Prietene la bine si la greu - 53

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lumi_calin spune:

suntem si noi in pas cu moda- cu muci la purtator(Calin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Dominic mi-a varsat cana cu ceai, pe el. Norocul meu ca nu era fierbinte. Intr-un fel parca am prevazut si l-am lasat in bucatarie sa se raceaca putin inainte de a-l aduce in camera. Totodata l-am si pedepsit pentru prima data, si se pare ca a inteles si a stat cuminte 2 minute unde l-am pus, cu capul in pozitia ghiocel. Problema e cand expira pedeapsa cum reactionam? Ce ii zic, il iau in brate si il pup? ii zic inca o data sa nu mai faca aia, ca ma supar si apoi incep sa ma joc cu el? Cum trebuie reactionat?

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

sa va mai zic una de scarba de maslina murata. Cand a plecat cumnata inapoi in Canada a zis ca imi lasa ceva hainute si niste masinute de la copii ei. Cum soacra-mea era la ei cand a plecat le-a adus ea acasa. Hainutele le-a lasat pe masa in sufragerie si mi-a zis ca is de la cumnata, dar de jucarii nu a zis nimic. Apoi am vazut la ea in camera ei o masinuta si o mingiuta care stiam ca is de la verisori. Azi Dominic a intrat la ea in camera, ea nefiind acasa, eu ma duc dupa el sa il iau de acolo ca nu imi place sa il las in camera aia. Vad usa la dulapiorul ei intredeschisa si de curioasa imi bag nasul. Am vazut acolo alte 2 masinute ale verisorilor, pe care cumnata imi zisese ca i le lasa lui Dominic. Cand a venit acasa, printre altele am intrebat-o daca doar jucariile astea i le-a lasat si bineinteles ca a zis ca da. Am niste draci de acuma imi vine sa ma duc sa iau masinutele alea sa i le indes una pe gat, una in partea opusa. Dupa ce ca nu i-a cumparat in 8 luni nimic, da NIMIC, ii wmai si ia ce ii dau altii. sunt sigura ca alea le-a pastrat sa i le dea la nepotul ei preferat de la alexandria, dar ala are 7 ani deja, merge la scoala... in fine caut acum o modalitate sa ma duc sa ii dau peste nas ca stiu de jucarii cate i-a lasat cumnata si sa ii zic inca o data in fata ce femeie de cacat e!
flacari imi ies e nari...

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

si eu is iritata in gat, ma ustura putin, iar lui Dominic deja ii curg ceva mucisori aposi si stranuta des. Mama lor de viroze, ca e deja a doua luna asta.

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

Lumi calin bine ai venit! sa iti traiasca copilul, abia asteptam sa aflam mai multe despre voi. Probabil ai citi ca suntem un card de curioase .

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

ati vazut ca ma mananca sub limba si dau tot din casa si ati fugit?

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

nah bine, daca tot e pagina RamonaCopot va mai zic ca soricelul meu a invata deja cum sa se joace cu masinutele si le plimba toata ziua prin casa, pe parchet, pe pereti, prin aer zicand si ceva de genul thittt tiiiiiiii .

CRA-CRA

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Lumi_calin bine ai venit!

Asteptam sa ne povestesti mai multe despre Calin, despre voi.

de scump Maria 13.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

si ca azi in parc, lasandu-l pt prima data la groapa cu nisip/pietris o bunicuta i-a indesat in gura un pufulete, desi eu ii ziceam ca el nu mananca, ca nu ii dau ca nu are voie, ca are mainile murdare, ea i-l tot indesa in gura. spre surprinderea mea si a ei, soricelul nu a deschis gurita deloc si a renuntat bunicuta. Asa as fi zbierat la ea, ca am vazut ca nu a prieceput din prima ca nu ii dau voie sa pape pufuleti, dar imi era frica ca se sperie copilul meu si ceilalti implicit. Cum o sa ne ferim pe viitor de asemenea binevoitori?

Ramona ,
dependenta de dragostea barbatilor din viata mea:

DOMINIC ANDREI
(26/10/2009) si a lui tati Stefi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Maaahhh....ori sunt io puturoasa...ori voi sunteti iar bortzoase ....ca aveeeeti un spoooooorrrr

Apai sa zic musai...da musai tare...LA MULTI ANI IUBITI, FERICITI, SANATOSI SI LINISTITI pentru CUSCRI a mea ....(inca sper ca viata asta sa ne aduca odata si odata fata in fata, macar pt o clipita, asa (me sincera )

La Multi Ani si pentru Alex, Amalia Maria si Tudor Mateo - sa cresteti mari si sanatosi!!

Noi am fost in cautari de scaun pentru masina...deocamdata tot la stadiul de cautari am ramas....mai sapam. La capitolul cra-cra adaugam una noua - Rares da cu piciorul din pozitia "stat in fundulet" .... e mai mult un "pleaca bah d'aici"....dar care cred ca se va transforma in sut, in momentul cand va merge singurel

Am vazut prospaturi printre noi .....asa ca urez si eu bun venit burticutei si mamicii, ambele nou venite printre noi.

Si va pup pe toate, cele cu problemute in curs, cele cu problemute rezolvate si cecele cu trebusoare si insomnii

Am fugeat la leneveala

peseu despre masina de facut paine si termometru
- si noi avem masina, una luata din carfur parca, moulinex (tot parca..)....are si program scurt, de paine rapida, la 1 ora....ins, n-am mai facut de pe vremea gravidoseniei...
- azi am incercat sa ii iau tempera'..caci mi se parea cam caldut...si m-am cam chinuit sa il scot din suport....si cum trageam eu acolo...cred ca am cam stricat niscaiva circuite electronice p'acolo.....ca nu prea a mai inregistrat nimic, plus ca nici nu prea statea musiu cu termo' in locul cu pricina ...asa ca, e posibil sa buy another one...

_
Krelia, mami de tzutzupid Rares-Mihai (05.11.2009)

"Children make you want to start life over."
Muhammad Ali

Mergi la inceput