mama + sotul madalinei

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Am inceput sa rasfoiesc si eu presa,m-ati facut curioasa.
Ce sa zic,mie oamenii astia imi par absolut ravasiti.Ati vazut cum arata???La atita durere eu le gasesc un motiv precum ca nu mai stiu ce spun.Se poate sa mai dea cu stingu in dreptu ...avind o asa avalansa de sentimente si resentimente in suflete.



************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

nu , sabina, mircea nu a afirmat ca a satisfacut-o sexual. asta au inteles persoanele carora un barbat nu poate sa le aduca o bucurie decat pe cale sexuala.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mindy spune:

imi amintesc si eu declaratia cu privire la acea noapte cand s-a sinucis: 'i-am oferit bucurii cum numai eu puteam sa ii ofer', ceva in genul. :(
oricum prea multe detalii din ambele parti care nu-si au rostul.
Inteleg disperarea si durerea parintilor, dar ce fac ei e deja prea mult. ar trebui sa inceteze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

parintii fac lucrul de care mad s-a ferit toata viata, lucrul pentru care a luptat pana in ultima clipa sa nu se intample : "spalarea rufelor in fata publicului".
cat de mult si-au cunoscut fata acesti parinti, daca eu , un simplu strain , am inteles din 2 interviuri acordate de mad cat de mult a contat imaginea ei in public? cat de mult sufera acesti parinti , daca nu o lasa sa se odihneasca in liniste si pace , asa cum i se cuvine unui suflet chinuit?
oare cat de departe poate ajunge greseala unor parinti in nestiinta lor ca fac rau? oare ce conteaza mai mult si mai mult in viata asta trecatoare: fericirea aleasa de copil sau nemultumirea noastra , ca parinte , ca nu a facut ceea ce credeam noi ca ar fi fericirea lui?

nu suntem parinti doar prin faptul ca dam gene si nastere unui copil. nici ca ii asiguram hrana, acoperis deasupra capului si haine care sa ii tina de cald. devenim parinti atunci cand stim ce se intampla in sufletul copilului nostru si cand nu ne trebuie nici o vorba pentru a intelege asta. ne este suficient sa privim in ochii copilului nostru si sa stim ce valuri se sparg la malul oceanului din sufletul lui.
pentru mine asta inseamna sa fii parinte, sa poti sa te sacrifici pentru copilul tau, pentru fericirea , implinirea si linistea lui.
restul e poveste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

nu , sabina, mircea nu a afirmat ca a satisfacut-o sexual. asta au inteles persoanele carora un barbat nu poate sa le aduca o bucurie decat pe cale sexuala.


alina



Mersi de comppliment, dar am impresia ca n-ai ascultat interviul in care el chiar spunea ce placeri fantastice i-a oferit cu o noapte inainte.


***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca Wish spune:

In seara asta, la Happy Hour, vine sotul Madalinei, pentru a le da replica socrilor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

xio, recunosc ca nu am ascultat acest interviu. tu l-ai ascultat?
poti sa imi spui cum a afirmat asta? adica , din ce iti aduci tu aminte, asa cum mindy si-a adus aminte de declaratia lui referitoare la bucurii, poti sa imi spui si mie declaratia in care afirma oferirea de placeri fantastice? te rog frumos.

dreptul la replica este dreptul fiecaruia dintre noi. era si cazul sa vina si sa spuna si el ceva despre viata lui, viata pe care el a trait-o cu mad, viata care este "oferita" publicului , fara voia lui, la televiziunea nationala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui a_alinta

xio, recunosc ca nu am ascultat acest interviu. tu l-ai ascultat?
poti sa imi spui cum a afirmat asta? adica , din ce iti aduci tu aminte, asa cum mindy si-a adus aminte de declaratia lui referitoare la bucurii, poti sa imi spui si mie declaratia in care afirma oferirea de placeri fantastice? te rog frumos.

dreptul la replica este dreptul fiecaruia dintre noi. era si cazul sa vina si sa spuna si el ceva despre viata lui, viata pe care el a trait-o cu madalina, viata care este "oferita" publicului , fara voia lui, la televiziunea nationala.

alina


Da, am ascultat interviul si am auzit cum spunea de noaptea pe care i-a oferit-o el Madalinei.
Din moment ce mai multi useri iti spun acelasi lucru nu inteleg de ce nu il accepti.

***Fur is for petting**
http://www.flickr.com/photos/greecky/?saved=1

http:/www.4animals.ro/ajuta.html/ www.adoptiicaini.ro www.adoptiipisici.ro
www.accesoriisihaine.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_alinta spune:

xio, imi cer scuze , dar nu am inteles despre ce interviu este vorba.
si ce ar trebui sa accept: ceea ce alte persoane inteleg prin prisma gandirii lor?
multumesc , dar accept ceea eu percep, nu ceea ce imi spun altii.

deci , despre ce interviu este vorba? despre acelasi despre care a amintit mindy? pentru ca in cazul asta , zau ca , chiar, nu inteleg de unde ti-a venit imaginea acelor placeri fantastice!
fii buna si lamureste-ma pana la capat.



edit: rectific: daca te referi la acel interviu in care el vorbeste despre "bucuriile" oferite, inteleg de ce ti-a venit in minte aceea imagine. faci parte, cum am mai spus, din categoria persoanelor carora o "bucurie" oferita de un barbat nu poate fi decat de natura sexuala.

Mergi la inceput