Prietene la bine si la greu - 48

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Dana intr-adevar am stat foarte aproape de voi si ne uitam la focul de artificii care tot se vedea, sau nu era de la Delphin? Ne gandim foarte serios ca daca la anul alegem tot Turcia sa mergem la Delphin, in avion cu noi a fost o fam. care a stat acolo si era super incantata, pareri?
Carucior am luat Maclaren Quest, copilul sta bine si a dormit la fel de bine, de greutate nu mai vobesc.


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

ralu iti spun si eu acum si lasa depresia, esti tanara, esti frumoasa ai o familie frumoasa, doar nu te intristeaza inca un an in plus, anul asta inseamna aproape un an de viata a puiutzului tau.


mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Fetele intru doar sa va pup.
Citesc dar nu reusesc sa articulez nimic. Fiica-mea face reforma : tipa in permanenta, nu sta singura deloc, nu doarme. Astep sa vad cand ajunge si la mancare ( m-oi intalni cu Lumi in curand ).
Ma lupt sa-mi fac timp si pentru mine pentru ca o iau razna... m-am certat rau si cu sotul si nu reusesc sa ma adun in nici un fel...
Mi-e rusine sa ma plang caci vad mamici dragi care au probleme mult mai serioase decat ale mele.
Am vazut toate pozele. Ah, mai putin cele de la K.
Vreau sa dorm.
Mmmmmmm .... monis mami Zen - trimite o vibratie incoa' sa ma scutur de probleme
Fetele, fara exceptie si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaCopot spune:

RALU si un brate de tuberoze pt tine.

Is nerecuperata rau de tot, din lipsa de net cateva zile si mai ales din cauza de Dominic mucios si cu laringita. Acum sunt pe tel si se pare ca numai asa voi mai intra de acum, tare grele e cu ecran mic. M-a speriat semnatura lui Raluci, ca am vazut initial doar bb2 scris si mi-a stat inima in loc, ca am ratat evenimentul si cinstea de rigoare. Apoi am citit toata semnatura si m-am linistit.
Am vazut ca ati scris ceva de Diana, sper sa apuc maine sa recuperez macar un capitol si mai ales sper sa fi ratat eu numai vesti bune. Luni s-ar putea sa merg si eu la Timisoara cu Stefi daca tot are drum incolo si ma gandeam sa fac cumva sa prezint ficiorul la frumoasa noastra pe care o vrem de nora. Bineinteles,numa daca ne trece guturaiul asta pana atunci si avem verde de ka dictorita lui Dominic si daca Diana e in timisoara si are juma de ora sa se vada cu noi, daca nu, parca nu ar merita atata drum cu soricelul in masina, mai ales pe vremea asta. Asadar cuscrela,te rog sa-mi trimiti un pm sa-mi zici daca ne vedem si eventual nr tau de tel.
Atat pt seara asta, ca abia mai tinn ochii deschisi, noapte buna. Sper sa revin maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Many exact asa i-am dat si eu copilului (facuti de mama desigur), fara dovlecel (are suficient pe exterior ca i l-am pasat si pe ala), fara rosie inauntru ci doar la fiert, dar nu vad de ce nu ai pune si in compozitie, eventual fara samburi.
Daca vrei sa-i dai pasat cu furculita, sa toci f f bine carnea inainte de a pune la fiert, ca se paseaza greu - la noi a durat spre 1 ora mancatul unui dovlecel mic, ca molfaia la greu la fiecare lingurita .
Cum ai racit? de la vremea de azi?

Ralu si eu cred ca te poti intoarce linistita, fara sa intarci copilul din cauza asta. Pana in ianuarie e timp suficient sa pape mai bine solide si sa rareasca putin tzitzi peste zi si eventual bagi un muls la birou si voila!

Dana, Dozz - noapte buna



Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

RALU!

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Broscuta zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz (asta e vibratia ) - hai mami, fii tare ca cine stie ce mai urmeaza, pastreaza-te pentru toate suprizele

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

buna seara...imi pare rau, dar eu chiar nu pot tine pasul cu voi zilele astea...am atatea poze de vazut ...vreau sa va pup pe fiecare si sa va multumesc de gandurile bune, stiam eu ca o sa va bucurati pt mine...nu va inchipuiti ce fericire si nerabdare am in suflet...sunt prea obosita pt placintele si nominalizari...sper sa ne auzim maine mai mult ... noapte buna fete dragi

ps: am vazut poze din concediile superbe ale lui Many si Dana si fulgusori si mamici la intalnire in Herastrau...atat am reusit ...

ps2: o imbratisare si un pufulete pt Andre , poate ma iarta si uita de bataita

ps3: Lavi

_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Comoara mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Many exact asa i-am dat si eu copilului (facuti de mama desigur), fara dovlecel (are suficient pe exterior ca i l-am pasat si pe ala), fara rosie inauntru ci doar la fiert, dar nu vad de ce nu ai pune si in compozitie, eventual fara samburi.
Daca vrei sa-i dai pasat cu furculita, sa toci f f bine carnea inainte de a pune la fiert, ca se paseaza greu - la noi a durat spre 1 ora mancatul unui dovlecel mic, ca molfaia la greu la fiecare lingurita .
Cum ai racit? de la vremea de azi?

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)


Pai ma gandeam sa toc la masina sau cu robotul carnea si sa adaug si ceva verdeata(marar sau patrunjel)
Iuli s-a aratat interesat de dovlecel?
Raceala ma incearca de cateva zile, azi m-a doborat, intai a fost Vlad, el este pe final si acum eu si sotul.

Tu iar nu dormi?

PS ai pus morcov in compozitie?





mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

inca unu si ma duc

Ralu

nu ma pot abtine, tre' sa pup niste fete: Monis , Many , Coque , Dana , Ramonik , Ionela , Lavi , Doris , Na_Bo



_
Anca mamica fericita de Sabina Ioana (03.11.2009)
Comoara mea

Mergi la inceput