Actiunea 3 sate - Va multumim!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Kya, m-ar ajuta sa fie puse pe caprarii din start (daca e un singur colet, in sacose diferite, eventual etichetate), dar o sa le sortez si eu daca e nevoie. Multumim!



Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminiq spune:

Laura ,superr!
E tare bine ca ai timp sa te mai ocupi si de cazuri de astea
Sunt asa de multi oameni necajiti
O sa incerc si eu sa fac ordine zilele astea prin dulapuri.De obicei le duc la tara .Am sa te sun eu cand am facut un pachet.Te duci tu acolo ??Daca ai drum sapt asta te rog sa imi zici daca nu lasam pe luni,marti


Mihaela,mami de ingeras Cosminiq
Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" (Mark Twain)



http://bazar.desprecopii.com/browse.asp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosminiq spune:

http://picasaweb.google.com/LauraRsiB/Actiunea3Sate#5512214319604152130
Poza asta e superba!
Tu ai fotografiat peisajele?
Ai nota 10 plus++++++

Mihaela,mami de ingeras Cosminiq
Ridurile nu fac decat sa arate unde au fost zambetele" (Mark Twain)



http://bazar.desprecopii.com/browse.asp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex_andra spune:

Laura
Povestile sunt de-a dreptul impresionante
Cat de curand vei primi si de la mine un pachet, e chestie de zile, ca mai trebuie sa-mi dea si ai mei si o prietena.
O sa le pun pe caprarii, ca sa nu-ti fie mai greu decat iti va fi deja.
Intrebare: Pot sa pun si niste asternuturi de pat? Nu sunt noi, sunt destul de folosite, dar nu sunt nici rupte nici patate.
In rest, o sa pun si cateva jucarii si haine de copii, ce mai am de la eva si niste haine de adulti si s-ar putea sa mai gasesc si ceva de incaltat.

Te-ai bagat la ceva extrem de greu si sufletesc si fizic

Andra, mami de leoaica Eva (03.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Cosminiq, multumim ca ne esti alaturi! Pozele nu sunt facute de mine, ci de un prieten care o sa ne ajute in actiunea asta. Saptamana asta nu pot, dar saptaman viitoare cred ca o sa facem un prim drum incolo.



Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Alex_andra, multumim! Da, si asternuturile de pat sunt bune.



Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana2242 spune:

Laura ai un dar in a scrie de nu se poate ai scris mai cava ca pe o poveste articolul.Bravo si spre surprinderea mea este si satul Tarcau in povestea ta,la Tarcau am fost noi in concediu si a fost super de super pun saitul cum stiu eu pt ca nu sunt experta http://picasaweb.google.ro/misu7930/TarcauIulie2010# asa ca sigur caut si trimit si eu macar un colet anunt cand.

Diana, mami de Rares 30.04.2009
Bazar general pe DC


am hainute la bazar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25


La Tarcau l-am cunoscut pe Daniel, tatal a 2 copii (un baietel si o fetita) care incearca din salarul lui de circularist la un gater sa asigure cele necesare familiei. Nu ar fi extrem de greu, daca ar fi toti sanatosi. Dar baietelul de 1 an si 2 luni s-a nascut cu o boala la picioruse si nu le poate folosi. Sfatuiti de medical din sat, pleaca peste 2 saptamani sa faca o operatie la Tg. Mures. Cum si cu ce bani .. numai el stie.



Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me


Am o idee.

Ai putea sa afli cat costa deplasarea la Tg Mures, sau operatia, sau ceva de ordin financiar? Poate ca am putea sa-i sprijinim un pic pe aceast parte. Orice suma sunt convins ca le-ar prinde bine. Iar aici pe DC suntem atat de multi.... Conturile bancare exista, sunt libere.... ce parere aveti?

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Marius,

Excelenta idee. Eu donez niste banuti daca stabiliti sa existe si ajutor financiar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Diana, asa e, la Tarcau sunt cateva pensiuni foarte frumoase, complexul Linia verde. E o zona mirifica. Dar din pacate saracie, boala si durere exista si in astfel de locuri. Dincolo de vilele si casutele cochete ale celor cu bani din oras, dincolo de micile afaceri turistice, dincolo de gaterele care prelucreaza lemnul si il trimit in alte zari .. e drama unor familii fara viitor, fara oportunitati. Sunt oameni care se bucura cand intra o masina mare de la vreo firma in padure si ii iau cu ziua la taiat lemne. Fac o munca grea si istovitoare pt 30 lei/zi. Cam asta e pretul muncii lor...

Marius, incerc sa aflu detalii legate de operatia copilasului. Ar fi super daca am reusi sa ii ajutam si cu cativa banuti. Eu nu am indraznit sa cer, pt ca nu stiu daca reusesc sa fac rost de actele medicale chiar asa, de azi pe maine. Dar revin cu un mesaj aici.



Am marfa la bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput