Prietene la bine si la greu - 48

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Coque faina de mei se fierbe 20 de minute, nu se dizolva ca aia de orez.

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)




mami de MATEI -TUDOR (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

ia sa va las eu o www.youtube.com/watch?v=0FWBNVefAq4" target="_blank">dedicatiune de noapte buna

Monis si piticutzul Santiago (02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Ionela, in linkul dat de tine nu apare postarea Dianei ci cu totul altceva.

------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui dana n.

Ionela, in linkul dat de tine nu apare postarea Dianei ci cu totul altceva.

------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)


Am reparat greseala
Ma duc sa ma culc. Am facut destule pentru 1 zi.... poate maine nu mai fac atatea gafe...


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

monis sarumana de deicatiune

somn usor

ionela

by Raluca, full time mother for Remus Andrei(8 nov '09) hai cu bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Seara buna,
Vreau sa aud pareri, ideii, despre ce vreau sa-i gatesc lui Vlad maine, ca poate s-a saturat si el de legumele obosite cu sau fara carne pe care i le servesc zilnic. Vreau sa-i gatesc maine dovlecei umpluti, ce vreau eu sa va intreb este ce parere aveti despre ce ingrediente vreau sa folosesc, ptr. ca reteta este inventata de mine, sa zic asa. Vreau sa-i fac dovlecel umplut cu piept de curcan tocat, ceapa verde, orez, sa pun si un morcov ras si un stiu daca sa amestec si miezul e dovlecel in compozitie. O alta dilema am daca sa-pun rosie in compozitie, sau sa-i fierb in sos de rosii. O sa-l fac la cuptor in vas de lut si il servesc copilului cu iaurt, ma gandesc neblenduit, pasat bine cu furculita. Astept ideii legate de ingrediente, sau daca stiti de vreuna pe care vreau sa o folosesc, ca nu este recomandata
Am incercat sa fac o selectie in pozele din vacanta,care sunt foarte multe, daca aveti nervi si rabdare ne puteti vedea aici
Krelia ai un delicios
Raluci ce faina semnatura ai
Am racit, imi curge nasul si ma doare capul ingrozitor, sper sa pot dormi putin.
NB

mami de Vlad (29.10.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_seby spune:

Saliu!

SUnt si eu pe aici, am recuperat, dar sunt tare obosita si nu mai am chef de-o placinta..ma doare capul ca m-am certat f tare cu cei de la compania TV&Internet.....

Din Ianuarie ma intorc la serviciu..sunt cam amarata..mi-e cam groaza de partea cu intarcatul..pt ca nu vreau..voi dezvolta mai mult subiectul zilele urmatoare.

Am vazur pozici, admirat si parinti deliciosi, vazut mamici suparate, va doresc tooot binele din lume!! (Lavi)

Va las de pe acum cinsteala de ziua mea: muuult Bailey's, pizza, pui prajit cu mujdei de usturoi, tort de mere, Campari Oranje, caju, clatite cu Nutella, Frappe-uri, cate un pahar de vin rosu 3Ha, paste Carbonara si carnita la gratar

Nu ma bagati in seama, ca trec printr-o depresie de varsta

Noapte buna!!!

poponitzu' meu Matei-Andrei

Credinta face totul posibil, Dragostea face totul usor :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Many, frumoase poze. Sunteti niste frumosi iar Vladut adorabil. Dar ce aproape ati fost de hotelul nostru...Am vazut ca pana la urma v-ati decis sa luati buggy Maclaren. Multumiti de alegere?
Multa sanatate. Si eu m-am intors usor racita din concediu dar am scapat repede.

Ma duc si eu la nani. Nopte buna fetele.

------------------------
Dana, mami fericita de David (2 noiembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Eu fug in pat, de 2h jumate bag leganat, tzitzi, sh-sh si iar de la capat, abia acum vad ca am inregistrat succes si bb doarme frumusel.

Diana, si eu m-am bucurat tare ca ai mai intrat aici. Incepe ea gradinita si iti revii si tu, sunt convinsa. Ai facut tururi de forta toata vara, e de asteptat ca esti sleita de puteri. Dar esti super-mama si o sa iti revii!

Ralu_seby, asta cu serviciul ma omoara si pe mine. Mai citeste pe la dovlecei, acolo sunt mai multe fete care merg la birou si nu par chiar distruse, eu mi-am facut un obicei sa le citesc postarile cu scop de autoincurajare. Cat despre intarcat, nu e neaparata nevoie, o sa vezi ca vom reusi sa mergem la serviciu,d ar sa si alaptam! Imi pare rau de depresie... sa treaca repede!

Monis sau cine are timp&chef, cum e cu categoriile de cereale? Daca nu apucati sa scrieti aici, o sa deschid subiect in parc. Nu stiam ca sunt 2 categorii, cu preparare termica si fara, dar recunosc ca mi-e destul de strain subiectul. Insa, de nevoie, tre' sa invat si asta. merci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

Bleaga mai sunt, am uitat sa zic Happy birthday Ralu!

Ali, pumnii stransi pt maine, ai sa vezi ca totul e ok!

Noapte buna.

Mergi la inceput