mama + sotul madalinei

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Ma intristeaza sincer sa vad ca pentru voi face sens orice actiune a lui PM...sincer acum, ce va face sa ii acordati atata credit?

Doar faptul ca si-a pierdut sotia si este banuit pe nedrept (oare?)?

Se pare ca discutia se indreaprta in doua directii total opuse, unii (printre care ma numar si eu) care se pot pune in locul unui parinte ce si-a pierdut copilul in conditii suspecte si actioneaza ca atare si directia total opusa in care unii se pun in locul unui sot vaduv acuzat pe nedrept de implicarea morala sau nu numai in uciderea sotiei.

Este clar ca MM a avut o istorie de depresie si tentative repetate de sinucidere, probabil putin exagerate de sot ca sa se potriveasca scenariului. Tocmai istoria asta a facut ca procurorii si organele de ancheta sa nu cerceteze cum trebuie faptele si au fost pur si simplu orbiti de asta. Nu a zis nimeni ca PM este protejat de organele legii ca vorba aia nu e vreoun bogatas sau o persoana influenta. Dar si aici ca si in alte morti suspecte din RO (vezi Erbasu) nu se fac cercetari amanuntite si se merge pe o singura ipoteza care pare credibila la prima vedere. Insa sunt elemente ce nu pot sustine ipoteza initiala oricum am intoarce-o.

Sper sa se dea o sansa redeschiderii cazului si sa se mobilizeze criminalisti cu renume sa isi spuna parerea.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Cristina,

Inainte sa moara MM aveai idee cine este Mircea Magdalena? Eu nu...

Noi toata tara o stiam de Madalina Manole, si eu acum nu ma pot gandi la ea decat asa...deci gestul lui face sens numai pentru el.


Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

Candy, am gasit acest interviu din vremurile bune:
http://www.acasatv.ro/emisiuni/interviu-inedit-cu-mircea-petru-logodnicul-madalinei-manole.html
Cei doi colaborau pe plan muzical, PM vorbea de o "revenire in forta", au si pregatit acel ultim album, nu parea sa-si doreasca s-o anuleze ca vedeta. Doar de la parinti am auzit ca i-ar fi controlat garderoba si ca ar fi tinut-o sub papuc. Pe cruce a fost scris, pur si simplu, numele ei real, de botez si din buletin, fara nici o implicatie, cred eu, dar e foarte bine ca parintii i-au scris apoi si numele de scena sub care a fost cunoscuta.
Pe langa parinti, ajuta financiar si familia fratelui, ca dovada ca i-a mentionat in testament. Nu este nimic rau in asta, daca isi permitea si daca ii facea placere.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Este explicabil, pe cruce i s-a trecut numele de pe certificatul de deces, numele ei adevarat din momentul acela. Tin minte ca. odata, la Maruta, la Happy Hour, Madalina a spus ca este d-na Mircea, dar ca numele de scena nu i s-a schimbat. Nu era, oricum, crucea definitiva, din cate stiu aceea se face la 1 an. Nu cred ca atunci a fost rea-vointa sau altceva din partea sotului. Dar sigur ca se poate interpreta in defavoarea lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui raly

Se pare ca discutia se indreaprta in doua directii total opuse, unii (printre care ma numar si eu) care se pot pune in locul unui parinte ce si-a pierdut copilul in conditii suspecte si actioneaza ca atare si directia total opusa in care unii se pun in locul unui sot vaduv acuzat pe nedrept de implicarea morala sau nu numai in uciderea sotiei.




Sincer, eu ma pun in postura parintelui (tatalui) caruia ii este vanat copilul. Pentru avere, pentru orgoliu, nu are importanta.
Chiar daca nu m-ar lasa rece, prea putin m-ar interesa ca socrilor le stau sau nu in gat cu sau fara blonda.
Dar, ca parinte, nu am nici un fel de retinere sa procedez asa cum imi dicteaza interesul copilului meu. Pentru el as lasa deoparte orice finete, impaciuire, imagine si as da de pamant cu oricine, chiar si socrii de mi-ar fi.
Asta este directia pe care o vad eu aici, singura care ar conta pentru mine.

In rest, faza cu procurorii orbiti, este pura speculatie. Asta nu inseamna o prostie, ci ceva despre care putem vorbi, fiecare dupa cum il taie capul, inca zece ani de-aici incolo. Adica poate fi adevarat ca ceva e putred, sau pot fi vise de comisari de ocazie. In atare situatii nu conteaza decat versiunea oficiala, iar aia s-a pronuntat. Teoretic, oricine continua sa-i atribuie lui PM denumirea de criminal, cum fac socrii lui in fata televiziunilor, a presei scrise, poate fi (si ar trebui sa fie) pedepsit de lege.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui raly

Ma intristeaza sincer sa vad ca pentru voi face sens orice actiune a lui PM...sincer acum, ce va face sa ii acordati atata credit?




Uite, cel putin la mine nu se potriveste chestia asta. Nu cred ca si-a omorat sotia, dar asta n-are importanta in stabilirea adevarului. Bineinteles ca, daca ar fi vinovat, as vrea sa plateasca...dar, oare, faptul ca mi se pare aiurea cand vorbiti de nume pe cruce, blonde, musamalizari, procurori orbiti, inseamna ca-i dau credit lui PM?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Pana acum nu am vazut ca ai pus la indoiala vreun gest de-al lui..numai compasiune...asa ca...

[/quote]

Uite, cel putin la mine nu se potriveste chestia asta. Nu cred ca si-a omorat sotia, dar asta n-are importanta in stabilirea adevarului. Bineinteles ca, daca ar fi vinovat, as vrea sa plateasca...dar, oare, faptul ca mi se pare aiurea cand vorbiti de nume pe cruce, blonde, musamalizari, procurori orbiti, inseamna ca-i dau credit lui PM?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde
[/quote]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cristina_C

http://www.ziarulring.com/stiri/27520/puiuleaplica-pana-la-capat-ce-ti-a-cerut-madalina - adica sa imparta averea




O prostie. 3/4 din "avere" este a copilului, nu poate vinde nimic.
Plus "vinde tot si pleaca sa locuiesti unde stii"...pai, nepotul? Nu mai vrea sa vada nepotul?

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

raly, e normal, din moment ce nu-l consider vinovat, imi pare rau ca si-a pierdut sotia in asa imprejurari si ma enerveaza "asaltul" asupra copilului. Dupa cum am mai spus.

Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

of topic:
andacos,alte mesaje nu te inspira la vot,numai ale mele?ai ceva de
zic la topicul asta sau doar ma votezi pe mine?

on topic,nu stiu de ce dar subiectul asta imi creaza o stare de rau.Gasesc in el o indirjire ciudata si nu inteleg de ce,doar fiecare isi expune parerea si atit.
Rufus,cred ca exagerezi .Nu cred ca am vazut pe cineva pe aici sa`l numeasca pe MP criminal.Multi si`au/ne`am aratat indoielile /banuielile sau l`am considerat vinovat moral pt. ca nu a facut mai nimic pt. sotia lui.Tu te identifici prea mult cu el si chiar nu inteleg de ce.Te`ai putea foarte bine identifica si cu tatal Madalinei pt. ca ai si tu trei fete.De ce te pui automat doar in postura de sot dar o uiti total pe cea de tata?
Eu sincer incerc sa ma pun in ambele ,dar MP nu`mi inspira nimic decit un caracter ...nu stiu,dubios(?)Din ce a declarat el,din felul in care vorbea,calmul si privire`i "tampa" cu care vorbea despre tentativele sotiei de a se sinucide...brr,m`am intrebat si ma intreb care l`a imbolnavit pe care?Care avea mai multa nevoie de psihiatru?
Si fiindca te tot identifici cu "sotul" din poveste,spune sincer tu personal ce ai face daca sotia ti`ar zice de nenumarate ori ca a incercat sa se sinucida,ca se simte terminata,un rebut,ca nu va merita pe niciunul..etc,etc??Ai chema vrajitoare si bioenergeticieni?I`ai chema parintii pe motiv ca "vrea sa`si faca rau" fara sa o duci (sa incerci pe orice cale )la un medic DAR in momentul cind ar reusi sa`si "faca rau" de`adevaratelea ai declara "nu am considerat ca este bolnava"???(asadar nu avea nevoie de ajutor!)O persoana care striga prin toti porii "AJUTOR"(asa cum se pricepe el) tu ai lasa`o sa`si faca de petrecanie si apoi ai zice ca nu era bolnava?

Nu cred ca era nevoie sa o duca pe Madalina la balamuc,asa cum s-a mai scris pe aici.Cred ca era suficient un cabinet privat al unui psihoterapeut bun!Plateam oricit era nevoie si cumparam sedinte in totiul noptii sau in virful dealului daca se temea atit sa nu se alfe!Mergeam cu ea,mergeam si`n 4 labe !
Faceam orice numai ca sa`i ofer ajutorul de care avea atita nevoie!
Daca iubesti si esti constient ca persoana iubita se afla in pericol real ,daca este sufletul tau pereche si simti ca daca ar pati ceva rau nu ai fi capabil sa traiesti fara ea/el,ai face orice,ORICE ca sa`l/`o ajuti!Punct!

************************************
Whatever happens don`t let go of my hand!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raly spune:

Pai Rufus, vad ca ai inceput sa te contrazici singur...si atunci de ce il condamni pe tatal Madalinei ca face la fel petru copilul pe care din pacate l-a pierdut???

Si el a lasat la o parte fineturile si impaciuirile cand si-a vazut fata intr-o balta de sange si pe ginere ca se incurca in minciuni cand a trebuit sa povesteasca ce a facut in noaptea aia. Ei de ce nu ar avea dreptul asta, doar fiindca sunt oameni mai simpli si fara elocinta verbala?

Citat:
citat din mesajul lui Rufus


Sincer, eu ma pun in postura parintelui (tatalui) caruia ii este vanat copilul. Pentru avere, pentru orgoliu, nu are importanta.

Dar, ca parinte, nu am nici un fel de retinere sa procedez asa cum imi dicteaza interesul copilului meu. Pentru el as lasa deoparte orice finete, impaciuire, imagine si as da de pamant cu oricine, chiar si socrii de mi-ar fi.


Rufus, Tora si iadele www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=80cd684043d64e6bf268f6&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=email br / " target="_blank"> Retrospectiva 2008 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=a1ed73f473ea25944e234a" target="_blank">Retrospectiva 2009 www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=d39f778033dd7597d12ac9&source=category&category_id=all" target="_blank">Retrospectiva 2010

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


Mergi la inceput