Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (129)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui rox_y

Neatza

eu sunt tare suparata....ieri am vrut sa ies cu ea afara (am si iesit) m-am chinuit juma de ora sa o imbrac cu scandal (nu-i place sa-i hainute peste cap..bluzite si tot felul si caciulite)...la intoarcere la fel. Spre seara a facut pe ea..am schimbat-o..scandal (cu suspin si lacrimi si tot tacamul)...m-au ajuns rabdarile.

mai este un pufulete sa planga la imbracat? nu stiu ce sa mai fac


am cantarit-o ieri de curioasa...are 9 kile la 8 luni..si la 6 luni a avut 9.300..oooofffff

31.12.2009 Roxi de Diana

http://soferderomania.promotor.ro/rox_y pls...un vot



1. da, si a mea se enerveaza rau numai cand vede ca vin cu hainute spre ea o apuca nervii!
2. adica a slabit???? ca nu inteleg..


Citat:
citat din mesajul lui blue_flower

Al meu, urla infiorator la pus pampers, se ridica in picioare pe masa de infasat, se incordeaza si se arcuieste..nu stiu de ce are reactiile astea....daca il pun pe pat se intoarce intr-o secunda pe burta si pleaca in 4labe, azi dimineata i-am pus pampersul el stand in picioare.
O fi o faza si asta....


de Daniel, n.01.02.2010, 3500gr, 51cm


daaa...idem si la fel...

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui miremia

Noi ne-am intors de la medic....iar. I-a recidivat rosul in gat + o dermatita de contact...banuiesc eu de la covorul spalat cu bio carpet. Aveti vreo idee cum as putea sa scot ramasitele de biocarpet din covor?


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg
imi pare rau de problemele delfitei....aveti grija de voi


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simplicity spune:

Citat:
citat din mesajul lui dulcineea_cj

Voi dati bebeii cu ceva crema pt vant ?si cand e ger ? ar trebui ?Mi se par uscati obrajii lui pe vremea asta vantoasa

Bucura-te de anii copilariei copilului tau - pentru ca trec asa de repede !

mami de 2 ochi albastri
Si noi avem prb asta,si ma gandeam care ar fi solutia....la creme nu voi apela,nu cred,nu vreau sa ii obisnuiesc pielea asa,poate ca o voi tampona cu ceai de musetel(pt mine asta foloseam),dar tre sa ma documentez si sa intreb,sa fiu sigura


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit. "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui decenuela

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Decenuela eu stiu ca glutenul se recomanda sa se introduca dupa un an.
Cel putin eu asa o sa fac.
Pana la 6 luni e clar interzis.
Este posibil sa nu se intample nimic daca ii dai gluten mai devreme. Dar daca totusi se intampla ceva.
Prefer sa nu risc


Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


m-am documentat....glutenul se da de la 6 luni
grisul nu este recomandat deoarece impiedica absorbtia de fier, calciu, magneziu...favorizand rahitismul...asa ca ii voi da destul de rar...

Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





N-am stiut ca poate exista pe pamant o dragoste atat de mare!...




m-ati innebunit in seara asta, recuperand...am sunat si pediatra dar nu mi-a raspuns..

eu i-am dat de ieri gris de grau cu banane, de la topfer, scrie pe cutie de la 6 luni!
nu m-am gandit o clipa la gluten, am uitat complet!!!
Dece, ce zici tu acolo? impiedica absorbtia de alea, alea???? OMG!
maine sun la 2 pediatri si va spun ce imi zic......

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui alicredo

imi incep pledoaria printr-un citat al ayanei ptr care inca nu am dat de baut , ptr drepturile de autor

Iubirea mea face azi 7 lunite...au trecut asaaaaa ...paf!...ca o clipa...ieri ziceam ca nu e inca timpul de bebe, tot ieri au aparut doua liniute, tot ieri aveam 9 luni, tot ieri am nascut...iar AZI trece tic-tac, tic-tac...il vreau pe MAINE si nu-l vreau...il astept cu speranta si teama...speranta ca va fi bine si teama de ce s-ar putea intampla...nerabdarea si in acelasi timp anxietatea fata de necunoscut...

...incerc sa ma mentin optimista in valtoarea asta crancena a realitatii globale si incerc sa ma bucur cat pot de realitatea mea individuala...de momentul meu, de clipa mea...nimeni si nimic nu-mi va da clipa inapoi, asa ca acum ma incurajez pe mine (si poate si pe voi) sa am suficienta putere sa-mi valorific aceasta clipa...sper ca fiecare sa-si poata gestiona clipa lui, buna sau rea...si incerc sa nu ma simt vinovata ca nu ma dau cu capul de pereti...

...

Dap...ma duc sa-mi zic rugaciunea de seara si sa-mi inchin puiul...o rugaciune pe care i-o zic lui Dumnezeu (acel CEVA, CINEVA sau ce-o fi... care ne-a creat si ne-a trimis aici, in forma asta, in viata asta sau ce o fi ea)...si al carei mesaj este: SA AIBA MILA DE NOI, SA NE MAI INDURE O VREME SI SA NE MAI PASUIASCA CU RELELE IN SPERANTA CA NE VOM INDREPTA SI VOM DEVENI MAI BUNI...SA NE DEA SANATATE, SA NE FEREASCA DE TOATE RELELE, DE TOATE PRIMEJDIILE VAZUTE SI NEVAZUTE, CUMPENE, APA, FOC, BOLI, MOARTE NAPRASNICA SAU ORICE ALTE NENOROCIRI...SA NE AJUTE SA AVEM MINTE INTELEAPTA, CALE LUMINATA SI VIATA BINECUVANTATA..Rugaciune pentru mine si ai mei, pentru noi, pentru voi, pentru toti oamenii si toata suflarea asta de pe pamant...

acestea fiind spuse va rog sa poftiti la cele mai de seama bucate
ptr a sarbatori inca o luna in plus de viata a fiului meu , inca o luna in plus alaturi de voi. Doamne si cate ne mai asteapta!
David te iubeste mama, iti multumesc fiindca existi!
Alexandra
Raul


din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!




mi-a facut mare placere sa recitesc emotiile ayannei

SA-TI CREASCA STRUMFUL IUBIT MARE SI SANATOS!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui bubu_bu

neata!facem cinste azi!face piciul dragaliciul 7 lunite..,...doamne ce mai fuge timpul
lml alexandra si david!



LA MULTE LUNITE SI ANI SANATOSI!
MULTUMIM DE CINSTE!





_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui lucia2000

Fetele voi ce faceti cand puiul nu accepta un aliment.
Teo nu vrea nici carne nici ou.
Pur si simplu le scuipa.
Cred ca e vegetarian

Blogul lui bebe Teodor

Blogul lui mami


parca mai era cineva aici cu problema asta...
alexander de MP?...
eu inca nu am dat carne, vreau s amai astept dar pana acum nu mi-a refuzat nimic...asa frumos deschide gurita cand vede lingurita!!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ratusca_mica spune:

Buna seara!

Ne mai primiti?

Am fost cam "bagabonzi", insa a fost asa de bineeee!


Anyways, am intrat doar sa va salut, nu am ajuns inca la zi cu nimic, deci nici cu cele 4 capitole trecute

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui simplicity


Cris,la noi a fost doar acea seara si dimineata urmatoare,cred eu ca a fost oboseala acumulata cu venitul in tara....cred ca iti e greu,nici eu nu vroiam sa renunte la san,ma dureau de numa.....am facut dus si ma mulgeam in timpul ala,mama mea mi-a spus ca in cazurile astea e bine sa scoatem din lapte ca e cald si poate si amarui si atunci cand ar vrea sa manance nu mai ia din cauza gustului....sper sa fie bine si la tine


Mami de Ariana
Motto-ul de azi:
" Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit. "
[/quote]


asa imi spunea si mie mama..

bun venit in tara si sedere placuta!

_
Lorex, mama de martzishor cu bobitza de aur ...a inimii mele...

01.03.010 Every moment spent with you is a moment I treasure..
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miremia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lillo
Clateste bine cu un burete umed, pe care il speli de muuulte ori, si nu mai folosi biocarpet. Daca nu poti sa renunti la covoare cauta solutii de curatare naturale. Eu nu am covoare in casa dar am detergenti de rufe, de vase, sapunuri, sampoane, solutii de curatat podele, geamuri, baia, bucataria, toate organice si hipoalergice. Sigur exista si ceva pentru covoare.


din suflet. habar n-am ce a fost in capul mei cand am dat cu biocarpet pe covor. Stiu ca exista si solutii organice, o sa caut, iar pana atunci o sa curat cum m-ai sfatuit.


Mirela si Mara Ioana (ianuarie 2010)

AMR 6 kg

Mergi la inceput