Condica salajencelor ( 110 )

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

Mihaela, probabil ai dreptate, si noi am fi facut la fel...ai noroc ca iti sunt fetele mari, ca daca aveai un bb mic, altfel se punea problema....Doamne ajuta-ti sa treci cat mai repede de toate si sa ai diploma, sa te poti angaja permanent.
Adi, la voi la munca cum mai e? Stres, multa munca si bani putini? Ca peste tot?
Eu nu pot sa zic ca imi place in mod special ceea ce fac acum, insa nu e nici o munca care sa imi displaca si la care sa merg cu groaza. Sunt multe lucruri pe care le-am mai facut si la alte joburi, si atunci mi-e mai usor. Era bine daca era programul un pic decalat, acum am de la 10-17, era mai bine de la 9-16 sau 9.30-16.30, ca il puteam scoate eu de la camin pe Stefan, asa merge mama sau tata dupa el, dar oricum, per ansambu e bine. Asta mi-am cautat in primul rand la job, sa fie ok programul sa pot sta cat de cat si cu Stefan. asa il ia tata de la camin, eu ies la 5, si pe la 6 fara ceva sunt dupa el la ai mei. Oricum e mai bine decat daca lucram pe schimburi. Sau daca nu lucram deloc, ca m-am plafonat naibii de 4 ani acasa, deja nu mai suportam...
Oti, cum se mai simte tatal tau?
Bia, ce-ti mai fac feciorii?
Giulia, tot cu freelancerul?
Ioana, cum mai e vremea prin Spania?
Elvira, Cami, Maria, Oli, voi cum mai sunteti? Sper ca nu am uitat pe cineva.

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Asa e , Mihaela, ai dreptate, probabil asa as fi facut si eu , pfuai ... dar ma gandesc la ce greu poate sa va fie , sentimental vorbind ... asta e ... toate trec ... apropo , cat timp trebuie sa faci acest lucru , adica sa stai la Kalmar ?

Diana, la noi e mai mult decat stres. S-au aprobat 400 dosare pentru masura 141 , micii fermieri si acuma trebuie sa vina toti la noi sa-i inregistram. Si toti pana in 30 tre sa fie gata. Munca enorm de multa, bani putini , acuma si mai putini cu - 25 % , - bonuri si alte cele, din pacate Cat despre servici, parerea mea k e ok k ai gaist ceva, iti mai merge vechimea, vorba ta mai faci si altceva in afara de a sta in casa . Bafta !

Ma bucur k maine e vineri si se mai termina inca o saptamana plina !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Diana, ma bucur ca iti place la noul loc de munca, stiu din experienta proprie ce mult inseamna!

adriana, in total facultatea e trei ani, aici se socoteste in semestre...adica 6 semestre. Eu am scapat de unul, caci am facut prima materie si acum cele care urmeaza imi sunt recunoscute. La 15 ianuarie incepe semestrul doi si atunci ar trebui sa reincep si eu, dar plecam in Thailanda si voi merge cand ne reintoarcem. Inca nu stiu cum e cu recuperatul, ca pierd doua saptamani si am laboratoare, sper sa ma inteleaga proful/profa...Aasadar imi raman doi ani jumate, adica 5 semestre, vacanta e vara din 6 iunie pana in 29/30 august, depinde de an. Cand eu voi lucra...
Inca nu stiu cat va trebui sa stau in Kalmar, fiecare materie e altfel si nu avem orarele pe net decat pe primul semestru. Nu e orar fix, fiecare saptamana e altfel si voi incerca(cum am facut si la prima materie) sa stau cat de mult pot acasa...am sa vad cand voi avea orarul...unele cursuri sunt obligatorii, avem laboratoare, seminarii, discutii, lucrari in comun cate doi sau trei...majoritatea obligatorii. Nu sunt multe ore intr-o zi, max.3-4 dar daca ar fi trebuit sa merg acum la scoala, trebuia sa merg duminica seara si sa vin vineri seara inapoi. Cam asta e...

si va doresc un we placut! Abia il asteptam si noi, e tare bine sa fim cu totii acasa, sa mergem afara daca e soare, cu bicicletele mai nou ca Silvia s-a indragostit de mersul cu bicicleta si azi a fost prima data cand s-a dus cu ea la scoala. Sau sa mergem la piscina daca e rece, tare ne place si asta.

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

` neatza fetelor !
Eu am un marrreee stresss .... tre sa ma gandesc bine de tot la oferta primita pentru un nou job ... grea alegere am de facut ... pana luni tre sa stiu ce si cum imi doresc ... ufffff ...

In rest, obosita rau de tot. Tre sa merg la ceva magazin de naturiste sa iau ceva vitamine ca ma ustura gatul si am nasul infundat. Pana luni tre sa fiu fresh

Azi numai munca administrativa. Prin zona doar. Poate punem de-o intalneala cu fetele.

Va pupic si va doresc un week-end minunat !

P.S. Diana, daca reusim sa ne vedem azi dupa-masa poti veni si tu ? Daca da , da-mi un tf. sa-ti spun unde, ce si cum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

adriana, tin pumnii sa iei hotararea cea mai buna! Si multa multa sanatate!

Eu am fost aseara la chef, ne-am distrat tare fain. Tare imi place colectivul in care sunt, sunt niste colege si colegi minunati, din toate punctele de vedere.

Azi avem zi de cumparaturi, maine de piscina...luni stau cu Silvia acasa ca saptamana viitoare e vacanta si fritidsul e inchis. Dar de marti merg la munca iar, Silvia la fritids...cam astea la noi.

Un we frumos la toata lumea.

fii alaturi de Mihaita


vorbe de copil...

Hobby

www.talentedenazdravani.ro/" target="_blank">talentele nazdravanilor

calator de profesie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianalaura spune:

adriana, merci de invitatie. Doar acum am intrat pe net. Eu lucrez si sambata, si dupa ce am venit de la munca mi-am facut curatenie, am spalat haine (munci administrative) si acum seara am fost sa o vopsesc pe mama. In rest pe acasa.

diana de IANIS STEFAN 14 mai 2007

www.lumeadianei.blogspot.com" target="_blank">http://www.lumeadianei.blogspot.com
Torturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Mihaela, am reusit sa citesc ce frumos ai petrecut cu colegii tai. Ma bucur k acolo isi face lumea timp si pentru asa ceva. Aici de abia mai ai timp sa vorbesti cu colegu , noroc cu tf. mobile.
Noi azi numai prin zona. verificam teme si ne uitam la ceva filme.
Am avut un week greu, inca nu s-a terminat. Maine va fi o zi luunnggaaa , vorba aia : cat o zi de post"

Sa aveti o saptamana usoara !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
ce mai fac salajencele
noi tot fara net acasa, birocratie si aici cu rezidentele, acuma le refacem pentru noul loc de munca al colegului, asta este
am crezut ca e cel putin ca in Spania, dar e dezastruuuuuuuuuuuu.
mno , nu poate fii totul perfect
in rest suntem bine, alex merge la scoala, doar dimineata de la 8.30 la 11,45, saptamana asta este vacanta, miercurea e nasol ca nu are scoala si se plictiseste acasa, deja incepe sa mai scoata expresii in franceza
ne cautam casa, ca pe sfarsitul anului mergem la postul definitiv a lui marius
el s-a obisnuit repede, ii place, mai putin ca trebuie sa fie tot timpul la camasa si sacou, s-a dezobisnuit de tinuta clasica, sambata si duminica nu da jos adidasii din picioare
eu incerc sa imi echivalez diploma, sa vad poate gasesc ceva de lucru in meseria mea de inginer, daca tot am diploma.
in rest suntem bine, nu ne vine sa credem ca suntem tot wekendu acasa toti, nu am avut parte de multe sambete si duminica libere impreuna, marius are 7 saptamani de vacanta platite pe an, acum de craciun sper sa ajungem in Romania, nu am mai facut sarbatorile de iarna acasa decand a murit mami, si miiar placea sa vada si alex cum e.
cam atat despre noi, mai trec cand ajung la mc
nu prea am mult timp ca la noi in localitate nu este, dimineata am putin timp liber cat e alex la scoala, apoi il iau , doarme, ne plimbam pe malu marii, cat o mai avem langa noi, apoi eu mai fac niste cursuri de germana, si colegu sta cu alex de la 6 cand ajunge acasa.

adriana multa bafta sa iei o decizie inteleapta
diana, ce bine ca lucrezi ce iti place, asa mai deconectezi si tu de acasa, stiu ce inseamna asta
mihaela, ma bucur ca iti palc colegii, conteaza mult o gasca faina.
ce noroc cu mamam ta, ai cu cine sa lasi fetele linistita.bafta multa iti doresc
oti sanatate multa tatalui tau
blondoooooooooo mi dor de tine, mai baga un cuvant pe mes
m-am intins la povesti, colegu zice ca plecam, dar promit sa mai trec
giulia, elvira, cami, ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

ati plecat toate la Bucurest sa votati motiunea de cenzura
ce liniste e prin zona, si eu care am crezut ca am cu cine poveamu ca am prins la net
va astept prin zona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaiulie2009 spune:

Cami !!!

Sa fii sanatoasa , fericita , sa traiesti 1000 de ani, sa ia parte numai de bucurii in viata !



P.S. Scuze de intarziere !

Mergi la inceput