Ghiocei de martie-aprilie 2009 ***242***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gina2008 spune:

Anaan nu stiu care dintre ele sunt pentru polipi. Avem o schema diferita pentru fiecare zi si diferita pentru dimineata, pranz, seara. Ele sunt: Teucrium, Calcarea carbonica, Phytolacca, Chamomilla (asta sigur e pentru dinti), Echinaccea D3. Si nu le mai stiu pe de rost. Dar pot sa intreb care anume e pentru polipi.
Drita mi-a spus ca tratamentul pentru polipi a dat rezultat doar intr-un singur caz (la ea) si a durat cam un an de zile. Dar ca merita sa incercam ca oricum nu putem opera acum. Abia pe la 2,5 ani. Asa mi-a zis si doctorita orl.

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello!

Ii urez si aici LA MULTI ANI! Madalinei!. Sa fii sanatoasa, fericita, iubita si sa te simti cat mai implinita. SI uite asa am raspuns si la intrebarea lui ANAAN - Denisa este mai oficial (facultate, spital), iar Madalina este in familie si intre prieteni. Mada, zic bine?

GINA, ma intereseaza si pe mine homeopate de polipi si de agitatie

Jurnalul de azi nu mai e asa optimist. Azi noapte s-a trezit la 5 si nu am mai reusit sa o adormim decat dupa 7. Azi la pranz a dormit numai o ora si un pic si aia cu intreruperi si treziri. Speram la vremuri mai bune. Mama deja e cu "I told you so" si abia asteapta sa ii planga de mila, desi pana acum i se parea absolut ok daca dormea doar o ora la pranz. In fine, trecem si peste asta...

A, nu mai stiu cine zicea ca nu sta copilul la spalat pe dinti. Stati linistite, nici Ana nu sta. Deloc! Nici sa o spal eu, nici sa se spele ea. Tot ce face e sa suga periuta. O sa schimb si periuta, desi nu cred sa aiba vreo legatura. Poate se invata la gradi. Tot ce nu sunt eu in stare sa o invat trag speranta ca o sa invete prin imitatie, cu restul copiilor.

AYLA, nici eu nu ii dau Danonino si nici nu prea intentionez. Exista niste betisoare de mozarella pt copii, Kidiboo parca se numesc, daca i-ai da (si) din alea?
Dar sa stii ca intervalul de timp nu mi se pare f mare. Ana papa fructele dimineata pe la 9-9:30, iar masa de pranz o are abia cand se trezeste, asta poate fi si 16 si 16:30, pt ca inainte de somn nici nu se pune problema sa manance. Deci sta nemancata uneori si 7 ore.

A, si cred ca Ana e defecta. Ea la oricat se trezeste la 12 maxim 12:30 o apuca un somn crunt. Bine, acum fara suza adoarme ff greu si doarme din 3 in 5, dar na, zic si eu ce facea inainte.

SIMINA, f tare tunosoarea, te prinde.

AYLA, asa-i ca ai ratat postarea mea de ieri referitoare la aparatoare? Te intrebam cat e de lunga si cat e patutul de lung. Patutul Anei are 117 cm si tot ce am gasit pe net este prea mare, nu ii mai lasa spatiu de coborat sau chiar depaseste dimensiunea patului. Am gasit una de 90 cm si ma intrebam daca e ok cat spatiu ramane.

Mami de minune mica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gina2008
Si nu le mai stiu pe de rost. Dar pot sa intreb care anume e pentru polipi.

Calin, un baietel nazdravan si mamica lui


Ti-as fi profund recunoscatoare!

Ana, mama lui Andrei (14.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

La multi ani, Denisamada
Sa fii sanatoasa, fericita si sa ai o viata implinita langa frumoasa ta familie!


Adita, ma bucur ca se simte mai bine puiul tau!


Ela, imi pare rau ca n-o sa ne intalnim nici de data asta!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_05 spune:

Anaan, am uitat sa iti spun ca am vazut frumusetea blondina, o sa rupa cateva inimioare

Ilinca, esti totala, m-ai facut sa rad de bietul om! Shophia e bestiala, daca iti mai mosteneste si hazul va fi "the best"


Ayla, eu ii mai dau din cand in cand danonino, cand are scaunul mai tare, am vazut ca atunci cand ii dau danonino are scaunul mai moale, desi dupa cate am citit despre danone nu prea iti vine sa il dai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Hello !!

Anaan, ce harnicuta esti !! muraturi zici ? oare o sa ma apuce si pe mine candva pofta de-astea cu bucataritul, nu cred , da' lasa ca se face mare Alexandra si are ea grija de mine la capitolul asta
Eu Denisei ii spun d-na doctor, na !


Ayla, eu nu ii dau Danonino in schimb Alexandra mananca cu brio paine cu unt sau cu branza Dorna, bio, ca e la moda


Pisik,nu te descuraja, lasa ca reusiti sa finalizati si operatiunea suzi cu succes
Kidiboo din alea mananca si Alexandra cu pofta

Monnvas, Alexandra daca se trezeste la 8 se culca la 11 , daca se decaleaza trezirea se decaleaza si somnul, dar oricum e peste 3 ore de la trezire si dureaza cam tot 3 ore


Simina, iti sta bine asa !!



Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Ilinca, taman cand vroiam sa intru pe link, sa vad ce varsta avea saracu om, m-ai lamurit tu cum sta treaba !!



Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Iuhu!
Voi radeti si mie chiar mi-a fost mila de bietu' om!:)) Odihneasca-se in pace, ca iaca, a facut multe femei fericite
Am mai pus niste poze de ieri si de azi. Ia priviti de aici si sa vad care cata rabdare aveti sa descoperiti surpriza (de fapt surprizele)!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.

Am mai pus niste poze de ieri si de azi. Ia priviti de aici si sa vad care cata rabdare aveti sa descoperiti surpriza (de fapt surprizele)!!

mami de Sophia-Diana (Sophiphi)
1 AN!
Manole forever

Yeah Bogdana si ciupercutele! v-ati intalnit!


www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - raza mea de soare
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Buna Seara, Buna Seara! uite ca apuc si eu sa dau un semn. V-am mai citit si am admirat ghiocelele + ghiocelul budist (da eu zic ca mai degraba arata a calugar shaolin), votat constant Maria si Maya. Cel mai rau imi pare ca n-apuc sa scriu de loc mai ales ca uneori atingeti subiecte care ma macina si pe mine dar sper intr-un viitor luminos.
Intai sa o intreb ceva pe Ilinca, ce ma macina demult, daca fetele noastre sunt nascute in aceeasi zi nu exista o denumire pt ele, asa cum e pt cei care poarta acelas nume (tiz), ca mie imi creste sufletul cand o vad pe Sophiphi de parca ar fi surioara cu Gaza mea, sau macar verisoara, chit ca la temperament sunt total diferite si nu ne-am vazut niciodata dar am eu un sentiment asa de apartenta. Oricum abia astept sa va vad si cand va creste Gaza mea mare sa-i povestesc cum in aceeasi zi s-a mai nascut o fetita frumoasa undeva in nordul tarii. Mi se pare ff romantic. AAA si la ce ora ai nascut Ilincuto ca nu mai tin minte.

Acu sa va zic despre noi. Gaza mica e sanatoasa si voiosa desi mai mereu se incrunta ceea ce ma determina sa am gargauni si sa o duc la un control ofta. Ce e mai rau e ca a intrat intr-o faza cu Mama in sus Mama in jos, e mereu calare pe mine, ma vrea mereu langa ea, la somn, la papa. Urla pana vomita daca incearca Tati sau Buni sa o culce sau sa o linisteasca cand se trezeste peste noapte. Se trezeste de un miliard de ori, nici cand era mica nu facea asa. Ma verifica mereu daca sunt acolo, ma striga de o mie de ori la culcare (desi sunt langa ea) si de alte o mie de ori in timpul noptii, nu mai doarme la pranz decat o ora si apoi se trezeste. Daca sunt langa ea atunci si apoi raman langa ea, (ca are un radar de ma simte imediat cum vreau sa plec indiferent cat de adanc doarme) mai continuua cu inca doua (ea de obicei doarme cam 3 ore) daca nu e maraita ca nu si-a facut somnul si ma chinui o gramada sa o linistesc si sa o adorm la loc. Asa ca numai am timp de nimic nici macar nu se joaca singura daca nu sunt langa ea si daca nu ii dau atentie. Sper sa treaca, ca eu chiar nu mai pot si ma gandesc cu groaza ca nu mai pot sa o las cu Buni, nici in parc nu mai vrea sa plece cu ea.

S-a trezit pup

Mami de Gazii mica si frumoasa Primul Anisor

Mergi la inceput