Vine toamna in bostana cu PEPENASI de 2008 (195)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Moni no worries. Eu am zis ca na nu vreau sa se faca tam tam pe chestia asta, voi stiti cine sunt si etc. Multumim mult de comentarii.
Vicky si eu zic cardigan-ul alb e mult mai elegant mai de ocazie si cum a zis Marina restul sa fie albe si poate ceva cu roz pe capusor sau poate gasesti o bentitza din aia de bebeii cu rozaliu sa se lege cu rochitza sau un detaliu la papucei cu rozaliu.
Ari a avut ceva asemanator cu www.bhs.co.uk/mall/departmentpage.cfm/bhsstore/235075/1/1" target="_blank">astea. Hainitza era ca bolero-ul cu blanitza numai ca avea maneci lungi. Caut pozele da nu am reusit sa gasesc cd-ul.
Noi am folosit numai crem la botez ca aicimaj de botez sunt albe/crem.
Uite mie imi mai plac www.monsoon.co.uk/Baby-Girl-0-3-Years/Baby-Flower-Girl/icat/babygirlbridesmaid&itemsperpage=1000" target="_blank">asta si www.next.co.uk/shopping/girls/newborn/13/4?extra=sch&n=children&pid=495-844&exclude=00VB0300%7c00v00%7c00VB00%7c00V00&returnurl=%2fsearch%3fp%3dQ%26lbc%3dnext%26uid%3d186347611%26ts%3dv8%26w%3dchristening%2520dress%26af%3d%26method%3dand%26filter%3dsubset%253a4201%26nxtv%3d000%26nxti%3d0%23495%2d844&bct=%26quot%3bChristening%20Dress%26quot%3b" target="_blank">astea, e un pic altfel asta ca e mai lunga dar mi-a placut asa lunga.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Vicky am pus poze dela botez pe picasa cu hainutzele si cu printesa imbracata cu ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Marina_1609

fetelor, ce e ala DM?



Daca te referi la magazin, e un soi de farmacie care se gaseste de obicei in incinta magazinelor Real. Inseamana drogerie markt


Am constatat ca Aida se intelege bine cu alti copii batausi . Desii foarte rar se intampla sa o plesneasca pe ea alt copil, pt ca de obicei e invers, cand totusi se intampla e foarte uimita, eventual isi da si ea singura o palma peste frunte de uimire .

Asa, si de ceva timp a realizat cum ne cheama pe noi, si uneori ne striga pe nume

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

Eliza
LA Multi Ani fericiti




blog
proud




"Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente,
iar mintile reduse ii discuta pe altii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

Fetelor am reconditionat cada si m-am atins cu o pereche de pantaloni de vopsea si nu mai reusesc sa scot pata.Am cumparat diluant,am pus vanish dar degeaba.Aveti ceva idei?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_a spune:

hm...nu cred ca mai ai ce sa faci cu o pata de vopsea...



blog
proud




"Mintile ilustre discuta idei, inteligentele medii discuta evenimente,
iar mintile reduse ii discuta pe altii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Tecky eu am auzit ca daca e uscata vopseaua se duce cu fixativ, nu ma intreba cum ca nu stiu da cica functioneaza sau cxeva solutie speciala de scos vopseaua de pe materiale cum sunt canapelele si etc se gasesc la magazinele cu vopsele si etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara_d spune:

Buna dimineata

MCOCA mie una mi se pare foarte frumos ce ai ales rochita si boleroul acela alb, nu trebuie sa fie toate roz.SA ITI TRAIASCA FINUTA SI SA CREASACA MARE SI SANATOASA!
TECKY nu stiu cu ce poti scoate pata aia si noi ne-am reconditionat cada si stiu cum e chestia aia alba, poate cu ceva special de la magazinele de vopsele.
MONI OR ma bucur ca suntei bine , ca Luca e mai bine si ca ai intrat pe alt fags cu sotul sa dea Dumnezeu sa fie bine.
MARINA asteptam sa ne spui rezultatele SOFIEI peste o luna de tratament, sigur vor fi imbucuratoare.
DIDI si Deni se decsurca pritre copiii batausi , uneori si ea are chestii din astea cu datul cu palma, dar probabil este datorat faptului ca si ea si-a luat de la o fetita si de atunci nu iarta nimic cum o deranjeaza ceva cum da trebuie sa fim pe faza, dar am observat la ea ca daca este intr-un cerc de copii batausi face fata iar daca e cu copii mai potoliti se joaca asa frumos de nu imi vine sa cred.
Abia astept sa treaca ziua de munca sa merg sa imi iau fetita, offfff ce greu e fara ea acasa, dar se simte bine la parintii mei, asta nu inseamna ca eu si taticu nu murim de dorul ei, dar nu avem incotro.
Va las ma intorc la treburile de la birou.

http://lb2f.lilypie.com/pLsGp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Helau,

La multi anisori fericiti
Raul, Radu Mihai, Theona!


Vicky, si eu tot cu cel alb votez .

Marina, la DM gasesti si cosmetice si produse de curatat si mancare (au si bio), si multe altele. Eu iau pampersi BabyLove de acolo mereu, am luat si servetele umede, pampersi pentru piscina, apoi de la firma Alverde produse bio: bulion, paste, suc de mere, stafide si au si altele de papa, tot Alverde iau gel de dus, am luat si eu pasta de dinti de care zicea Anka. E un fel de minimarket cu produse nemtesti. Era un subiect la generale parca, unde fetele postau ce au mai descoperit bun (raport calitate-pret) de luat de la DM, care mie mi s-a parut util pentru ca eu nu reuseam sa descopar singura toate minunile pe care le vand ei acolo.

Moni, ma bucur ca esti mai linistita cu sotul .

pup you all,

-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~-~

Caprioara, mami de Matei si de Ilinca
Blogurile mele:
manute talentate
fotografiile-din-viata-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Fetelor merci mult de sfaturi.

MAda merci de poze. F frumoase hainutzele. Sper sa gasesc o blanitza din aia alba si eu.

Si aici se imbraca in alb, dar nu gasesti haine normale de botez, ci niste rochii lungi si urate, parca sunt camasi de noapte. Asa ca eu am cautat la rochii de ceremonie ca sa gasesc ceva. Stiu ca si nasa Mayei a avut problema asta, dar fiind vara gaseai usor culori deschise.

In concluzie, am comandat rochitza si cardiganul alb. O sa caut ninte pantofiori albi cu ciorabi albi si gata. Buna ideea cu bentitza pe cap.



Vicky si Printzesone


Mergi la inceput