Fluturasi de martie-aprilie 2011 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

m-am intors si eu de la dr, am fost la eco morfofetala la Iosup si totul e perfect, chiar mai bine ca la prima sarcina.. lichid amniotic ok, masuratorile ok, placenta ok, col luung si inchis..ce mai , totul e perfect, mi-a confirmat si dr..si e 100% fetita, am vazut f clar..
nu mai fac triplu test ca nu mai e nevoie..ma mai duc acum doar de rutina peste 3 sapt.
a, si avem 150 gr, vreo 12 cm si e mai mare cu o saptamana, data probabila 1 Martie. si iar n-a vrut sa ne arate fata..era cu capul f jos si nu se vedea nimic..mai asteptam

mami de Vlad 09.04.2009 si 14+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miki felicitari!!!!!!!! ce frumos, vei avea pereche!!


mamica fericita de printesa si 16+ baietel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Miki, felicitari!

7+
Cat de mare esti Doamne si ce minuni ai facut pentru noi... iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Bravo Miki felicitari !


18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

felicitari miki
mie dna dr nu mi-a masurat colul cum se masoara asta?? oare ar fi cazul ca la urmatoare vizita sa ii zic eu ceva sau sa o las pe ea?

13+ http://www.youtube.com/watch?v=tG8cd9WXkNw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyadyazuza

felicitari miki
mie dna dr nu mi-a masurat colul cum se masoara asta?? oare ar fi cazul ca la urmatoare vizita sa ii zic eu ceva sau sa o las pe ea?

13+ http://www.youtube.com/watch?v=tG8cd9WXkNw


cred ca daca era ceva in neregula, iti spunea ea..

mami de Vlad 09.04.2009 si 14+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

miki multumesc mult pt raspuns
ally la fel iti zic si eu nu te ingrijora ca te-a tinut putin...
nici pe mine nu ma tine prea mult tot cam asa vro 10 min si crede-ma ca in alea 10 min a masurat absolut totul si zicea si cu voce tare.
viss ma bucur tare mult ca bebelusii tai sunt bine dar totusi ma mir ca ti-a zis sexul atat de devreme.
nb la toate si somnik pufos

15+ http://www.youtube.com/watch?v=tG8cd9WXkNw

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dorinut@ spune:

Hello burtici .
N-am mai scris de foarte mult timp..dar vin foarte tarziu de la servici (plec de dimineata) si ajung atat de obosita..Abia astept sa intru in concediu de la 1 Nov..sper sa reusesc.
Vad ca au aparut multe burtici noi (foarte multe nume pe care nu le cunosc inca). Le urez bun venit si sa aiba o sarcina fara probleme..

Tineti minte ca mie la 12,5 zile mi-a zis ca pare a fi fetita..La 15 saptamani am aflat ca Carinutza are cuc , este un Edi mic (Eduard).Acum ma uit numai dupa baietei pe strada .
Miercuri pe 22 am eco la Brasov vedem ce ne mai zice acolo.
Sper sa va povestesc mai multe in wkd si poate va pun poze cu eco de la 12 si de la 15..unde i se vede 'ditamai puta' il citez pe dr

Pe mine ma cam doare spatele...si in buric am intepaturi, dar cred ca sunt normale.
Felicitari pentru toate carucioarele noi aparute .
PS1: Am simtit si eu ursuletul miscand
PS2: DN la mine va fi sigur 25 Feb, DPN 1 Martie

Va pup pe toate .


------------------------------------------------------------------------------------------
Nasturelul meu mic 16+

Anita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


dorinut@, felicitari pt barbatel!!!!
Se pare ca la noi predomina acest nume(Eduard).....Yasmi, tu si eu in cazul in care voi avea baietel tot Eduard vrem....sa-i sp Edy. Super numele dar, acum mai ramane sa mi se sp si mie ca am un baietel in burtica ca ieri nu mi-a sp nimic, mai astept..

Burtici, neata!!!

Vreau sa va multumesc inca o data pt toate cuvintele frymoase si pt ca-mi sunteti alaturi ...!!! Ma bucur enorm ca bebe meu este bine , ca l-am vazut, auzit , dragul de el cata activitate avea, o sa fie sportiv ca si mami lui!!

Va doresc o zi frumoasa si fara stari de rau...!!!



Ally , 12 bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Neatza fluturasilor!!!!
Miki felicitari!
si daca iti doreai pereche ma bucur ca nu s-a schimbat nimic
ma linistesc si randurile in care spui ca esti foarte multumita de iosup.....
iti doresc ca totul sa mearga bine incontinuare

si in legatura cu trimiterea lui Vlad la neurolog , eu una sincer nu m-as duce...chiar ma enerveaza dr. astia care pun asa diagnostice...sigur copilul e mai rasfatat....si eu am 2 nepoti tot asa mai agitati , dar o fac de impresii...cel mare mi-a si zis odata...stii miha ieri cand m-am tavalit pe jos si am tipat , am facut asa ca stiam ca o s-o lasi apoi pe Andreea sa mearga cu mine la tuns....no comment
asa ca veziti de treaba

si tot citind aseara prin cap trecut am vazut ca vrei sa iti faci casa....parerea mea ...fa-o in regim propriu...iesi mult , mult mai ieftin stii ce bagi in ea si terenuri in ghencea se gasesc , zic eu si la preturi bune...parcele mici....eu as spune ca am ceva cunostinte in domeniu si ca info de pret...am vandut parcele de 350m cu `11000e

Dorinutza felicitari pt surubel he he ce schimbare de situatie...pana la urma important e sa fie sanatos

eu tot gripata
am un nas rosu si plin de bube...buzele imi sunt crapate si durerea de cap nu ma iarta...
ieri v-am zis ca am fost la sedintza de la scoala
la bani am scapat ieftin , doar 10 lei fondul clasei....3 culegeri de cumparat si un anume tip de acuarele...m-or mai costa 70 lei in total....domne ce face criza asta din oamneni..pai in fiecare an si la fiecare sedintza se trezeau 1-2 parinti sa dam nu stiu cati bani fondul clasei....sa cumparam nu stiu ce panouri...etc....pe mine nu ma afectau astea , dar cand ii vedeam ca arunca asa cu bani si apoi tot comentau pe la coltiri ma apucau toti nervii
ieri se trezise o tanti in cutrea scolii sa zica , ca totusi ar fi bine sa punem un 5-10 lei pe luna si sa ii dam lui doamna intr-un plic,...sa fie un ajutor la cei -25%
partea cea mai nasoala e ca nu mai avem decat 2 femei de serviciu care nu pot face fata la o scoala asa mare si o sala de sport si cica le va matura si spala pe jos doar o data pe saptamana....
ieri era curat in sala ca fac copii inainte sa plece ,au strans hartiile,au dus gunoiul etc... dar ma deranjeaza ca praful ce se strange se tot ridica -n sus si fiimea e alergica la praf
traim in romania

------------------------------------------------
mama de domnisorica fitzoasa (14.12.'99) in asteptarea unei (sper ) alte fitzoase 14+

Mergi la inceput