Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***250***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Fetele, nu ma lasa sa pun decat 3 foto in picasa, stie cineva de ce? Tocmai acum cand ma pocnise elanul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Sunt foarte trista si nu pot sa dorm. Am sa va scriu cate ceva din Anne Bacus - "Copilul de la 1 la 3 ani". Mie mi-au placut mult cartile ei.
Copiii mei, toti 3 dorm. I-a culcat tati, la 9 jumate cand s-a culcat el. Desi au dormit si la pranz, Luana de la 1, si Clau de la 2, amandoi pana pe la 5 jumate. Am fost la plimbare si am gasit informatii despre cursurile de dans, si alte activitati extrascolare. Maine sun pt inscriere.
Asta seara am scris impreuna cifrele, eu si cei 2 copii.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello!

SABY, super v-ati distrat

AYLA, din ce povestesti de CLAU mie imi pare un copil f destept si foarte liber. Nu stiu de ce cred ca o sa am si eu o varianta feminina. Nu zic sa nu te stresezi, ca sigur eu as fi terminata la firea mea, dar cred ca mi-ar si creste inima in "secret" ca am copil cu spirit liber.

MONNVAS, bine ca nu e nimic grav. Synevo stiu ca e un laborator bun.

NOVUS, si struguri refuza Alexandra? Ana e mare fan. Bine, ea e mare fan fructe, le papa si pasate si bucati si coapte si crude. Incearca si tu sa le faci cu branzica, iaurt, cum au zis si fetele. A, si zmeura poti sa incerci. Eu i-am dat Anei si nu au fost probleme. Si ii place tare, of course.
In rest, clasicele kiwi, mere, nectarine, etc. presupun ca sunt deja testate si refuzate.


Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Novus, Keutu pana de curand nici se uita la ele, dar sa le mai si manance! Dar am vazut ca il pot face sa manance cateva guri daca ii dau sa muste direct din fruct. Daca ii tai felii/i le pasez/i le amestec cu altceva, nu le accepta. Mi-a acceptat pere si nectarine.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Sunt foarte trista si nu pot sa dorm. Am sa va scriu cate ceva din Anne Bacus - "Copilul de la 1 la 3 ani". Mie mi-au placut mult cartile ei.
Copiii mei, toti 3 dorm. I-a culcat tati, la 9 jumate cand s-a culcat el. Desi au dormit si la pranz, Luana de la 1, si Clau de la 2, amandoi pana pe la 5 jumate. Am fost la plimbare si am gasit informatii despre cursurile de dans, si alte activitati extrascolare. Maine sun pt inscriere.
Asta seara am scris impreuna cifrele, eu si cei 2 copii.


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.



1.nu fi trista
2. ce? si inca odata ce? ati scris cifrele? crina tot ce scrie sunt mazgaleli, un fel de dungi. cand am vreme am sa fotografiez sa va arat. dar eu ma bucur ca ii place sa scrie fie cu creioane cerate fie cu creta.

silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse
la mare

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

NOVUSELU', da' mere coapte? gutui coapte (apar indata)? compot de fructe? gris cu lapte cu mere rase? placinta cu mere?

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Maine incercam compot de fructe, placinta cu mere e cahhh

Anaan, Monnvas

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Tot io, tot pt Novus: daca pitesti fructele in iaurt le refuza? Sau in alte mancaruri (gen legume, carnita si oleaca de fruct)?

Pana la urma, daca ea e OK si n-are lipsa de vitamine, poate isi ia nutrientii din legume si

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!


Si iaurtul de fructe e cahhh, il mananc eu, mai nou mi-e pofta si de branzica ei

Pai de unde sa stiu eu ca e ok si ca n-are lipsa de vitamine? ca pana la urma de-asta as vrea sa manance si ea fructe....

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Pisik, Kea

Am incercat si sa i le dau sa muste, nici macar nu pune gura pe ele, bine asa face cam cu orice este nou pt ea, nu e pofticioasa deloc. Ieri mancam inghetata si ea s-a intors sa vada ce fac, am imbiat-o si pe ea, eram curioasa daca vrea, bineinteles ca nu a dorit ,de obicei dupa ce ii ofer cate ceva si nu vrea se freaca si pe gura ca nu cumva sa-i ajunga pe limba ceva
Deci fiica-mea e conservatoare la mancare !
Dar perseveram nu ne lasam !!

Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

InaPreda nu te-ai intors din concediu ??????????
Olaaaaaaaaaaaaaaaaaa !!

Floric, Pisigri, Mihaelacq, Mababei, Uali, Dyanna, Bianca, Denisamada unde sunteti fetelooor ??!!


Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kea spune:

Novus, mai conservator ca al meu, cred ca nu-i. Keutu papa numai legume cu carne, paine cu unt, iaurt si mamaliga cu branza si iaurt. Si lapte. Trei mese de lapte si 2 mese solide. Georgiana parca zicea de Bris ca bea 750 ml de lapte. Atat bea si al meu. Eu cand citesc pe aici de tot felul de meniuri ma minunez. Si pofteste la carnati! Ma termina! Se uita la taica-sau in farfurie si imi arata disperat ca vrea. Incerc sa-i dau din ce are pe langa carnati, dar nu, se ridica din scaun, se urca pe masa, se duce si pune mana pe carnat. De dpua ori a trebuit sa-i tai 2 feliute stravezii pe care le-a mestecat cu mare placere. Si mai erau si condimentate bine!

Mergi la inceput