Bobocei de sept-oct 2008, la 2 ani (309)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

hello,

boboceilor care s-au serbat Dimitri si Sebi

Rox transmit o imbratisare mare mare

Nocom, Crina doarme doar un somn pe zi de preferat 12.30-13.00 pana undeva de 15.30-16.00. I-am cumparat Aquafresh pt copii.

Babymom din pacate nu te pot ajuta , ce putin mai e pana la inceputul serviciului...


Lidia noi anul acesta nu am fost plecati nicaieri

Anca felicitari pentru papacioasa

referitor la picassa, eu am avut albume acolo insa de cand cu aceste discutii am sters toate pozele, in schimb imi plac mult de webshots..., acolo intradevar album privat si daca vrea sa vizualizeze cineva numai cu aprobarea utilizatorului.

noi suntem binisor, o durere crancena de burta si spate, azi am pus deoparte cu nostalgie hainutele de vara si le-am scos (o parte) pe cele de iarna...

de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Nocom, Sofia doarme intre 2-4h. 2 h la gradinita, 3-4h cu mine acasa. De spalat o spal cu Zendium, pasta care nu trebuie clatita. de fiecare data zice mniam-mniam (adica papa buuun).

mamidestefansiizabela , am fost la slanic prahova dar nu ne-am cazat, de fiecare data ne-am intors acasa.

babymom, n-am auzit de asa ceva
Noapte buna!

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Nocom am salvat adresa cu editura, ce preturi bune

de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mimihoo
mamidestefansiizabela , am fost la slanic prahova dar nu ne-am cazat, de fiecare data ne-am intors acasa.

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei




wow ..ce id nou mi-ai facut...pupam si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Va mutumesc mult de raspunsuri, mai astept si altele...

mimihoo de unde o cumperi? N-am auzit pana acum de zendium...

Lidia Luminita a fost cu hunii la Slanic, insa din cate imi amintesc parca nici ei nu au stat ce era plictisitor......dar poate stie ceva despre cazare pe acolo.....

babymom habar n-am.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

si Izabella doarme o singura repriza de somn pe zi care poate fi de una pina la trei ore..
dar cind am fost plecati ..s-a intimplat sa mai traga cite un nap de 1/2 de ora undeva asa in jur de 11...iar apoi pe la 14.30 sa doarma din nou.

de spalat pe dintzi - folosim ceva din DM cu aroma de capsuni

Elena si sper ca ati ajuns deja la Vulcani


Edit: merci mult inca o data de info O astept pe Lumi cu mai multe detalii ..poate am noroc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Babytza, o imbratisare calda
fii tare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui angelynna82

hello,

Lidia noi anul acesta nu am fost plecati nicaieri

noi suntem binisor, o durere crancena de burta si spate, azi am pus deoparte cu nostalgie hainutele de vara si le-am scos (o parte) pe cele de iarna...

de Crina Alexandra Bobocelul este o floricica


sa treaca!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

@reprizele de somn, de regula doarme o singura data pe zi intre 2 si 3 ore... parca mai mult 2 ore decat 3....
ce ma surprinde insa e ca doarme relativ devreme ..cam pe la 12...e drept se trezeste dimineata la 7 - 7:30
ocazional mai trage si cate 2 reprize de somn....

@pasta de dinti - inca nu folosim, din 2- in 3 seri se spala ea singurica pe dinti fara pasta si destul de precar - oare ar trebui sa acord mai multa importanta acestui aspect????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimihoo spune:

Nocom, de la farmacie. Este pentru 0-5 ani si cred ca sunt aceeasi care fac si gengigel, la bbexpo erau la acelasi stand ambele produse

Anamona, bine ca si-i periaza, oricum. Sofia face gura "punga" cand ii bag peria si cand nu am insistat s-a vazut pe cativa dinti. Astazi am fost la dentista (au, au) si-mi povestea ca nu a mai stat sa se roage de fetita ei de 1 an sa-si deschida gura si apucat-o de barba, a inceput sa planga si a terminat spalatul mai repede, deci e important ... eu nu-i spal dintii in fiecare seara, dimineata si la pranz la gradinita cand se scoala.

Mihaela, mama de Sofia (03.10.08)
poze Sofia
jurnalul Sofiei

Mergi la inceput