Condica salajencelor ( 110 )

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

In Thailanda, doua saptamani.

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

ce fain de voi
si noi plecam pe 19 in romania o luna, ca ii expira pasaportul lui alex
eu nu pot sa il scot din Europa pe Marius, nu am nici o sansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Drum bun olim, dar de ce stati o luna? pasapoartele sunt gata in 2 saptamani. Noi am facut asta vara fetelor.

Edit ca daca nu te grabesti cu ele, se fac si de la ambasada(cred ca si de la consulat) in Franta, dar dureaza doua luni parca...

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

am sunat la baia mare azi si au zis ca minim 15 zile, am luat bilet pentru o luna ca sa fiu sigura.
marius a facut anu trecut la Targu Mures si a durat fix o luna, poate acuma se fac mai repede.
la ambasada e numai pentru un an pasaportul, si nu merita.
asa ma duc sa ma-mi pregatesc si lucrarea de dizertatie pentru la vara, ca apoi nu se stie ce vremuri vin si cand mai ajung in tara.
iar delia pleaca in mai Anglia si daca nu mergem acuma nu ne vedem pana la toamna.
vine si marius o saptamana sa rezolva cu succesiunea dupa soacra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ah inteleg, ca aveti motive diverse sa mergeti si sa stati atata...dar sa stii ca la ambasada se face si pasaportul electronic, nu numai cel pe un an. Sunt exact aceleasi tipuri de pasapoarte ca si in Ro, ca doar de aceea e ambasada, sa fie in serviciul cetatenilor romani din strainatate. Stiu sigur pentru ca si noi ne-am interesat in vara, dar pe noi nu ne aranja deloc varianta cu ambasada, riscam plecarea in Thailanda...in fine. Am renuntat in vara la Roma si sudul Frantei ca sa asteptam pasapoartele, dar exact in 14 zile le-am avut, ca altfel pierdeam toata vacanta. Insa a fost o prietena si a intrebat in SM si a primit raspuns ca in minim 14 zile, dar a fost exact 14 zile. Nah, am tremurat noi pana am depus actele si ne-au spus ca sunt gata peste 14 zile si apoi in ziua cand le.am scos...dar a fost OK.


fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

pai de asta imi era si mie frica cand am luat biletele de avion, am zis ca mai bine stam acasa o luna decat sa fac doua drumuri.
noi am sunat la ambasada, dar trebuie sa facem 2 drumuri pana la Paris, si de la noi is 900 de km dus-intors.
Plus ca biletele au fost ieftine 200 de euro dus intors pana la cluj pentru toti 3.
Roma, ce frumos sper sa ajungem si noi la vara intr-un tur al Italiei, am fost cu Marius cu camionul, dar am vazut doar partea din nord, Milano, Padova, Pisa, nu am ajuns pana la Roma.
oricum ne prinde bine o vacanta la cluj, ca sia sa alex zice ca ii dor de onomia lui=Romania lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Da, e clar ca penrtu voi e mai usor asa...drum bun inca o data si distractie placuta.

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

multumim la fel si voua
asteptam sa ne scrii cum a fost, si pozele de rigoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

AN NOU FERICIT TUTUROR SALAJENCELOR !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

si tie adriana
ce liniste e prin zona salajului

Mergi la inceput