FIV Europa (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Bruni, bafta ! astazi faci si transferul sau asteptati 5 zile?Sa dea Dumnezeu sa fie embrioni lipiciosi!
Melisa poti plati si cu card in lei ( bineinteles ideal ar fi in euro) , din cate stiu eu banca la care ai cardul iti face schimbul, la cursul bancii( care uneori e avantajos , dar de cele mai multe ori nu)- poti intreba astfel de detalii la banca unde ai cardul...
Arina cum esti? Cand ne dai o veste buna?
Eu ieri am inceput cu Primosistonul; vineri incep injectarea cu Suprefact.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

Fetele care au mai facut inhibare cu Suprefact: eu am o fiola de 5,5ml dar trebuie sa-mi injectez doar 0,5ml/zi - cum procedez? Aspir tot continutul fiolei intr-o seringa si apoi , din acea seringa injectez in fieacre zi 0,5ml? Nu are nimic daca sta suprefactul 10 zile in seringa aceea? Sau este vreo alta metoda?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrutaf spune:

buna dimineata !

Am si eu o nedumerire!De vineri incep stimularea pentru fiv si trebuie sa iau clexane , este prima data cand iau si nu stiu daca trebuie facut la aceeasi ora in fiecare zi?E mai bine sa se faca dimineata sau seara?Eu iau pentru stimulare merional si suprefact, la fivurile anterioare prima data injectam suprefactul iar apoi merionalul, acum avand in vedere ca iau si clexane oare care ar trebui sa fie sa fie ordinea injectiilor ?

Dr meu din Ungaria a zis sa fac clexane din prima zi de stimulare iar dr. Uscatescu a zis sa fac din ziua 10-11 dupa embriotransfer!Nu am ce face decat sa il ascult pe dr din Ungaria ca deh el imi face FIVUL, oare ce implicatii negative ar putea sa apara daca fac clexane din prima zi de stimulare?

mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

adijo, aspiri zilnic in seringa DOAR 0.5 ml, restul pui la frigider pana termini flaconul (e bine sa scoti flaconul cu 20-30 minute inainte de a te injecta, sa nu fie prea rece). Sa fie cu noroc FIVul asta!

petruta, eu am facut Clexane din Z1 de stimulare si nu am avut nici o neplacere de la Clexane. Eu faceam Clexane seara, pe la ora 21. BAFTA la FIV!

brunadria.

Pt cele care vor sa faca FIV la Wunschbaby pana la 30 sept ca sa prinda reducerea: vedeti ca a disparut reducerea de pe site; s-ar putea sa nu mai fie valabila. Mai bine interesati-va inainte de a va baza pe reducere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

balanta, dar daca comunic cu ei de cateva saptamani si abia maine ajung la prima consultatie la ei , avem deja programarea facuta cred ca intru inca in promotia lor, nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

melisa, daca ai vorbit cu ei despre asta, ma gandesc ca da, ar trebui sa beneficiezi de promotie. Daca ai ceva scris de genul asta in vreun mail de la ei, listeaza mail-ul cu pricina si du-l cu tine la consultatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melisa28 spune:

Multumesc adijo, panala urma cred ca imi va fii tot mai simplu sa merg cu banii cash , asta e cam riscant dar aleg varianta asta.
Fetelor multa bafta tuturor sa reusiti toate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunadria spune:

fetelor, merg acuma la ET, am doi embrioni


"Tant qu'il y a de la vie, il y a de l'espoir."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

brunadria sa dea DD si Maica Domnului BB lipiciosi


Timpul vindeca ranile, acorda-ti timp.

Mutatia C677T-heterozigot, Mutatia A1298C-heterozigot, gena PAI1-4G/5G-homozigota. O sarcina oprita din evolutie la sapte saptamani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sisipisi spune:

melisa cu cardul tau in lei poti plati direct la cabinet, fara sa scoti bani de la bancomat, masinaria lor o sa iti converteasca banii, tu bagi numai codul PIN. Din cate mi-am dat eu seama sunt cam reticenti daca ai card de credit American Express.
Daca ai nevoie de bani cash poti sa te duci la orice bancomat si sa scoti cu cardul tau, direct euro.

bruni cum stai cu embrionii? Ce transferi blasto sau de 3 zile?

Mergi la inceput