sunt tatal copiilor mei, ba nu, mamal

sunt tatal copiilor mei, ba nu, mamal | Autor: ardeiash

Link direct la acest mesaj

eu cred ca visez.. http://www.adevarul.ro/societate/viata/Primul_barbat_insarcinat_din_lume-_Social_vorbind_sunt_mama-dar_psihic_sunt_tatal_0_326367849.html

ce fel de educatie poti da unui copil intr-o astfel de familie ? sau nu sunt eu flexibila? si deschisa la noua structura de familie? ioi

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

greseala de tipar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

Citat:
citat din mesajul lui felicic76

aceeasi educatie pe care o poate primi un copil intr-o qwqw


qwqw?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:

aceeasi educatie pe care o poate primi un copil intr-o familie normala sau de gay, o familie in care copiii sunt doriti, parerea mea ca mult mai buna decat o primesc pruncii de prin satele sarace ale tarii noastre, copii nascuti pentru alocatie sau indemnizatie si, dupa doi ani, crescuti ca vai de ei sau dati in grija statului....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

of...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriella1 spune:


s-a intors lumea cu fundu'-n sus !

Gabriela
25 + viitoare mami de Tudor Andrei

"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

daca si asta este subiect de barfa ... dati-mi voie sa felicit moderatorul care a facut mutarea subiectului aici ..

sa scriu ca sa se vada bine: nu am deschis acest subiect ca sa barfesc..

ma cutremur numai ca exista un copil care poate sa-si puna aceasta intrebare -dilema:
este mama sau tata

merci frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

ciudat...nu pentru societate.......dar pentru psihic e cutremurator...



Blackmoon Lady&lipishtocul
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Pobabil ca acel copil v-a considera ca familia lui este normala, ca este normal ca mama sa se trasforme in tata (un fel de nici cal nici magar!) si uite asa in cateva generatii nu mai stii care naste :mama sau tata! Abia atunci putem spune ca vine sfarsitul lumii, cand totul v-a fi pe dos.
Lafel vor gandi si copii homosexualilor si lesbienelor, si cu siguranta vor duce acest gen de "familie" mai departe pentru ca lesbienele infiaza fetite si homosexualii baieti. L-i s-au dat dreptul de a se casatori, nu inteleg de ce l-i se aproba adoptiile?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulix spune:

Sincer mi se pare dezgustator acest domn. Nu sunt o persoana incuiata la minte, dar pt. mine femeia e cea care da nastere unui copil. Si daca nu poate sau nu vrea are ca varinata adoptia sau ce considera ea ca e mai bine. Dar nu sa pui pe sotul tau sa faca un copiul si pe deasupra sa-l alapteze. Ingrozitor!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

iulix, nu te supara, cred ca nu ai inteles corect sau nu cunosti povestea acestui om.

s-a nascut femeie dpdv biologic, mi se pare ca a castigat sau a participat la un concurs de miss in Hawaii (arata super ca femeie)

ca multi altii care si-au facut operatia de schimbare de sex, probabil s-a simtit ca un barbat captiv in corpul unei femei, s-a luptat cu aceasta dilema si a luat decizia de a-si "armoniza" psihicul cu fizicul/imaginea din oglinda. nu este nici primul, nici ultimul care procedeaza asa, exista destule cazuri, explicatii psihologice, nu intram acum in detalii.

si-a facut operatia de schimbare de sex (dar, atentie, nu i s-a "construit" un organ genital masculin, pur si simplu a renuntat la aspectul exterior de femeie), mastectomie totala, tratament hormonal pentru "masculinizarea" aspectului fizic, dar a decis sa-si pastreze uterul si ovarele, tocmai pentru a avea candva posibilitatea de a avea copii.

in plus, am citit ca sotia lui nu poate avea copii deoarece a avut o histerectomie. sotia a reusit totusi sa alapteze copiii nascuti de "el", cu ajutorul unui tratament hormonal ce a declansat lactatia.

alte informatii de pe net afirma ca acum "el" este insarcinat cu cel de-al treilea copil.

deci, "el" a fost insarcinat si a nascut copiii, ea i-a alaptat.
si chiar mi se pare corect ce afirma in articol, daca a fost capabil sa-si faca operatia de schimbare de sex, pentru ca se simtea barbat, atunci i se pare la fel de normal sa simta ca este tatal copiilor lui, chiar daca fizic i-a purtat in pantece si numele lui este trecut pe certificatul de nastere la rubrica mama.

mai multe detalii gasesti in acest articol, este in engleza
http://www.huffingtonpost.com/2010/02/10/pregnant-man-thomas-beati_n_457478.html

nu inteleg de ce va intrebati ce fel de educatie vor primi copiii acestei familii. evident ca vor fi crescuti ca orice copil normal din lumea asta, de catre doi parinti iubitori, care cel putin dpdv al aspectului fizic se incadreaza in rolurile de "mama" si "tata". cei doi parinti nu sunt niste monstri, niste criminali, niste psihopati sau dezaxati, sunt oameni care si-au dorit nespus de mult sa devina parinti si au reusit. atata timp cat isi vor creste copiii cu dragoste, chiar nu vad o problema daca familia respectiva este gay sau normala.
tot atat de adevarat este si faptul ca sunt atatea familii "normale" in sanul carora au crescut copii care mai tarziu au devenit criminali, violatori, pedofili, dependenti de droguri, etc.

sunt convinsa ca acestor copii li se va spune adevarul despre venirea lor pe lume abia in momentul in care vor fi capabili sa inteleaga. primul copil era destul de mic atunci cand s-a nascut al doilea, asadar nu cred ca isi punea intrebarea existentiala "de ce tatal meu este insarcinat ?". da, e foarte adevarat, publicitatea imensa de care s-a bucurat acest om i-a adus importante beneficii materiale, insa in aceeasi masura cred ca a primit amenintari, blamari, blesteme, etc. din partea celor care gandesc altfel.

cel putin biologic copii acestui cuplu sunt pe jumatate sange din sangele lor, carne din carnea lor (sarcinile au fost obtinute prin IA). atata timp cat stiinta si medicina au facut posibile cele 2 sarcini neobisnuite, ii inteleg ca si-au dorit sa treaca prin minunata experienta numita "sarcina", sa-si doreasca sa aiba proprii copii decat sa adopte.

vi se pare mai normala "educatia" din familia "tipica" dintr-o anumita zona a tarii noastre, unde ambii parinti umbla beti toata ziua, traiesc in mizerie si saracie crunta, insa toarna copiii pe banda rulanta, pe care ii tin flamanzi, nespalati, prost imbracati, nu-i pot da la scoala, uneori tatal isi necinsteste fiicele, ba chiar are copii cu acestea, samd ?

Corina - mami de printesa Lori ( 25.06.2007 )

"Oamenii eficienti sunt cei mai mari lenesi, dar sunt niste lenesi inteligenti" (David Dunham)

Mergi la inceput