Fluturasi de martie-aprilie 2011 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Irinuca - bine ai venit ;) vad ca suntem cam deodata ;)) cand ai data posibila a nasterii? ai vazut bebe la eco pana acum? ;)

Scrie repede 10-12 mesaje sa scapi de moderare sa apara mesajele in timp real.

7+

http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ama si eu la fel trebuie sa repet analiza la 2 luni ca nu am anticorpii.
cum te mai simti?

irinuca bie ai venit la noi. iti dorim sarcina usoara si bebe la termen.

S-a intamplat minunea mult asteptata14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetelor saptamana viitoare merg la nunta. numai ca nu prea o sa dansez, mai ales acum ca trebuie sa nu fac nici un efort, o sa dansez numai melodii lente , din alea romantice . o sa fie cam greu sa stau mai mult pe scaun ca noi de obicei dansam de rupem locu', nu prea stam jos decat cand se serveste mancarea.
dar eu cel mai tare astept meniul de nunta. deja am inceput sa ma gandesc, mi-e o pofta de un meniu de nunta cu de toate.


S-a intamplat minunea mult asteptata14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Roxy eu sunt tot cu vomitatul de aia nici nu am mai scris, am zis ca va plictisesc cu greturile mele :))eu momentam poftesc doar la mere, dar dupa ele ma arde stomacul de imi vine sa plang
ah si am inceput sa dorm ca bolovanul :)))

distractie placuta la nunta scumpa ca ma distrezi de mor cum poftesti tu deja la meniu

7+

http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micha08 spune:

Dragi mamici cu burtici,
Am intrat din nou in randul vostru, sunt in 9 sapt.
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

irinuca, micha, bine ati venit! Astept datele voastre sa va tec in lista.

Ama, f bun comentariul tau. Eu am crezut ca si de la caine poti lua toxo. Eu am avut in trecut mai multi caini si inevitabil imi mai dadeau si cate o limba pe fata. M-am gandit ca de la ei am eu anticorpi pentru toxo. Intreba cineva mai demult pe forum..si nu mai stiu care au fost concluziile...daca ai anticorpi pentru toxo, poti sa te reinfectezi?

roxy, stai mama linistita ca or sa mai fie destule nunti si botezuri la care sa joci. Focalizeaza-te pe meniu

Povestea nasterii

Mada, mami fericita de Cristian Andrei-29.12.2008 si acum 15+ cu 90%

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

http://preg.fertilityfriend.com/pregticker/190dd3/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza


S-a intamplat minunea mult asteptata14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

micha bine ai venit. sarcina usoara si un bebe la termen.



S-a intamplat minunea mult asteptata14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

madutza, ti-am mai scris eu o data dar cred ca n-ai vazut. trece-ma si pe mine cu dr. Anastasiu Costin-Spitalul Dr. I.A. Sbarcea.

S-a intamplat minunea mult asteptata14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama22 spune:

Madutza - daca ai anticorpii de toxo esti protejata pe viata :)

Si eu ii am si mi-a luat un bolovan de pe suflet ca inainte sa imi vina analizele imi venea sa inmoi fiecare frunza de salata si in spirt sa ma asigur ca nu cumva pe ea sa ramana ceva urme de pamant. Sau in ceapa verde, praz etc. Din fericire am anticorpii - cel mai probabil toxo am luat-o din mancare - crescand la tara mancam fructele direct din gradina, mancam macris si fara sa stiu eu ca e murdar, cu minte si pofta de copil, nu le mai spalam ;))

Si daca cainii ar fi purtatori (dar nu sunt!), boala se ia doar din contactul direct cu fecalele, deci linsul pe fata sau maini e inofensiv!

Si cei care au pisica nu sunt neaparat in pericol, trebuie doar sa fie mai atenti. De exemplu sa nu curete ele nisipul cu caca sau daca nu au de ales sa curete fff des, zilnic, ca atunci nu se pot infesta.
Oricum pisicile care traiesc in apartament sunt foarte rar bolnave de toxo, mai periculoase sunt cele care ies din casa sau traiesc la curte si mai mananca un soricel sau o pasare moarta care sa le imbolnaveasca.

7+

http://www.amainbucatarie.blogspot.com/

Mergi la inceput