Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Poznasii sunt mereu in actiune

Daria-Nandini - haiosenii si dragalasenii

(2 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 8

Selene_Bunny

7782 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Selene_Bunny un Mesaj Privat  Reply with Quote
Daria scobeste dupa ceva pe sub pat. Tati o intreaba: "pucule, ce faci acolo?" Nimic, pucu' scobeste in continuare. "Ma pucule, ce faci acolo?" Si zice pucu de sub pat: "cauta o poveste..." (cartile cu povesti stau sub pat).

Daria canta. "Tei iezi cucuieti, usa mamii decuieti..." Deodata isi ia o mina grava, ridica degetelul, face cu el semn de "nu" si zice: "vine 'upu, nu dechideti a nimeni"...

Era la geam, cu ta-su. Si o aud: "canunu, canunu, tebe canunu" (trebuie scaunul). Acu' am ramas fara scaun, scriu in genunchi la birou...

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Al doilea blog al meu - felicitari realizate manual!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Daria-Nandini, haiosenii si dragalasenii

Mergi la inceput

crisspy

3188 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luicrisspy Adauga semn de carte la raspuns Trimite crisspy un Mesaj Privat  Reply with Quote
DARIA

Crisspy, fericita de Razvi
Mergi la inceput

Selene_Bunny

7782 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Selene_Bunny un Mesaj Privat  Reply with Quote
Multumim, crisspy!

Doua din vacanta, adica de acum vreo doua zile.

Tati la baie, Daria nu-l gasea. Da un strigat: "Taaatiii!" Cum ta-su nu i-a raspuns intr-o secunda, a concluzionat: "Nu s-aude".

Daria la mine in brate, ne uitam la Music Awards - Best Moments. Apare Usher, incepe el sa cante, sa se miste pe scena, la care Daria: "Uaaai, ce taaare-i nenea!" Sa pic pe spate, si de ras, si de uimire.

Al doilea blog al meu - felicitari realizate manual!

Mergi la inceput

Selene_Bunny

7782 Mesaje
Daria e bolnavioara rau. Dorm cu ea, l-am exilat pe tati pe patul din camera mare.

Puiutzu' bolnavior se baga in sufletul meu si incepe sa ma analizeze: "cap, par, funte (frunte), gene, un ochi veide (verde)..."

NOU - colectia de martie!

Mergi la inceput

Selene_Bunny

7782 Mesaje
Daria se foieste cam mult pana sa adoarma. La un moment dat, dupa vreo jumatate de ora de foiala, asa, ii spun, vizibil deranjata: "Daria, mama, nu te mai foi atata, cheama odata somnu' ala si gata!" La care Daria: "somnu' ! 'ai 'coace, somnu' !"

Mergi la inceput

Selene_Bunny

7782 Mesaje
Una de aseara.

Eu la computer, cu Daria in brate. Daria cu o carioca mov in mana, mazgaleste tot ce se poate, pe ea, hainele ei, pe mine, biroul, ba si monitorul. O rog o data, de doua ori, de trei ori sa nu mai mazgaleasca, sa-si gaseasca o foaie pe care sa scrie. Nimic. La un moment dat, o intreb: "Daria, cu cine vorbesc eu?" Raspuns: "cu peietzii..." (cu peretii) ...

Mergi la inceput

Selene_Bunny

7782 Mesaje
Daria ingana de vreo doua zile "Are mama o fetita, cat un ghemotoc". Azi se uita la o stire despre o gorila care prefera deplasarea bipeda. Eu ii cant: "are mama o..." Si Daria: "o goila!!!" (o gorila)

Mergi la inceput

Selene_Bunny

7782 Mesaje
Daria picteaza cu degetele. A amestecat rosul cu galbenul si cu portocaliul, de nu se mai intelege nimic din paleta de culori. Senina, imi spune: "a facut varza".

Mergi la inceput

Selene_Bunny

7782 Mesaje
Una de ieri. Ca sa vad ca stie pluralul si singularul.

Ne pregatim sa iesim la plimbare, Daria, gata de drum, eu mai trebuie sa ma incalt si sa-mi iau geaca. Ma aplec sa-mi pun ghetele. Daria ma urmareste atent si imi atrage atentia: "si celalalt ghet!" ("ghet" fiind singularul de la ghete, evident).

Mergi la inceput

Selene_Bunny

7782 Mesaje
Si doua de acum.

Casca cu pofta pisica noastra, tocmai se trezise. Statea pe geam. Daria o vede si exclama: "casca dintii!"

Daria intreaba: "cum arata?"
Si tot ea raspunde: "ca pocu'!"

Mergi la inceput
Pag. din 8 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com