mama + sotul madalinei

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Am vazut filmarea si m-am cutremurat !!! Nu stiu ce au spus parintii Madalinei despre Petru, dar e clar ca omul asta nu a cunoscut-o si respectat-o pe Madalina ... Altfel nu vad cum ai putea sa dai pe post sa vada o tara intreaga un moment atat de intim, mai ales cand stii cat de tare s-a ferit de presa; as putea spun e ca teama de scandal si de paparazzi a impins-o spre sinucidere si spre refuzarea unui consult psihiatric...

Am vazut emisiunea lui Maruta in care a invitat-o pe Maria Dragomiroiu si pe sotul ei si mi-a placut foarte mult cum au vorbit despre toata aceasta poveste. Imi mentin parerea referitoare la Petru si nu inteleg ce l-a impins sa faca public "jurnalul" Madalinei (de fapt o serie de notite si insemnari), mi se pare o totala lipsa de respect fata de sotia lui, sa-i expuna asa in public cele mai intime ganduri si trairi !
Nimic nu justifica asta, nici certurile cu parintii Madalinei, nici nimic !
Nu am vazut interviurile cu parintii, nu pot sa-i judec, dar pot sa inteleg durerea unor oameni care si-au pierdut copilul si mi se pare omenesc sa-l acuze pe cel care a stat langa fata lor 24 din 24 ca nu a observat ca se intampla ceva si nu a ajutat-o ... Madalina nu merita sa i se intample asta ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Cativa psihologi au interpretat gestul iar impresarul ei a spus ca facea asta frecvent, ca orice alt artist pt. a-si analiza gesturile. A zis ca in nici un caz nu este ultima filmare.

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADRIANKA spune:



Citat:
citat din mesajul lui XIO

Cativa psihologi au interpretat gestul iar impresarul ei a spus ca facea asta frecvent, ca orice alt artist pt. a-si analiza gesturile. A zis ca in nici un caz nu este ultima filmare.


Da, bun, se filma, cica, pentru a-si analiza gesturile...si asta e o filmare in care isi analiza gestul de a-si lua adio de la lume, iar dupa 2 luni..ce coincidenta, chiar si-a dus gestul pana la capat... Si aceasta filmare nu este ce ar face "orice alt artist", atunci cand stim care a fost finalul, nu?

Poate ca nu e ultima filmare a ei, in astea 2 luni de dupa ea, or mai fi fost ocazii sa zambeasca, sa rada, sa faca planuri de viitor, chiar daca ea stia in sufletul ei ca nu vor fi duse la bun sfarsit, dar se vede clar ca a fost un moment, in care, poate, a simtit un pic din durerea, din spaima pe care le-a avut in noaptea fatala. Se observa disperarea, spaima, durerea din ochii ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Vazind filmarea, mie mi s-a parut ca isi musca buzele, ca si cum i-ar veni sa plinga. Mi s-a parut cutremurator.

Mircea Petru mi se pare un nemernic.

Theiuta

Mami si Nicolas[bobocel de clasa I]

"Te iubesc asa de mult...de parca s-ar atinge doua inimi" - Nicolas, 6 ani si 4 luni


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Cred ca este momentul sa recititi acest subiect si sa reflectati http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99710&whichpage=7!
Asa poate veti trage concluzii si veti intelege ce impact pot avea, pt. unii useri,raspunsurile voastre!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

b.nicaCred ca este momentul sa recititi acest subiect si sa reflectati http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99710&whichpage=7!
Asa poate veti trage concluzii si veti intelege ce impact pot avea, pt. unii useri,raspunsurile voastre!

Ce vrei sa spui? Ca s-a sinucis din cauza membrilor DC? Sa fiu ca tine l-as suna pe Diaconescu si i-as spune si varianta asta. Sa vezi dezbatere in urmatoarele saptamini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

b.nicaCred ca este momentul sa recititi acest subiect si sa reflectati http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99710&whichpage=7!
Asa poate veti trage concluzii si veti intelege ce impact pot avea, pt. unii useri,raspunsurile voastre!

Ce vrei sa spui? Ca s-a sinucis din cauza membrilor DC? Sa fiu ca tine l-as suna pe Diaconescu si i-as spune si varianta asta. Sa vezi dezbatere in urmatoarele saptamini.


Nu cred ca a vrut sa sugereze ca M.M. s-a sinucis din cauza DC-ului, am citit si eu subiectul acum dupa aceste evenimente si unele postari au fost de-a dreptul spuse cu rautate, si multa ironie. Chiar ma si intrebam in sinea mea ce s-o fi putea discuta pe 27 de pagini depre sarcina M.M.(atunci nu citisem subiectul) dar acolo se duceau lupte nu gluma.
Ideea ta de a fi sunat Diaconescu de la OTv, m-i se pare o mica ironie plasata intr-un loc unde o forumista indemna tocmai sa evitam pe viitor discutiile aprinse si ironiile gratuite ! Asa-i b.nica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Petra,ma bucur ca ai inteles mesajul meu.
Aici sunt o multime de persoane care se inscriu ca sa gaseasca un raspuns,o farama de intelegere,iar raspunsurile reci,ironice ,le accentueaza poate suferinta si de aceea incercam sa atrag atentia ca trebuie sa fim mai atenti cu ceeace raspundem si eu ma pun prima pe lista.
Eu personal am sa incerc sa fiu mai atenta cum si ce postez din acest motiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Letitia1

b.nicaCred ca este momentul sa recititi acest subiect si sa reflectati http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=99710&whichpage=7!
Asa poate veti trage concluzii si veti intelege ce impact pot avea, pt. unii useri,raspunsurile voastre!

Ce vrei sa spui? Ca s-a sinucis din cauza membrilor DC? Sa fiu ca tine l-as suna pe Diaconescu si i-as spune si varianta asta. Sa vezi dezbatere in urmatoarele saptamini.


Nu, dar acei membrii au mai aruncat si ei niste pietre intr-un om deja cazut ... si niciunul pana acum nu si-a exprimt regretul pt veninul scuipat in mot total gratuit. Cu alte cuvinte: au impins-o si ei putin in groapa :-( eu una imi reprosez ca nu i-am luat apararea intr-un mod mai eficace.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Prea tarziu...

Mergi la inceput