Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***249***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Ai mei se urca..oricunde e posibil..Vlad mai nou da drumul singur la cuptorul cu microunde.sau se urca pe masa in bucatarie in 4 labe



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui georgiana310

Stie cineva care e faza cu actul aditional in cazul creditelor??? Ca eu acum am citit ceva si... m-am ingrozit!


Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009
http://georgianaspataru.blogspot.com/


eu am la bcr si mergem maine sa vedem care e faza. a trimis cineva pe contul comun ceva despre asta, vezi acolo. oricum daca nu semnezi e acord tacit, adica ca si cum ai semna.

silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mireal spune:

Iuca, din ce am inteles eu banca trebuie sa elimine din contract comisionul de risc si comisionul de rambursare anticipata, pt. ca vor pierde ceva bani, multe banci s-ar putea sa modifice marja.vezi mai joshttp://www.citynews.ro/mures/economic-25/util-ce-trebuie-sa-faceti-pentru-a-nu-fi-pacaliti-de-banci-93299/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuca

Buna fetelor,

Am vazut poze cu ghiocei frumosi si mamici deasemenea (Bianca arati de nota 20) si va pun si cateva poze cu ai mei.

de 2 minuni Bianca Ioana si Bogdan Andrei - 20.04.2009


eu nu i/am mai vazut pe piticii tai, sau i/am vazut acum o vesnicie asa ca mi/a facut mare placere sa/i admir. trebuie sa fie fantastic sa/i privesti. esti o norocoasa la fel ca si bogdana

silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Ai mei se urca..oricunde e posibil..Vlad mai nou da drumul singur la cuptorul cu microunde.sau se urca pe masa in bucatarie in 4 labe



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006




alpinist se face!

silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuca

Ati recunoscut-o pe Maria, fetita Mihaeleicg cu rochita maro, nu?

da, da ... si teo de mititica?

dragastoasa de Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Citat:
citat din mesajul lui adrisimo28

Citat:
citat din mesajul lui iuca

Ati recunoscut-o pe Maria, fetita Mihaeleicg cu rochita maro, nu?

da, da ... si teo de mititica?

dragastoasa de Dragos


da, da, te-a sunat duminica mihaelacg dar nu ai raspuns ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrisimo28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iuca
da, da, te-a sunat duminica mihaelacg dar nu ai raspuns ...

dormeam toti

dragastoasa de Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

noi am fost de dimi si am facut analizele ptr cresa. am stat si vreo 2 ore in oraselul copiilor iar acum crina doarme. in sfarsit aseara a dormit si ea cat de cat mai bine. s/a trezit de cateva ori dar s/a culcat la loc fara zarva mare.

deja s/a trezitasa ca s/a terminat timpul meu la pc.

silvi mama CRINEI

CRINA 1 AN
iun-iul,diverse

Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gianina34 spune:

iuca - tare dulcei sunt (iar prima poza m-a topit cu totul)


cu creditele - la creditele cu dobanda variabila - se renunta la comisionul de rambursare anticipata iar la cele cu dobanda fixa - acest comision va fi de maxim 1% daca se ramburseaza cu mai mult de 1 an inainte de scadenta si max 0.5% daca rambursarea anticipata se face in ultimul an
teoretic daca ai un credit cu dob variabila nu pot sa ti-l transforme in credit cu dob fixa pentru ca este alt tip de credit si trebuie sa faca alt contract - asta in teorie, pentru ca in practica BRD de ex, tranforma automat (daca nu te "opui" in termenul legal - adica sa faci o adresa pe care sa o depui la registratura cu nr de inreg si in care sa soliciti in mod expres ca doresti dobanda variabila) cr cu dob variabila in cr cu dob fixa sa sa te poata agata cu comisionul de rambursare anticipata; ca sa nu mai spun ca pentru un credit similar, daca ar fi sa-l iau acum , dobanzile sunt mai mici decat la cel vechi
e impropriu folosit termenul de dobanda variabila - este o dobanda indexabila - se raporteaza la euribor/robor la 3 luni la care se adauga marja bancii; este "variabila" pentru ca se modifica odata la 3 luni in funcie de cotatie
in acest moment marjele bancilor sunt calculate in asa fel incat este acelasi nivel al dobanzii si daca e fixa si daca-i indexabila

parerea mea este ca ar trebui sa mergeti la banca si sa vedeti cum suna actele aditionale pentru ca puteti avea surprixe , cum am dat exeplul cu BRD-ul ca tocmai ma ciondanesc cu ei
la OTP lucrurile sunt muult mai clare, nu au incercat nici un mismas si au aplicat corest OUG 50/2010

nu stiu cat de explicita am fost dar daca vreti sa mai intrebati ceva, va astept




Gianina - mami de micsunica-balerina Andreea - 13 aprilie 2009
avem 1 anisor, cinci luni si-un pic

Mergi la inceput