Prietene la bine si la greu - 50

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitza35

pus sosetute la copii sa nu raceasca...urmarea :derapeza Dragos pe parchet mereu cand vrea sa se ridice...TO DO : de cumparat sosete cu talpa antiderapanta, pana atunci, sta fara ca nu il pot tine necatarat

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii





gasesti multe modele cu silicon pe talpa

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09) hai cu bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

neatza fetelor...Lyly mai fa un rand de cafea ca pe aia am baut-o eu toata ... am avut o noapte agitata si maraita

Pinky si Nicholas

6 pozici mai noi

zi faina va doresc

_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali762000 spune:

Daca nu va suparati dau eu azi

Am dormit bine azi noapte si eu si Mihai pana la ora 9

Am facut azi pe jos primi pasi chiar i-a placut s-a mai oprit din cand in cand si isi admira picioarele si papucii, isi mai ridica picioarele pana la gura . Deci vad ca inceputul la umblat a decurs destul de bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns padi spune:

'neata!
Dau si eu o fierbinte! (la noi e un frig!!!)

sarbatoritilor de azi

Am admirat poze frumoase cu fulgusori in parc (va invidiez pentru vremea frumoasa, la noi de cateva zile ploua, ploua, ploua...)
Am incercat ieri spanacul: fiert si amestecat cu putin iaurt. Nu am avut succes cu el. Voi incerca si alte combinatii, poate o sa pape.
Acum o intrebare: mai este vreun fulgusor care inca isi suge degetul? Putin ma nelinisteste, pentru ca Laura isi suge degetul cand ii este somn, foame sau este obosita. Sa o las in pace, sau ce sa fac? (poate ma ajutati voi cu un sfat bun, ca de genul: pune-i ceva iute pe deget, etc am tot primit )



Adriana de Laura (08.12.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_boc spune:

Buna dimineata,

Padi, vreau eu cafea de la tine, chiar pe toata. Andrei s-a foit si marait toata nopatea.

Pe langa faptul ca apar dintii de sus a si racit. Stranuta si ii curge nasul. Este asa de scump cu mucutii care ii curg de-a dreptul in gurita cand stranuta. (scuze de asa detalii dar pe mine chiar ma distreaza). Partea naspa e cu stersul: facem cate un scandal, si nu ma lasa. Aproape de fiecare data se lasa cu plans.

Acum doarme. Vad ca are un somnic linistit, fara nas infundat. Oare ar trebui sa-i dau ceva medicatie pentru asta? Pediatra are program dup-masa. O sa o sun atunci.

La multi ani Cezara Maria
La multi ani Nicholas

Dankutza, sper sa-ti alungi piticii cu vizita la pediatra.

Ma duc sa mananc, ca vad ca pap din litere. Mai mult am stat sa corectez mesajul decat sa-l scriu.

CRIS , Andrei Cristian, 7 dec 2009
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Buna,

Am citit ieri dupa-amiaza si restulk capitolului trecut... dar m-au "incurcat" musafirii sa va si raspund. Intre timp, cum era si firesc pt mine, am uitat ce voiam sa va ma spun

Multumesc mult fiecareia dintre voi pentru mesajele de "La multi ani!", dar si celor care mi-au transmis doar cu gandul urarile lor.

Anelor noastre, dar si anelor din viata fiecareia, le urez numai bine.

Tina, e bun ca papa bucatele. Inseamna ca va lua loc la masa voastra foarte curand.

Ali, gata, a trecut... nu te mai gandi la cazatura. inteleg foarte bine ca esti stresata, doar am trecut si noi prin asta... dar incearca sa depasesti momentul. Din pacate e posibil sa se repete asta e stresul meu... dar nici sa il tin mereu de fundul pantalonilor nu e ok. Cand mai invata sa prinda curaj daca ii inoculez teama mea. Incerc pe cat posibil sa il protejez... dar ce bine ar fi daca am putea face asta de la distanta

dankutza, tinem pumnii sa vii doar cu vesti bune de la pedi. inteleg pepiniera ta... dar fata e bine.. ai sa vezi. Uff...

cristina, imi pare rau ca Andrei a racit. Imi place, in schimb, ca tu nu iei in tragic situatia. Va trece

Despre sosetele antiderapante... Am 2 tipuri... cu bulinute de cauciuc pe talpa si cu talpa din silicon toata... eu ma inteleg cu amandoua... e drepty ca parca aluneca mai tare cu alea cu bulinute... dar... poate asa invata sa-si tina echilibrul


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:


Neatza!!!!!
Sa ne traiasca fulgushoriiiiiiii
Pinky de mamix Dankutza
Nicholas de mamix LauraG.

Dankutza abia astept sa aud ce vesti ne aduci de la doctor
gabitza eu nu cred sa ia raceala mucosii... daaaar ajutor doua saptamani..... ( auzi, da' cu 2 bebei nu ar trebuie sa te ajute mai mult ....cineva?.... sau nu chemi tu? ) Interesanta faza cu jucariile identice....
padi zana mea isi suge dejtul la fel ca Laura. Nu am de gand sa-i fac nimic. Am citit in Capraru ca numai daca si dupa 2 anisori continua atunci trebuie intervenit cumva. Si eu am incercat suzeta sau tzitzi in momentul respectiv dar fara succes. Relax mami.....
Fata mea ma cheama.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Cristina, poti sa ii pui apa de mare gen Humex/Nazomer/Sterimar cand ii aspiri nasucul pana vb cu pediatra. Asteapta sa vezi ce iti spune ea. Stiu ce nasol e cu aspiratul ,si noi vreo 12 zile ne-am chinuit si noapte si zi, la inceput plangea, pe parcurs s-a obisnuit

Ali, poate reusesti sa filmezi cand face pasii ca tare sunt curioasa sa vaz si eu Mihaita plimbaret A mea cand o iau de manute sa mearga se prinde ca o maimuta strans de mainile mele, ridica piciorutele in sus si ramane agatata ca o maimutica, nu vrea deloc..E puturosica, prefera 4*4.

Lumi, asa am zis si eu ca s-o fi facut muschi slanele de pe mine intai de nu se vede la cantar, dar tare ma descurajez, ca am renuntat la ce imi placea mai mult..dulcele Si aproape nimic...
Uff..zici ca si don'sorica Annabelle e fitoasa ?Sper sa gasim metoda cea mai buna sa ne educam puisorii frumos si sa nu ajunga neste alintaturi

Floricik cum e la munte? Ce face Zburly??curutu e mai bine?

Eu is prin zona cu pitici muulti, ieri la baita cand am tot intins de picioare iar am vazut ca are cutele asimetrice usor...Si cand i-am flexat spre spate bulanutele ca la broscuta mi se pare mie ca osul in sold la piciorusul stang e cumva iesit inafara..Nu stiu sa explic prea bine..Am citit iar informatiile despre displazie din cartea drJianu de pe mail sa vad ce si cum, nu pare cum e in pozele alea deloc.
Am fost deja la pediatra dimineata, si ne-a recomandat sa mergem la un ortoped aici, eventual pt o radiografie. Ea spune ca nu crede sa fie displazie de sold , dar pt siguranta naostra sa mergem totusi..Deja ma gandesc la Ana mica a lui Dozz cat a tras-o cu hamul ala si eu tremur deja..Sa mai zic ca nu avem bani sa mergem sa facem programare??Imi vine sa renunt la nemernicu ala de apartament care e o mare gaura neagra de bani/efort, ne-a terminat..Astept..sa vedem..



Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns na_bo spune:

Neata cu ploaie si de la noi!

Am baut cafeaua fetelor ca si Amalia s-a trezit azi noapte pe la 12 jumate urland si pana am linistit-o i-a sarit somnul si avea un chef de joaca fata mea.Nu stiu ce a avut.

Cristina- si noi avem muculeti, inca din aiagrosi si i-am dat ibalgin. La fel scosul mucisorilor e o lupta , sper sa i treaca sa nu se agraveze

Foarte faine pozele de la intalneala din capitala, adorabili picii si mamicile lor

La multe lunite Cezara si Nicholas s]

Nu mai stiu daca mai vroiam sa zic ceva

pupici

Natalia, fericita de Amalia Maria!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami.ilinca spune:

,

mai ne primiti?

Noi suntem bine,necitite decat asa din cand in cand,dar zic eu am o scuza, profit sa stau cat mai mult cu Ilincuta mea,pt ca de saptamana viitoare ma intorc la serviciu....sa va spun cat va invidiez ca stati in continuare cu copii?

Sa nu ma intristez,ci sa continui cu un CRA-CRA mic :mai avem un dintisor sus,adica nr 4, a iesit tare greu dar. Am fostla Saturn 5 zile,a fost frumos,adica am vazut doar partile bune pe alea mai gri le-am dat ignore,asa ca in concluzie m-as muta la mare cu Ili,a dormit excelent si a papat pe masura.

In concluzie ,va pup,va citesc cam rarut si probabil din ce in ce mai rar,dar ma gandesc cu drag la voi.
Si am vazut poze.



Mergi la inceput