*Cozonacei iubiti de nov-dec 2008 (118)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Malinas ce te invidiez cu cresa! Bravo, felicitari pentru loc! In ce sector se produce minunea? Aici, in sectorul 6, mai exact la cresa de pe Estacadei din Militari sunt peste 500 cereri in asteptare (asta era in luna iulie...acum sigur e numarul mult mai mare). Am peste 2 luni de cand astept sa prind loc...nu vad sanse deloc.
In lipsa de...mergem in continuare cu gradinita particulara, chit ca nu e convenabil deloc..



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ducky spune:

A mea nu merge la cresa. Cand ma intorc la lucru, va sta la mama.
Legat de dimensiuni...acum vreo doua saptamani avea 86cm si 10kg, adica o mana de omulet. Dar la cat de activa si independenta e, nici nu ma mir ca e asa "gingasa". Urca singura scarile, se imbraca si dezbraca aproape singura, papa singurica cu lingurita, vorbeste destul de clar si mult pentru varsta ei. Nu pot decat s-o laud. N-o stresez cu olita pentru ca si la Glad am facut la fel si s-a cerut singur, de-odata, direct la wc. Nu-i placea olita nici s-o vada. Elena sta pe olita dar de distractie, nu face nimic. Zice doar caca, se pune pe ea cu ciorapeii si paltanasii jos si apoi se ridica razand. Atat.
Si la noi in Arad e criza de crese. Gradi mai sunt, dar crese nu. Plus ca auzisem povesti horror despre conditiile din ele...poate-s doar povesti.

Diana Maria,mami de GLAD si de ELENA

ARADENCELE ALATURI DE MARIA_RUBI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

eu sunt bine...ma oboseste david care merge numai de mana afara...am renuntat si la carucior si la tricicleta..si e destul; de greu...de dfata asta vad ca suport destul de greu sarcina...
peste o saptamana merg si eu la morfo-fetala...abia astept...ca am tot lungit-o cu eco din lipsa de bani si am ajuns sa o fac pe cea morfologica....ar fi treb sa fac una saptamana asta...dar deja am 19 saptamani...

Cristina - mami de DAVID - ANDREI si 17+

DAVID, ochiosul mamii
Povestea nasterii

Iubirea inseamna sa nu spui niciodata "imi pare rau" - Love Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malinas spune:

Amalia, eu m-am dus in luna februarie ca sa prind un loc in octombrie, deci am asteptat 8 luni. Dar in luna iunie,cand nu se vedea nici o sansa la orizont m-am dus si am negociat problema si David a ajuns in capul listei.Deci nu trebuie sa ma invidiezi ci trebuie sa ai sange rece si sa te duci sa discutii cu directoarea cresei.Noi stam in sectorul 3 si aici inscrierile se fac direct la cresa.

ducky, si eu l-as lasa pe David cu bunicii daca acestia ar fi pe aproape, dar sunt la sute de kilometrii, asa ca nu se pune problema.Felicitari pt Elena, vad ca e fata mare si descurcareata, David nu mai mananca singur desi intr-o vreme doar asa voia sa manance, acum nu mai vrea.Si nici de dezbracat sau imbracat singur nu poate fi vorba.Cat de spre alergat si joaca, pai nu-i mai ajung picioarele.

bebecris, tu ce faci te intorci la munca cand face David 2 ani?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Neatza fetelor!

Se pare ca de azi toamna isi intra in drepturi.

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:



Salutare, gagics.

Nu prea am mai intrat ca in we am fost plecati iar ieri am inceput sa elimin din dop Aseara am avut dureri in partea de jos a spatelui, asa ca niste taieturi, si ceva contractii dar neregulate care pareau sa devina regulate insa dupa ce ne-am imbracat sa mergem la clinica au incetat, asta se intampla pe la 1 noaptea. Acum sunt in asteptare, bagajul e deja in portbagaj...stiu ca mai pot trece si 2 sapt de la eliminarea dopului pana la nastere dar...voiam sa intreb fetele care au eliminat intai din dop, dupa cat timp ati nascut?

Deocamdata nu am cine stie ce dureri, ma mai doare din cand in cand spatele dar lejer.
Va tin la curent.

S-aveti o sapt linistita.



de David, barbatel iubit (5 nov. 2008) si 38+
Made in the Holy Land

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebecris spune:

nu ma intorc la ser5v ca e prea complicat...incerc sa aranjez ceva la munca ca sa-mi mearga cartea de munca sa pot beneficia de cic pt bebe 2....

Cristina - mami de DAVID - ANDREI si 17+

DAVID, ochiosul mamii
Povestea nasterii

Iubirea inseamna sa nu spui niciodata "imi pare rau" - Love Story

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:




Hai Oliviaaaaaaaaaaaaa, curajoaso!!!!!!!! tin pumnii sa nasti usor ,usor, sa decurga toate bine si sa veniti acasa cat mai repede!!!!!






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Fetelor ce grasuni sunt cozonaceii, al meu tot la categoria slim/pana sau cum o fi , e, 88cm 11,5 kg avea acum o luna, de mancat a mancat foarte bine de atunci posibil sa mai fi pus 200-300g, simt la ridicat sau doar mi se pare..poate, poate ajungem si noi la 12 kg pana la 2 ani
L-am tuns, carliontii lui, of of... arata ca un soim al patriei , l-am tuns la 16mm, trebuia pentru ca mai are portiuni unde are puf si arata deja aiurea cu pleata saracacioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Mie la Ana s-a intamplat cam intr-o saptamana de la eliminare dopului. Acum depinde de multi factori. Apoi mi s-au rupt membranele. Apropo tot pe la unu noaptea am plecat si eu la spital.
In rest.. aporpo cine se va ocupa de cozonacel cand vei fi la spital?
Multa grija sa ai si asteptam vesti... tine-ne la curent ca sa scoatem majoretele. Mai poti draga mamica?
Tinem pumnii sa fie bine pana la capat.

Citat:
citat din mesajul lui Olivia26



Salutare, gagics.

Nu prea am mai intrat ca in we am fost plecati iar ieri am inceput sa elimin din dop Aseara am avut dureri in partea de jos a spatelui, asa ca niste taieturi, si ceva contractii dar neregulate care pareau sa devina regulate insa dupa ce ne-am imbracata mergem la clinica au incetat, asta se intampla pe la 1 noaptea. Acum sunt in asteptare, bagajul e deja in portbagaj...stiu ca mai pot trece si 2 sapt de la eliminarea dopului pana la nastere dar...voiam sa intreb fetele care au eliminat intai din dop, dupa cat timp ati nascut?

Deocamdata nu am cine stie ce dureri, ma mai doare din cand in cand spatele dar lejer.
Va tin la curent.

S-aveti o sapt linistita.



de David, barbatel iubit (5 nov. 2008) si 38+
Made in the Holy Land

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput