Dovlecei in sarbatoare *193* LMA Sofia!!!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui alex25

Recunoasteti personajul de la inceput si de la sfarsit

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!



Ptiu are mami vedeta.Ce dulceeee e!



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

seara buna dragelor

multumim pentru urari!

vreau sa va las niste filmulete cu Ana...www.youtube.com/watch?v=hqGDonDVemY" target="_blank">primul este filmat in urma cu cateva zile cand am surprins-o "vanand" fluturasii de pe cearceaf (am ajuns sa spalam lenjeria de pat si sa o uscam in aceeasi zi pentru ca nu ne putem lipsi de spectacolul pe care-l face prichi in fiecare seara)

si www.youtube.com/watch?v=JaeRMjwWWiY" target="_blank"> al doilea este filmat aseara cand ii arata/citea lui tati din carticica...de cateva zile arata cu degetul pozele din carti (imagini pe care le-a vazut de atatea si atatea ori) si face "eee!!" sau "aaa!" si se uita inspre noi asteptand aprobare si lauda...e grozava! cra cra!

si niste poze nu chiar proaspete ca de vreo 10 zile nu avem incarcator pt acumulatori..aici si aici

mami de Ana Elisa (16.octombrie.2009)

Dragostea este indelung rabdatoare, este plina de bunatate...


Bai m-a terminat Ana cum prinde ea fluturasi.Am lesinat de ras.Cat de scumpa poate fi!



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui kawaichan



Mihaela cu Joshua scump si drag 09.09.2009 si Ciresik 5+


Arata bine semnatura!Sa fie cu noroc.



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Buna dimineata drageor


Scriu acum pe fuga cat e liniste si racoareCe bine e sa fie racoare dimineata...am luat un hanorac al sotului pe mine,pana ajung la hainele mele.

De azi intru iar intr-o repriza la munca si nu stiu cand mai apuc sa intru...poate pe duminica.

Fetele cucuietele inca dorm.Ieri am tras o repriza de dansat,radeau amandoua cu gura pana la urechi si se tavaleau pe jos.
Au inceput sa se joace impreuna,sunt atat de mortale.Ohh,mor de dragul lor.

Va doresc o zi frumoasa si poate mai "fur" clipe sa va citesc.





"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Offf,a fost postat linkul la papanashi.
Uitati ce fac unele educatoare care "educa" copiii

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=156215&whichpage=2

Mesajul scris de ralucis.





"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi!


Gata,acuma chiar plec.Duc fetele la gradi si incepe nebunia!



"Bataia este rupta din rai...dar nici nu foloseste la nimic"
"Palmele nu sunt argumente tari,ba mai mult,nu rezolva nimic."

Jurnal de "mogalnete"
Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y.mami de www.desprecopii.com/info.asp?id=1269" target="_blank">Erika Ilaria(31 august 2007) si Lisa Maria(23 iulie 2009)

fosta devylla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

'neata!

multa ca e o zi incarcata ca toata saptamana de altfel ce imi place asa in fuga

sabina brrrrr ,, am citit toate postarile ... refuz sa ma exprim ... si la asta mai adaug ca mama aseara mi-a povestit de colega ei care si-a dus fetita la gradinita primul an si aveau un topogan de plastic (habar nu am unde in gradinita) si a cazut de sus in cap de s-a lasat cu tomografii si controale si alte cele ... bine ca fetita e bine si nu a patit nimic.

Dar din scurta mea experienta la gradinita pot sa va spun ca sunt si locuri de stat linistite unde copilul este chiar ingrijit si educat cum trebuie fara sa il timoreze psihic si fizic. Si spun asta pentru ca am fost de cateva ori asa fara sa stie nimeni (desi era usa incuiata ca sa nu plece careva (copil) pe strada sau acasa ... ) si am intrat sa vad daca Emma mai plange si totul decurgea normal ... Gradinita asta a noastra din G...c , abia astept sa il duc si pe Erik si sper sa nu se schimbe nimic pana atunci.

...scuze ca m-am exprimat ca cizma , se vede ca scriu pe fuga si tot adaug
o zi buna sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:



LA MULTI ANI SOPHIE



Karina Ioana

----------------------------------------------
Alex, mami de Alessia Zeina (26 septembrie 2009)
Da Doamne sa fim sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliapapusa spune:

Buna fetele mele dragi.
La multi ani tuturor dovleceilor sarbatoriti in lipsa mea multa sanatate si noroc in viata
David Irinel cum ati sarbatorit?
Noi am fost la turnu magurele am luat si mot si a iesit foarte frumos.A pus mana pe tigara margele si pix.Acum ce o fi.Din pacate aseara ne-au iesit niste bubite asemanatoare cu niste basicute si stau ingandurata pana la 13 cand am programare.Ma rog sa nu fie nimic grav.Am facut si vaccinul asa ca am cam scapat de toate.Sper sa nu va deranjede ca mai intru si eu cand am timp ( o data pe luna ) sa va mai povedtesc cate ceva despre noi si sa mai citesc cateva pagini.Sunt constienta ca nu mai starnesc interes la cat de rar intru dar nu gasesc nici o cale de a putea indesii intrarile.Printesa mea este un redd bul pe putin.Acum este catarata daca pot spune asa in spatele meu si se schinuie sa tasteze din suflet.Si cum nu o las imi iau bataie zdravana si o certa pe cinste.Sper sa pot pune curand poze cu noi de la mot.Aaa avem 8 dinti si 2 maselute care ne-au chinuit tare rau
Va pup cu dragoste, puiutii la fel si-mi e tare dor de voi.

de luta Stefania Gabriela (13.09)
poze luta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

Buna dimineata
In primul rand tuturor sarbatoritilor din zilele in care nu am apucat sa mai intru,sa creasca mari si sanatosi,sa fie fericiti si sa aiba parte de tot ce e mai bun
DANA sa ai parte numai de bine si sa te bucuri de familia ta
Multumim din suflet pentru urarile din 13,imi cer scuze ca nu am apucat sa intru deloc caci am avut laptopul strans,abia aseara l-am instalat iarasi
Felicitari din suflet MIHAELA ,sa ai o sarcina usoara si sa-ti aduca barza o printesa frumoasa si desteapta ca fratele ei
LUTO distractie placuta in Romania,am vazut pozicile cu Davidelul care e superb.Parintii tai cred ca sunt in al noualea cer si ii inteleg perfect in toate gesturile care fac
MARY felicitari pentru Alexutu care e cuminte la gradinita,ai baiat mare deja
LALI te ,am citit ca m-ai visat si eram tare fericita
Da sunt tare fericita,poate chiar prea mult decat credeam ca e posibil,poate mult prea mult sa realizez ca e adevarat dar imi pun speranta ca D-zeu si-a intors privirea catre mine si ma mai rasplateste inca odata.Am avut niste zile infernale,obositoarea si cu multumire sufleteasca in acelasi timp.Binenteles ca maioneza mi s-a taiat in dimineata aceea,mi-a dreso mama,apoi am plecat la Bucuresti de unde am luat-o pe Andre,ne-am intors repede si ne-am apucat de treaba.In prima seara am avut si copilasi invitati care s-au jucat frumos in dormitor iar noi astia mari am stat in sufragerie.Florin a stat mai mult in bucatarie,l-a ajutat si asociatul lui caci a fost primul invitat care a ajuns si ne-a prins cam cu treburile neterminate.Duminica seara Iri a avut un tort in forma de ursulet in care i-am pus o artificie si s-a speriat de ea dar l-am linistit repede.A doua zi am avut iarasi invitati si iarasi treaba si iarasi tort cu poza mandrului meu.Desi a fost greu a fost frumos.La un an de cand mi-a intrat minunea in viata pot sa va spun ca ma simt cea mai fericita femeie din lume si ii multumesc lui D-zeu pentru tot ce mi-a oferit.
Irinelul e un scump,exerseaza cat mai multe,sta din ce in ce mai mult in picioruse singurel,zice ma-ma,ta-ta,dai,e prieten tare cu Florin si rasfatat rau cu mine.
Usor,usor terminam si cu temelia,am rezolvat si cu actele casei si sper sa prind si eu o perioada mai linistita.
Nu o sa pot intra atat de des cat mai este sora-mea in tara caci tot umblu cu ea dar o sa revin in forta de miercuri incolo.Maine plecam in Eforie dar nu stam decat pana duminica seara dar cand va lua Florin lucrarea din C-ta o sa fiu mai mult acolo si o sa ma intalnesc sigur cu fetele
M-am intins cat o zi de post asa ca va si va doresc multa sanatate la dovlecei

Mergi la inceput