Copilasi din 2002 *81* Succes la scoala !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:



Azi facem cinste:

Nicouff saracutul,face parte din acomodare partea asta, din pacate.F.dragutz ca vor d-nele sa invete un pic de romana

Gabi si noi mergem la control la ochi sapt viitoare...sa vedem ce se hotaraste cu ochelarii.

Lucia vacanta placuta...la voi vine primavara,iar incep sa va invidiez

Dev ma bucur ca sunteti bine.

Nina ai fetitza mare

CristinaC cum a fost la scoala.

Cris nici ANdy nu va mai avea timp de FB...nici maica-sa



Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Laura, La multi ani! Sa va traiasca micuta, sa creasca mare si frumoasa si sa aiba noroc cu carul! Sa va aduca multe, multe bucurii, alaturi de mai marisorul ei fratior!

Nico, imi pare rau ca a plans Matei, dar si cand se va obisnui sa vezi ce greu il iei de acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

La multi, Alexia !
Felicitari, Laura !
Sa va incante mereu sufletele, printesa voastra,
alaturi de cavalerul vostru mai mare !


Buna, dragi mamici !
Ce ma bucur sa va reintalnesc la povesti, aici !
Lucia, sanatate baietilor sa va puteti bucura de vacanta !
Unde mergeti ?
Laura, Cristina are profesoara de sport din cl. I.
Cand era in cl. I, invatatoarele n-au acceptat sa faca sport cu elevii lor, o data ce nu sunt platite pt. acele ore, care sunt ale profesorilor de sport, de fapt. Mi se pare corect !
Tu la ce clase predai ? Esti si diriginta ?
Cristina_C, cum a fost prima zi de scoala ?
In Ro, observ ca nu mai este data de 15 pt. inceperea si incheierea anului scolar.
Vineri, in preajma lui 15 iunie se incheie anul scolar si luni, in preajma lui 15 sept., incepe anul scolar. Ca tot intreba Sinzi, cum de nu incepe pe 15 sept. scoala.
Cristina(devoska), astept cuminte pozele, cand se poate.
Ce inaltime are Sara ?
Cristina(131,5 cm) abia 1,5 cm a crescut din iunie. Verisoara ei mai mare, Medeea(13 ani si juma'te), la fel. Doar Patricia(11 ani) a crescut 3 cm si chiar s-a plans de dureri de picioare peste vara.
Iar apropos, de ce scriai tu, Gabi cu miopia, numai la baieti este valabila ?
Sora mea a fost cu fetele ei la oftamolog, cea mare avand ceva probleme, dar i-a gasit si Patriciei un inceput de miopie. Nu o fi cumva tot din cauza cresterii ?
Ochelari nu poate sa-i dea decat de la 12 ani, pt. asta, a spus d-na. dr. oftamolog.
Cristina nu are probleme si sper sa avem mereu acelasi rezultat bun.
Ea, oricum, face anual examenul de fund de ochi.
Legat de faza cu doliul, ca incepe scoala, un parinte exact la fel s-a exprimat observand linistea din camera copiilor, in weekend.
Cristina22, tot somnoroasa si infrigurata s-a trezit si Cristinuca azi dimineata, ba si cu mofturi ca e prea mare camasa, iar pantalonii prea largi in talie. Uf, tot timpul avem problema asta cu pantalonii ei.
Gata cu FB la copii, si la noi. Am ramas doar eu, cu sora mea sa intretinem cofetariile si fermele, daca timpul ne permite(la serviciu ).
Nicoleta, dragul de el ! Mi-l si inchipui la usa, gata sa plece.
Nu i se permite sa aduca de acasa plusul preferat, sa nu se simta singurel, pe acolo ?
Acomodare usoara si rapida, va doresc !
O zi frumoasa in continuare, tuturor !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Devmultumim

Nina sunt diriginta la clasa a VI a.Eu ii stiu pe toti copiii carora le predau,le-am fost profa si inainte sa intru in concediu,doar ca au crescutDe predat le predau tuturor:de la a III a pana la a VIII a.Multumim de urare

Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Va pup si eu...am revenit duminica, am fost la tara 10 zile...Andrei a inceput si el scoala ieri, bucurie mare. Citesc din urma, si capitolul precedent si ce-ati scris in asta, si revin!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Laura, La multi ani Alexiei, sa creasca sanatoasa si fericita!Multumim de urari, vacanta o sa o petrecem undeva mai sus pe coasta, spre nord, unde e mult mai cald ca aici.M-am cam saturat de iarna.Nicoleta ce ati facut la dr?Imi pare rau ca Matei a plans azi. Dar totusi e inca dificil sa se integreze, cred ca trebuie mai multa rabdare si prezenta ta acolo pe o perioada mai lunga.


my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Stefan a primit tratament... tocmai de ce ma temeam, i s-au agravat niste simptome, nici plamanii nu sunt 100% ok... dar ne tratam, am dat de un medic foarte bun, la care ne-a pus pila prietena unei prietene... Peste 2 luni sper sa fie iar ca nou!

-------------------------------------
Hai la drum si-om vedea noi ce si cum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Nico multa sanatate lui MAtei


Laura , Alexia (14.09.2008)
Andrei(07.04.2002)

"Oamenii mari nu pricep niciodata nimic si este obositor pentru copii sa le dea intruna explicatii"
(Micul Print)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Multa sanatate bolnavilor!

Nina, doctorita zicea doar de baieti. De fete nimic...

Laura voi mergeti la dr Constantinescu? Parca de la voi am primit recomandarea, nu? E o femeie tare draguta si de treaba.

Nico, matusa mea a dus-o pe verisoara mea pe la 2 anisori la gradi sa invete fata germana. Peste o saptamana si educatoarele, si copiii stiau o gramada de cuvinte, chiar si cateva fraze in maghiara

Chestia cu plansul sa nu te sperie, si nici cu limba. Si ai mei s-au integrat destul de repede la cresa, e drept, cu plansete la inceput, vreo saptamana, fara sa stie o boaba in romana. Singurul meu noroc era faptul ca amandoi la varsta aia erau tare mancaciosi, deci tot circul a durat pana la micul dejun. Cand a venit tanti cu canitele si farfuriile, stiau ca totusi nu e dracul atat de negru

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)

Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

'neatza!
Alexia Sa cresti mare si sanatoasa!!
Siii, putere mamei sa-ti puna cercei in urechiusele acelea frumoase

Laura-cred ca mi-ai zis de 12 ori cum e cu Alexia, cu data nasterii, cu cezariana, da' io o stiu pe a mea:16 septembrie
Mii de scuze...

Nico-off, ce scump e Matei.E micutz totusi...
Sanatate multa!

Nina-eu nu l-am masurat pe Andrei.Mi se pare ca a crescut dupa haine
Oricum e printre cei mai inalti din clasa, se pare ca ramane tot in penultima banca.

Lucia-ce frumos!! Vine primavara!
Sanatate la puiuti!!

Noi am avut sedinta cu parintii.Avem 7 ore de romana, 4 de mate si 2 sport/saptamana.Restul cate 1 ora/saptamana.Noi avem profesor de sport si mi se pare ca le prinde bine la copiii, in sensul ca e tare preocupat de cei mici.
Andrei a avut deja teme si la mate si la lb romana.

Cam atat despre noi.
Va pup!


C+C=Andrei

Mergi la inceput