Prietene la bine si la greu - 50

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Ali tre sa iti treaca spaima plus ca dupa cazatura Matei a progresat...
Azi am reusit sa o filmez pe Andra mergand dar nu gasesc cablul ca sa descarc filmarea... de cand am nascut parca mi s-a injumatatit numarul de neuroni ... uit din ce in ce mai multe... oare o sa imi mai revin?
Iar sunt singurica pe aici...

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12

Ancuta... poate ai spus di -am vaxut eu... dar ce are Sabina pana la urma?

Mami fericita de strumfita


Roseola cred ca are...alte simptome in afara de petele/bubitele rozii si febra de 3 zile nu a avut, vad ca se trec cele de pe gat si piept, azi i-au aparut pe putza si fundulet

a avut si pe fata cateva, stiu ca ziceai ca nu face pe fata la roseola...o fi rubeola, altceva, habar n-am

si la noi a fost nasol azi, frig si ploaie, ma uitam la pozele lui Coque si ma gandeam ce faina e vremea la Buc de Lili si Lyly erau in tricou

_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Am ajuns si eu la zi cu citititul. Multumim de urari pentru Mariuca mea. Prajituri si suculet la toata lumea!

Noi, maine ne ducem la pedi. Vreau sa o cantaresc si sa o masor. Sa vedem ce facem cu statul in fundulet. Mie nu mi se pare ca am copil bolnav, ci doar lenos, incapatanat si un pic (cred ca mai mult) alintat. SPer sa nu ma intorc cu nervi. Ultima oara i-a descoperit mamelonul supranumerar, de nu am fost in stare sa intru pe forum cateva zile. Sper sa nu ma frece pedi la cap, ca nu sta asta mica in fundulet. Incerc sa o pun in fundulet si nu vrea sa sta. O sprijin intre perne. Mai nou, i-am lua o perna mai tare si o sprijin de aia. Sta un pic si o apuca maraiala. Daca vede ca nu ma indupleca sa o scap de perna, se frichineste pana cade in lateral si, hop pe burta. Daca vrea sa ajunga undeva mai indepertat, se rastogoleste in serie pana la destinatie. Acum ceva timp se rastogolea odata si incepea maraiala, ca nu stia sa se duca inapoi pe spate. Acum, a evoluat, sau cel putin asa vad eu lucrurile. O inteleg si pe bona de ce ma freaca la cap cu analizele. Nepotica ei are talesemie, descoperita in urma unor analize. Dar ea nu stie ca eu am pepeniera de pitici in spatele blocului si chiar nu-mi mai trebuie si alt pitic.

Dana, mama lu' Pinky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Buna seara
Vin si eu repede , repede dupa ce m-am infruptat cu bunataturi sa urez La multi ani Mariilor noastre!
Eu stiu ca si Miany e Marie cu palarie asa ca astept o cola sau o bere si de la ea.

La multi ani luniversatilor nostri dragi!


siiiiiiiiiiiii

ma bucur mult ,dar muuuult de tot ca micuta si curajoasa noastra Ana nu mai poarta ham .Bravooooo!!! Dozz slava Domnului ca s-a terminat chinul micutei .De acum incolo sa te vad cum te mai tii dupa ea

pup fetele dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Buna seara,dragelor!

Curge "beutura" sau ba? Eu am luat-o catinel de la prima pagina a capitolului,ca la carti...nu-mi place sa vad sfarsitul intai!

Dozz multumim frumos. Off,ce emotii am,mai e un pic si face un anisor. Si eu habar nu am ce se face cu motul,turta si restul....Richard nici atat..,dar ne vom descurca noi.
Cum se desfasoara Ana eliberata? Stiu ca ma repet,dar atat de mult ma bucur ca a scapat!!!

Simina,de ce e suparata Maya?

Tinuta,super placintica ta! Spor la pus muraturi si sper ca Geo sa fie cumintel

Ali,hai ca trece...Din pacate nu va fi ultima cazatura...Ia gandeste-te cand vor alerga. Felicitari pt pasi,ai baiat mare!

Lauriciu,am avut si eu aceleasi ganduri,mai ales ca,atunci cand am mers la medicul de familie,m-a facut de rusine...parca nu a mai fost niciodata atat de obraznica...in public. Plus fitele de la masa si de la joaca,cand nu obtine ce vrea. Dar sunt prea mici....Oricum,trebuie sa lucram de pe acum,mai tarziu vor fi mai greu de modelat. Cu kilogramele,ce sa-ti spun....si eu stagnez(dar nici nu am mai facut nimic din cauza stresului cu mandra)-dar,din cate stiu,in primele 2 saptamani,grasimea se transforma in masa musculara,asa ca nu se vad rezultatele.

Broscutza,superba gratioasa dansatoare. Si deci smotrul te relaxeaza,ce coincidenta,si pe mine

Shtrumfy,m-am sucit cu Moldova,nu ne-am mai dus. Vremea nasoala,eu aveam cumparaturi de facut,copilul trebuia scos din casa...Unde crezi ca am fost??? In Carrefour Era!!!



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Richard spune:


Am vazut pozele din parc,sunt super frumoase,si fulgusorii si mai frumosi!
Va invidiez pt vremea frumoasa,si pt petecul ala de iarba,eu pe aici nu am gasit asa ceva

Dankutza,sper sa nu te enervezi maine. Bona nu-ti spune din rautate,doar stii cum sunt persoanele mai in varsta,mai ales ca e patita cu nepoata.



Lumi SEXY MUMMY de Alexa Annabelle Denise 7 Oct 2009

Poze Alexa Annabelle Denise
www.youtube.com/watch?v=mzOPlaMmkSg" target="_blank">Filmulet1
www.youtube.com/watch?v=nbjgqqH5BN8" target="_blank">Filmulet2
www.youtube.com/watch?v=JiHmBGr3F6I" target="_blank">Filmulet3

`Daca asteptam sa traim intr-o lume mai buna trebuie sa contribuim la crearea ei.`
Mahatma Ghandi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

neata si la toata lumea

Eu am reusit cumva sa racesc si am chemat-o pe mama sa vina sa ma ajute cu mucosii...sper sa nu fie prea tarziu si sa nu ia si ei raceala.

Deci de azi,cel putin pt 2 saptamani am ajutoare .

Eva e un pic mai bine cu kk, asteptam rezultatul, dar din ce in ce mai rau cu papa ...cand vede lingurita se intoarce cu spatele si urla
Si Dragos a facut ieri fitze la fructe...sa vedem ce zice azi.

Vazut poze de la intalneala...super,nu am fost deloc inspirata ieri cand ne-a suit tati in masina si ne-a intrebat unde sa ne duca sa-i spun H...am ajuns tot in Carol....poate cu alta ocazie sau la sanius.


De ce cand au jucarii identice tot mai buna e a celuilalt?
case lasa cu urlete de fiecare data...se catara un mucos cu putza pe mine...pa

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

pus sosetute la copii sa nu raceasca...urmarea :derapeza Dragos pe parchet mereu cand vrea sa se ridice...TO DO : de cumparat sosete cu talpa antiderapanta, pana atunci, sta fara ca nu il pot tine necatarat

Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lylyana.ion spune:

Neata!

multa si de la noi. s-a stricat vremea si in Buc, sta sa ploua si-ti da stare de somn

Gabitza, parca Coque a zis ca sosetele anti-derapante nu-s big deal, sper sa nu gresesc
ce fain ca ai ajutoare mucosii. sanatate!

Dankutza, sa vii cu vesti bune de la pedi, si cu pitici mai putini
Pinky

Nicholas

si da, a fost suuuper cald ieri, azi e toamna in toata regula

Lili, mami de Alexandru (18.11.2009)
poz(n)e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfy_12 spune:

Neata si de la noi... nici nu mai stiu de cand n-am mai intrat asa de devreme. Andra m-a trezit cantand asa ca sunt binedispusa...deocamdata
Va pupik pe toate si sa aveti o zi faina!

Mami fericita de strumfita

Mergi la inceput