*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (118)*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Olivia, eu am inceput sa elimin dop vineri si am nascut miercurea viitoare, la 38 sapt si 4 zile. Tin pumnii pt o nastere usoara si rapida. Stiu ca vei fi curajoasa!

Hai, mami!!!

Bertha, mami de frumuseti rare - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)
poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Citat:
citat din mesajul lui oceanborn

Fetelor ce grasuni sunt cozonaceii, al meu tot la categoria slim/pana sau cum o fi , e, 88cm 11,5 kg avea acum o luna, de mancat a mancat foarte bine de atunci posibil sa mai fi pus 200-300g, simt la ridicat sau doar mi se pare..poate, poate ajungem si noi la 12 kg pana la 2 ani
L-am tuns, carliontii lui, of of... arata ca un soim al patriei , l-am tuns la 16mm, trebuia pentru ca mai are portiuni unde are puf si arata deja aiurea cu pleata saracacioasa

mami de Thomas

Ogni donna ha un paio d’ali chiuse dentro sè



Ha, ha, si noi tot la categoria fulg suntem! 11kg si 85cm. Si mananca f bine, ne uimeste zi de zi, de am ajuns sa ne intrebam unde baga. Dupa masa, face o burtica de murim de ras cand o vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Bertha pentru o laptareasa de cursa lunga! felicitari pentru luuuuunga perioada in care ai alaptat-o pe frumoasa Ioana, cu atat mai mult c-ai tinut si regim!
Asa arata si Th, slabanog cu burtoi. ce bine ca mananca, auzi ce povesti avem despre nemancaciosii nostri. sa-si tina obiceiul, asta-i mai imprtant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Waw Olivia, ti-a venit randul . Eu dimineata am eliminat dopul si noaptea am nascut.
O nastere cat mai usoara iti doresc. Cu David ce faceti cat esti tu la spital? E cineva cu voi acum, sa va ajute? Intreb si eu de curiozitate, ca-mi tot fac griji ca-mi va veni si mie randul.

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008 si 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Olivia, nastere usoara, fara probleme!
La Bogdan am eliminat dopul marti si am nascut miercuri, la Thea a cazut cu lichid cu tot.

Ocean, Bertha, noi va "intrecem". Avem 88 cm si 10,5 kg.
Gynie,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darling_ spune:

Buna fetele,

Olivia, chiar ma gandeam la tine azi. Sper sa nasti repede si usor. Si eu am inceput sa elimin din dop, putin cate putin, acum o saptamana si am si dureri de spate ca la ciclu din cand in cand, dar nimic. Macar sa mai stau asa pana miercuri pana vine mama. Contractii dureroase inca nu am avut. Si la spital nu ma duc decat cand sunt sigura ca nu ma trimit inapoi, ca daca e de stat si asteptat nu ma primesc, ma trimit acasa . Iar pana la spital fac in jur de 40 de minute si chiar nu am chef sa bat drumul degeaba.

Eduard e iar cu muci. Iar azi s-a trezit de la 5 cu diaree si crampe. Iar nu mananca, e marait......ooof greu cu copil bolnav. Pana la 12 am schimbat 4 pamersi de kk. Ma ingrijoreaza ca pampersul e plin cu mucozitati, pe langa diaree (scuzati amanuntele). Oare ar trebui sa-i fac un examen de kk?

Cam atat de la noi. Pupam toata gasca si bag niste majorete pt Olivia in caz de ceva


Adriana w38+ cu Alexander si mamica de Eduard (09.12.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Printesa01 spune:

olivia,

pentru cand vrea bb sa vina.

va pup, fetele,
(care si-or mai aminti de mine)
Amalia, stii tu pt ce



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

membrii clubului pana-slim-fulg-trasi printr-un inel, sunt aceiasi deci?
Tea cum mai mananca ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Olivia la mine a durat 4 zile de cand am eliminat dopul si pana am nascut! Tinem pumnii!


Aleinad

Darling multa sanatate puiului! Cu kk...asa a avut si Edi al meu...diagnostic: enterocolita.

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Printeso bine ai revenit!

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput