I-am spus!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Nu am mai intrat de mult la "Adoptia...", dar cititnd titlul subiectului si autorul s-a zburlit instantaneu parul pe mine.

Ma bucur enorm ca in sfarsit ai facut acest pas. Ai fost si esti un exemplu pentru noi si intr-adevar "familia" este ceva sacru atat pentru tine cat si pentru noi.



Cris mami de Teodora si 35+ cu Sebastian Mihai
"Cele mai importante lucruri in lume au fost realizate de oameni care au continuat sa incerce chiar si cand se parea ca nu mai este nici o speranta." - Dale Carnegie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

O sa spuneti ca n-am ce face, ceea ce este partial adevarat ... Si de aia scot de la naftalina tot felul de subiecte. Realitatea este ca caut un subiect mai vechi pentru ca vreau sa-l continui si habar n-am cum sa-l caut mai eficient decat rasfoind subiecte la care am scris ... Si uite asa am dat de asta ... Si uite asa ma penetreaza curiozitatea

Rufus, cum mai este Ioana cu ea insasi ? Se cunosc parintii ei naturali ? Si-a pus vreodata problema sa ii reintalneasca ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela42 spune:

rufus felicitari cu multa intirziere constat.din tot sufletul sper ca ioana a raspuns pozitiv la aflarea vestii.buflea sa nu te superi dar sa stii ca noi toti daca am fi in situatie am avea tentatia de a a sti despre naturali.al meu la 4 ani cind a aflat povestea prima vorba sincera si nevinovata a fost,,sa mergem sa intrebam de ce ,,eu am explicat ...ca poate nu avea...rufus pentru tatal desavirsit care esti eu te consider barbatul pe care il doreste orice femeie cu scaun la cap si pat la culcare si numai ginduri bune ioanei sotiei si tie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delia21 spune:

FELICITARI RUFUS
Intrebare:de ce acum?Nu era bine oare sa mai fi asteptat un pic...sa fie Ioana majora?Nu pot sa spun exact de ce...dar cred ca la 17 ani e inca...vulnerabila,copil....Oricum ma bucur ca e puternica si ca nu se simte instrainata.Multe multe felicitari pentru tot ce ai facut pentru easi si ei pentru ce a facut pentru tine,caci....de ai un pian nu devi pianist.....dar momentul in care alegi sa cresti un copil....sigur te face sa devi parinte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Dragele mele, Ioana este, in mare, bine.
De ce in mare? Pentru ca este la varsta la care toate-s grele pe lumea asta...
Da, si-a pus problema sa-si cunoasca mama. Tatal...este oricum un mister, mama este cea mai la indemana. Sigur, dupa ce a aflat ceva date, a crezut ca afla ceva pe internet...n-a aflat nimic. Nu bate din pinteni...dar periodic aduce vorba. Chiar nu stiu ce-o sa faca. Acu' ce sa zic...cred ca-i este si greu. Are 3 mame cea care a nascut-o, cea care a infiat-o si cea cu care e de la 10 ani, cand m-am recasatorit. Periodic se "razbuna" pe astea doua, care sunt prezente...are si ea momentele ei.
De ce i-am spus la varsta asta? Pentru ca am simtit ca nu se mai poate amana. Stiu, nu-i cea mai buna alegere...cum n-a fost bine nici ca am lasat-o pana la varsta asta. Dar erau semne din ce in ce mai clare, intrebarile ei erau dese si la obiect. Pur si simplu n-am vrut sa afle de la altcineva.
Din pacate, avea o relatie apropiata cu sora mea, care nu mai este...iar ea simte ca a pierdut un stalp de baza, o legatura cu familia mea care era a ei si numai a ei...
E destul de complicat.
Cred ca, intr-un rezumat, as putea spune ca traim viata zi de zi, cu mare atentie. Ioana a depasit 18 ani, scoala e pe primul plan acum. Viitorul este o chestie de principiu, le luam pe toate pe rand.
Intre timp, mai sunt doua...cu problemele lor.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Rufus, te citesc si te admir (cu tot respectul cuvenit; Tora, nu ma certa ) de multi ani, de muuuuuuuuulti ani si habar nu aveam ca Ioana e adoptata. Daca si in viata reala te copmpoti la fel (si cred ca da), sunt convinsa ca Ioana nu simte nici o diferenta intre ea si surorile ei. ptr. tine si ptr. familia voastra frumoasa.

_
Mami Nadia si Daddy lupta impotriva leucemiei, impreuna cu Printesa Victoria Isabella 22.05.2008

VICTORIA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Va multumesc tuturor pentru aprecieri.
Prind tare bine ca incurajari!

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Uite cum mai aflu eu lucruri noi (pt. mine) si frumoase!

Felicitari..pentru omul pe care l-am citit a fi (din judecata emisa prin randurile scrise de tine) si pe care il admir.Mi-ar fi placut un tata ca tine!

Mult succes in toate proiectele tale/voastre!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

Rufus,apreciam pana acum comentariile tale si te apreciam ca fiind unul dintre forumistii cei mai inzestrati intelectual de pe aici.
chapeau insa, pt tine ca om!
ioana e mandra de tatal ei,sunt convinsa.o fi avand ea trei mame,dar tata are doar unul, pe tine!
felicitarile mele si Dumnezeu sa va ajute!

Mergi la inceput