Copilasi de Iulie-August 2004 * 55

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Eu am fost la una in iulie (si cred ca mai impusc una in octombrie...) - am dat 700 ron de cuplu...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Buna

Ne-am intors si noi din tarile calde (Turcia) de vreo patru zile, vorba lui Carmen fuse foarte frumos, da fuse si se duse. Avem o gramada de poze, da sa vedem cum negociez cu lenea sa ma lase sa le pun

Le-am facut luni exudate copiilor pentru inceputul de gradi, al lui Tudor e ok, la Mara mi-au zis ca inca e in lucru pentru streptococ. Am morcov acum, ca nu s-a mai intamplat niciodata sa nu mi-l dea dupa o zi, asa ca ma gandesc ca o fi probleme. Ar fi rau sa rateze prima zi de gradi, dupa ce mi-am petrecut juma de vacanta sa o indoctrinez despre cat de bine si frumos e acolo.

In rest toate bune, ne bucuram de ultimele zile de vacanta, Tudor doarme tot pana la 10-11 dimineata (nu stiu ce va face de saptamana viitoare), zburda amandoi prin parc cu buni, de astea...Si noi incercam sa ne revenim dupa vacanta , ca am nimerit de la soare, mare, relaxare direct in munci, frig si stres.

V-am citit si am vazut poze frumoase (Giulica pe covor, Pat haios fara dinti, Luca la Rucar, Ilinca si Ionu in Nessebar).

Si eu sunt recunoscatoare ca mai avem un an pana la scoala. Sper sa se mai maturizeze in anul asta.

M-am mirat ce marime mare au la picior ai vostri, Tudor are abia 29 si nu e mic de în#259;l#539;ime. Maine umblu si eu dupa hainute pentru ei, asta dupa ce fac acasa o selectie sa vad ce mai e valabil din cele (multe) pe care le au deja.

Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

La Multi Ani Marina, La Multi Ani, Mariilor!

Si eu ar trebui sa ma sarbatoresc azi, dar intotdeauna am aniversat-o pe mama de Sf. Maria...

In schimb, azi am fost eu personal si am asistat la montajul mobilei din dormitorul matrimonial si alt cadou nu-mi trebuie :)

Monica, spor la prezentari, eu cica sunt in concediu, deci Matei are cu cine sa stea, dar ar trebui sa lucrez ceva si nu reusesc, nu-mi ajunge timpul. Saptamana viitoare am toata conducerea de la Londra, inclusiv noua mea sefa pe HR si ma cam ia cu friguri...

V-am pupat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
La multi ani MarinaLa multi ani Mariilor mari si mici
Noi am inceput cu distractia de dimineatza,mandra a servit toti colegii cu bombonele....cand a terminat turul de onoare si- dat seama ca pe ea s-a sarit,aa ca a mancat vreo 3 si la fiecare isi ura "la multi ani cu multa sanatate si tot ce-mi doresc"
Carmen noi am avut norocul sa nu primim invitatii la nunta...unde o inscrii pe Ilinca la anu la scoala?....n-ai o pila ceva pe la scoala 15 sa ma interesez si io care-i treaba cu invatatorii de la anu...
Vivia faine poze de la Rucar....Sorin seamana foarte mult cu tatal lui iar Uka cu bunica...iar tu arati tare bine
Cristalina pupicei tuturor Mariilor din familia ta.....mei cred ca la Roma gasesti numa' chiloti marca catalin botezatu...hai spor la treburi..
Meii si mandra mea tot 30 poarta la picior ca-i caut de ma doare capul pantofi negrii de lac si nu gasesc numarul ei sau modelul care-i place
Din categoria "gasesc solutii ca sa iesim din criza" ..azi am mers cu taxiul la servici, pe motiv ca plouaaa tare afaraiar tramvaiele nu mai merg din vara, ca se lucreaza cu spor...io boscorodeam si vremea si vremurile...mandra-mi spune "da-i bani mari taximetristului, ca sa-ti dea rest si in felul asta ramai si tu cu bani!!!!"
hai sa avem o zi excelenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Noi avem 130 cm in inaltime si i-am luat papucei de gradinita marimea 33. Ieri s-a jucat cu un baietel care e in clasa a treia si era cat el in inaltime!
(pe baietel l-a strigat toata seara Andrei desi pe el il chema altfel ...drept pentru care atunci cand a intrebat tanti Viorica azi dimineata ce au facut a zis "m-am jucat cu un baiat caruia ii ziceam Andrei dar nu il chema asa...insa Oana stie cum il cheama!" E ceva de groaza, absenta totala, nu tine minte nume deloc)

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Citat:
citat din mesajul lui g_ioana
[....cand a terminat turul de onoare si- dat seama ca pe ea s-a sarit,aa ca a mancat vreo 3 si la fiecare isi ura "la multi ani cu multa sanatate si tot ce-mi doresc"


Simpatica foc Maria ! Sa va traiasca!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

La multi ani tuturor cu numele de Maria, Marin sau alte diminutive.
Gabitza si a tatalui meu ar fi fost ziua. asa ca nici eu nu o sarbatoresc desi mai am cateva Maria in familie.

Mey ce copii haiosi aveti. Simpatici foc.
Si noi am inceput scoala de ieri. Clasa 1 deja. Asa ca de drag ca merge la scoala s-a trezit si implicit m-a trezit pe mine la ora 5.30 dimineata, cand abia la 8 trebuia sa faca ochisori. Din pacate a fost randul lui tati sa o duca la scoala...si cascat cum a fost a uitat sa faca copilului poze. dar lasa ca in cateva minute plecam la scoala, si ii face mami poze.

Nu mai am timp. Fug la scoala, cu copil cu tot. Noroc de voi inca u an de copilarit...puiul meu e deja responsabil.

Liliana
Poze- martie 2008 ; Poze 1 ; Poze 2 ; Poze 3 ; Poze 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Asa, ca uitai...

La multi ani Mariilor de toate varstele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Multumim de vizionari..Ioana da, Sorin este leit socrului meu..iar Luca seamana cu mine si cu tatal meu..nu cu bunica:)))

Robi ai ajuns la faza de mobila??????Incredibil noi..nu mai facem nimic..ne este sila..scarba de-a dreptul..in fine..
Am vandut se pare si apartamentul..martea trecuta am dat o fuga la Bucuresti si am semnat antecontractul..motiv care m-a facut sa regret din nou faptul ca traiesc la Cta..ce frumos, ce curat,ce trotuare aveti la Bucuresti!

La multi ani Mariilor!!!!..si maine La multi ani Anelor!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

La multi ani Mariilor !

Mergi la inceput