aflat imediat si motivul: l-a batut Basescu cu cureaua de la ceas!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Timi07

ii zic banataneste "duce la masa tea, shazi pe scamn si bea-ti laptcele ca o fi vai de curu tau"



esti totala, efectiv! vai ce m-am ras!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Felicitari Dana si sa te bucuri de cel mic, de cea mare si de cel mai mare !

Felicitari si pentru mama Lunei, sotul Lunei si cumnatul Hook!

Deja au trecut 2 ani Rodica? Mi se pare ca a fost ca ieri, tare repede mai trece vremea asta. Sora ta e bine?

Eu v-am lasat la pagina 17 in weekend si va gasesc la capitol nou? Ce de melita mai aveti Sanatate multa la toate fetele virusate, vad ca e virus de fete si sper sa ramana asa Glumesc dar am un morcov adanc cu gradi si cu bolile pentru Tudor. Pana una alta, Vlad e ala cu mucii-n ciorba, tuseste mai nou si l-am tratat cu indiferenta. Azi am inceput si eu sa il doftoricesc si in stil nesimtit l-am trimis la gradi. Fara medicamente la el si fara febra! Dar sa stiti ca eu sunt una din aia care duc copilul la gradi mai putin daca are febra sau diaree. In rest, oricum toti sunt la fel.

Si gata, ca v-am sunat suficient pe la usi, acum fug sa ma fac ca muncesc. De fapt, dorm pe mine, doamne cate chestii am punctat in weekend ca fiind prima data in acest an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

Boc s-a sinucis! L-au gasit spanzurat de un bonsai.
S-a aflat imediat si motivul: l-a batut Basescu cu cureaua de la ceas!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!



hahhaaa chiar e super bancul, il trimit mai departe la jumatatea mea mai buna.




Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui Timi07
... ii zic banataneste "duce la masa tea, shazi pe scamn si bea-ti laptcele ca o fi vai de curu tau" la care se opreste brusc din tzopait (era ocupata cu saritul prin casa ), face ochiii mari cat cepele si-mi zice "mummy stop making funny noises"

Ieri dimineata ma ajuta sa pun hainele la loc, isi ia un tricou si fuge la ea in camera sa-l puna in sertar si striga la mine "mummy I put it here beside there" (l-am pus aici langa acolo).


"what are you cauting?" ma intreaba cand vrea sa stie ce caut.

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)





nu mai pot de ras.. mai ales ca am incercat sa spun si eu in banateneasca ta....
pupici mici pentru amandoua fetitele frumoase si destepte!



karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

michy, in primul moment chiar am crezut! esti mortala fato! eu zic sa nu-i dai ridiche neagra pt tuse sporadica. Se da doar cand sunt semne clare de tuse productiva pentru a usura expectoratia.

Timi in latina e Raphanus sativus niger, iar in engleza ar trebui sa fi black radish.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Citat:
citat din mesajul lui mychydutza

Boc s-a sinucis! L-au gasit spanzurat de un bonsai.
S-a aflat imediat si motivul: l-a batut Basescu cu cureaua de la ceas!

decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!!!



beeeeyy.. mai mai ca te-am crezut cand am citit primele cuvinte... atat am citit si era sa dau drumul la TV sa vad/sa aud/sa ma informez mai clar! bun bancu' dar cam dur pentru firi sensibile ca mine!




karligutza
sunt mamica Adelutei

are mama o fetita... are si un blog!

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Timi07 spune:

Sunflower si unul pt Denis .

Karli sa-ti traiasca cumnatelul dr. Of m-a trecut un fior rece acum ca ai amintit de celalalt cumnat al tau. Nici nu vreau sa-mi imaginez durerea familiei, sotia si fetele...

Timi, Maria Sophie(05.08.2007) si Sarah Ioana (14.04.2009)

Mergi la inceput