Actiunea 3 sate - Va multumim!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

Laura,impresionant!
spun si eu prezent la aceasta actiune,cel tarziu saptamana viitoare pleaca si de la mine ceva!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaemi spune:

o sa fac si eu un colet si cred ca saptamana viitoare o sa-l trimit....cel putin sper ca o sa reusesc.

Citat:
marius Publicat la - 02/09/2010 : 13:37:37
--------------------------------------------------------------------------------

Citat:
citat din mesajul lui Laura25


La Tarcau l-am cunoscut pe Daniel, tatal a 2 copii (un baietel si o fetita) care incearca din salarul lui de circularist la un gater sa asigure cele necesare familiei. Nu ar fi extrem de greu, daca ar fi toti sanatosi. Dar baietelul de 1 an si 2 luni s-a nascut cu o boala la picioruse si nu le poate folosi. Sfatuiti de medical din sat, pleaca peste 2 saptamani sa faca o operatie la Tg. Mures. Cum si cu ce bani .. numai el stie.


--------------------------------------------------------------------------------

Am marfa la bazar umanitar DC

--------------------------------------------------------------------------------

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me




Am o idee.

Ai putea sa afli cat costa deplasarea la Tg Mures, sau operatia, sau ceva de ordin financiar? Poate ca am putea sa-i sprijinim un pic pe aceast parte. Orice suma sunt convins ca le-ar prinde bine. Iar aici pe DC suntem atat de multi.... Conturile bancare exista, sunt libere.... ce parere aveti?


si eu sunt dispusa sa ajut cu cativa banuti....Laura asteptam mesajul

Anamaria & Filip (06.03.2007) & Anastasia (03.08.2008)

Dragostea [...] toate le sufera, toate le crede, toate le nadajduieste, toate le rabda.
Dragostea nu cade niciodata...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana l spune:

Laura, eu nu mai am ce trimite. Am dat aiic la o familie cu copiii bolnavi.
Dar niste banuti as trimite in cont daca ai avea drum sa cumperi rechizite.

copiii mei minunati, Edy (5 noiembrie 2003) si Daria (2 decembrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea.2009 spune:

Si noi avem pachetul pregatit...sper ca luni o sa il trimit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Cel putin un colet va pleca si de la mine. Ne-am mutat in casa noua si am mai triat o parte din lucruri. Cum scap de agitatie o sa le pun la posta.
Laura

Nico

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Partea financiara se va desfasura in modul standard. Adica voi primi scanning de la actele medicale, datele de identificare CI sau BI dupa caz, va fi alocat un cont in lei si sau devize daca exista solicitari si in euro sau USD. Se vor comunica datele bancare IBAN, banca, titular. Periodic voi actualiza datele aici pe DC cu privire la incasari. Se va aloca o perioada de timp determinata care va fi comunicata. Dupa inchiderea perioadei suma stransa in cont va fi virata direct catre Laura25 care o va ridica si o va inmana tatalui copilului ocazie cu care acesta (tatal) va semna de primire a sumei respective pe baza unui proces verbal, care va fi de asemenea publicat pe forum. In principiu cam acestia vor fi pasii.

Este in regula asa?

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Vine toamna, asa ca eu o sa scormonesc dupa hainute groase. Si cred ca mai gasesc si niste rechizite, sa vedem.

Daca va aparea un cont pentru copilasul care trebuie operat sunt sigura ca se vor strange banutii.

Laura, ma gandesc ca asta poate fi inceputul unei serii de actiuni care sa vizeze sate din diverse regiuni. Daca mai sunt useri care-si pot asuma responsabilitatea trierii si a distribuirii donatiilor, cred ca s-ar gasi mereu donatori care sa ajute cu cate putin.

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
cioburi de viata in 3
SILUAN are dreptul la viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Am vorbit cu taticul baietelului cu probleme la picioruse, maine o sa avem scan dupa actele medicale. La Tg. Mures o sa plece dupa 20 septembrie, baietelul cu mamica lui. Nu stiu cat o sa stea internati, dar cel putin 10 zile sigur.



Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Laura felicitari pentru actiunea propusa si deschisa! de asemenea felicitari si administratorilor care permit sau celorlalti membri/moderatori care inlesnesc astfel de actiuni!

ca sa fiu la subiect, ai mare dreptate in tot ce ai scris cu privire la satele din zona respectiva; am circulat si eu in vacante pe acolo (mergem la parinti spre Botosani, uneori prin munti alteori prin campie) si chiar am de gand sa mai merg in toamna asta (dupa 20 septembrie avem concediul) prin zona, astfel incat poate daca mai tine actiunea, te ajut/ma ajuti sa mergem putin pana acolo, eu venind din Botosani spre Bucuresti as vrea sa ajung si cu ceva ajutoare alimentare; din cate stiu oamenii de la munte in general, iar cei din povestea ta in special banuiesc ca au o problema cu unele alimente pe care nu au cum sa le cultive, iar bani ca sa le cumpere... puncte puncte! asa incat poate le-ar prinde bine daca le aduc ceva faina de grau (pentru a-si putea face paine) si malai pentru mamaliga... productie proprie din hambarele parintilor mei; e ok si un astfel de ajutor?

in plus, o sa trimit si eu cativa banuti in conturile ce vor aparea publice aici, astfel incat poate ajutorul nostru financiar va fi ca un pansament pentru taticul acelui copil bolnavior!

Multumiri inca o data Mirela&Florin, Laura, Marius!

are mama o fetita... are si un blog!

karligutza
sunt mamica Adelutei

_

ALAPTATUL HELPLINE
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

2 ghiozdanele si penare am si eu disponibile. Ana, daca vrei sa iei tu rechizite, putem incerca sa 'utilam' ghiozdanelele cu cate un bloc de desen, creioane colorate, pixuri, caiete si sa ajung cu ele saptamana viitoare, inainte de 15 septembrie.



Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput