Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (132)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Am vazut poze..


Moooaaama ce bunaciune de mamica are Yannis
cre ca tati asa face pe langa ea
Ce mi-au placut alea in care yannis era imbracat in hainele lui mami
cre ca bobitza e singura care nu a facut baie in mare

Daniel de BF are o figur interesanta, de om inteligent asa...cred ca o sa ajunga vreun guvernant ceva..oricum, om mare!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutzzza spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

Am vazut poze..


Ce mi-au placut alea in care yannis era imbracat in hainele lui mami

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_


erau ore cam periculoase (15-16) si desi era dat cu lotiune cSPF 50 cautam ceva care sa il acopere complet, complet dar tot nu statea complet acoperit...

Multumim de complimente ...tu vorbesti de bunaciuni? vezi una zilnic in oglinda!

de Yannis


AMR 5 kile (de fapt numai 3 pana la momentul 2 liniute)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

asaaaaaaaaa

mi s-au imbolnavit copii doar dupa o zi de gardinita!!!

ma asteptam sa mai raceasca dar dupa o singura zi .

deci raportez noaptea trecuta cu treziri fara numar fara numar ba ptr unul ba ptr altul . eram dimineata zici ca ma calcase trenul .
si azi cu doi mucosi si mofturosi, eu sa fiu sanatoasa ...

in alta ordine de idei m-a apucat si pe mine dorul de munca, nu ma intorc nici cu politia pana la doi ani dar uite ca mi-e dor ...
cel mai mult imi lipsesc pantofi cu toc ca deh nu pot sa ma incalt cu toace in timp ce plimb copilul prin cartier .

ratusca
- spuneam de poze ca nu stiu daca apucam sa ne vedem prea curand. eu dau dintr-una in alta si oricat imi spun ca saptamana viitoare va fi mai bine, voi fi si eu mai libera apare ceva si ma baga cu capul la fund . deci nu mai sper nimic ca e mai bine ...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

alexutza - trebuie sa se intalneasca tati de yannis cu tati de maia ca uite ce poze de exceptie are haircut. un schimb de experienta, sigur au ce discuta ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xela_07 spune:

MP - cred ca e normal sa-ti fie dor mai ales ca o data ce ne rupem de ceva/cineva tindem sa ne amintim doar lucrurile placute, tot ce era mai putin placut intra intr-un val de umbra parca n-a existat si nu a contat niciodata. poate doar timpul, urmatoarea vizita la realitatile din romanica si gandul la viitorul copiilor te va face sa-ti fie si tie mai usor. multe ptr tine ca te intelegem ca ti-e greu!

Cris.d
- mersi cu ideea de gem facut in casa. A incercat cineva sa faca gem (eventual ptr bebei - fara zahar) la masina de facut paine?

o reteta de biscuiti ptr bebelusi mai simpla are cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Salutare,

MP stiu ce sentimente te trec acum si mie,la inceput(cand am venit in UK) mi-a fost greu,dar apoi am gasit o liniste,calmitate pe care aici in Ro nu o avusesem de mult,parca sunt mai libera,fara stres,acolo nu e cu injuraturi,cu nervi la tot pasul....un buchet desi iti doresc sa te adaptezi usor,desi cred ca sentimentele de dor o sa ne ramana mereu in suflet....


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Cuvintele frumoase pot fi scurte si usor de spus, dar ecoul lor tine vreme indelungata. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalitica2000 spune:

Hai ca io apar dimineata si la ceas de seara…azi am avut o zi buna.David a mancat si el mai bine si a venit si cu glicemii bune, drept pentru care mi-am permis sa-mi iau scutarelul si sa haladuiesc pe strazi si sa ma vad cu o prietena buna. N-am apucat sa merg mult ca mi s-a dezumflat roata si am ajuns la o vulcanizare. Noroc ca am gasit una aproape ca altfel ar fi trebuit sa las scuterul undeva ca nu mai puteam merge cu el ca faceam numai opturi pe strada si era cam periculos.

Ma bucur ca v-a palcut tratatia mea de dimineata, cam saracacioasa ce-i drept, dar pentru maine ma gandesc la ceva mai sofisticat si mai

Al3csa, din pacate e musai sa-l trezesc ca el are ore fixe de masa din cauza problemei cu glicemia. Ca sa manance, il trezesc cam cu 10-15 minute inainte de masa, sa apuce sa se dezmeticeasca, ca altfel, nu mananca nici el daca il pun la masa imediat dupa ce s-a trezit. Deja s-a obisnuit si organismul lui cu ritmul asta

Wwoww tomaca, ai un adevarat barbatzel. Felicitari pentru crestere si tie pentru rezultatele bune de la analize.tine-o tot asa.

Mamidepuiuti, mie mi-au placut tare mult oraselele lor. Singurul lucru care nu mi-a placut ca nu au si ei un non-stop, ceva si faptul ca se inched magazinele in centru tare devreme (la 6 seara) iar duminica totul inchis, inclusive Mallul. In rest, ca si tine, parcurile mi-au placut tare mult. Orasele mici, dar cochete, aranjate cu case tare faine. O sa dureze ceva pana te vei obisnui, dar vei vedea ca totul va fi bine pana la urma.

Xela, se poate face gem la masina de paina? Habar n-aveam…sper sa ai o nopate mai buna de data asta. sanatate puilor.

mai stiti ceva de Ivanel, ca n-am vazut nimc, sau mi-a scapat mie?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

neata, fetele...
pls, nu dati cu oooo... mai traiesc, dar ma lupt cu... birocratia din facultate. daca ar fi doar examenele de dat, poate ar fi mai usor. dar zici ca astia si-au pus in gand sa ma omoare cu hartogaraia si cu chitante, adeverinte, inscrieri, masline, figuri. si inca nu stiu daca am cazare in iasi pt mine si pastaie, desi in 2 sapt incep scoala. sunt varza. mai am examene, greleeeeee... si nasoaleee... cu profi ciufuti... si tot asa! deci lipsesc motivat.

jur pe rosu ca recuperez si o sa fiu studenta la zi si pe DC... de la 1 oct. pana atunci, scoateti pt mine majoretele sa scap odata de examene ca mai am nitel si o iau razna. stiti vb aia ca toate trebuie facute la vremea lor?? vai, mie!...

pup pufuletii pe obrajori iar mamicilor le las cate o ...

va iubesc si ma gandesc la voi in fiecare zi!



I will survive...

povestea unei pastai...numita bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Eu am intrat sa va anunt ca maine nu ma vedeti pe-aici ca-i hram la tzara mea si plec intr-acolo de dimineatza!

So, urez de pe acum LA MULTI ANI Mariilor si Marioarelor! Sa va ajute Sf.Maria sa fiti fericite si sa faceti alegeri intelepte in viatza!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Aseara scrisesem un mesaj-carnat si s-a luat curentul... m-am suparat si nu am mai reluat, iar pana azi am uitat si nu am timp sa recitesc ca sa raspund. Asha ca daca avea cineva vreo intrebare expresa adresata mie rog sa reia...cu scuzele de rigoare.


din 09.12.2009 mami de gemanutze

AMR 3 (+11)

Mergi la inceput