BV grety_niku, mousel !!!! Delfinasi (186)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata si de la mine..mi/am pus copilul in balansoar sa pot savura si eu cafeaua in liniste

Racusor si Antonia e la fel...dupa masa de 3 trezirile sunt din ora in ora...aseara plimbarea noastra a fost scurta ca incepuse sa planga desi mancase bine...a tb sa o iau in brate la intoarcere...azi sper sa mai doarma si ea sau macar sa stea linistita sa mai pot face si eu cate ceva

GEO, mami de gogosica ANTONIA MARIA (24.06.2010)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

pot sa ma laud si eu cu sotiorul meu drag? ca imi e tare drag

in fiecare seara , chiar daca e obosit, vine la plimbarica (papa pe fuga daca vine tarziu de la serviciu), ii facem baita impreuna si dupa ce papa Andrei il ia sa povesteasca ca mami sa pape, sa isi faca baita si ii zice frumos lui Andrei ca trebuie sa stea impreuna, ca mami sa aiba grija de ea

si in weekend ma intreaba cand sa plece undeva, daca e ok pentru mine....dimineata il scoate el pe bebe la plimbare ca mami sa se odihneasca si apoi sta cu bebe si acasa si o trimite pe mami in oras, la cumparaturi, la coafor, cosmetica, sa mai iasa si ea din casa

si mereu ii zice lui Andrei ca ce norocos e el sa aiba asa o mamica buna care il iubeste mult si are grija de el

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tanti spune:

Victo si mie mi-a recomandat Rotarix si Synflorix, eu la primul copil nu am facut alte vaccinuri suplimentare, dar acum imi este teama ca sigur va aduce Andrei de la gradi tot felul de boli si inca nu sunt foarte hotarata cu vaccinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata si de la noi! Daca la inceput dormea bebelu noaptea o tura de 4-5 ore, acum tot la 2 ore se trezeste. El se trezeste de durere de burtica, se chirceste, trage parturi... Dar eu de lene, il pun la san , si in 5-10 minute adoarme, inca pt 2 ore... Dar eu ma odihnesc greu... A dormit asa prost si azi noapte, si ieri noapte, pt ca doarme mult peste zi - vreo 8 ore... De abia am reusit ieri sa ii facem baita... Ne-am chinuit sa il tinem treaz dupa papa, ca sa ii putem face baie... Cand e treaz il tot doare burtica. Iar ca sa ii treaca, il tin in brate, pe burta mea... Si ia somn...Mi-e ciuda ca nu pot sa dorm si eu peste zi...tare greu adorm... si pe cand adorm eu, se trezeste el... imi pare mai linistit acum, de cand ii dau baby calm- ceai. Am zis initial ca o sa-i dau ceaiul cu lingurita, dar merge greu... Asa ca ii dau cu bibe, ca nu ii dau foarte mult...

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Crissy, felicitari pt 2 lunite implinite de Beatrice! Sa ii dea DD sanatate, sa creasca mare si cuminte!



Mya, felicitari pt prima lunita a lui Filip! Sa creasca mare si sanatos!

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

Salutari si de la noi!

Se termina de venit delfinasii! Incurand oficial trecem la scutece. Uf! Emotionant!

Eu sunt in urma cu 1 capitol sper sa recuperez.

Felicitari mami de Andrei Ioan. Sa fie sanatos micutul tau crestin.

Felicitari proaspetelor mamici. Le doresc sa aiba laptic mult.

Vorbeati de somnul de noapte: mandra mea are 1 singura trezire la 3,30-4 mamanca 10 min (supt viguros cum nu vezi ziua) si somn din nou pana la 7 cand incep durerile de burta si ne cam strica somnu', ne mai motaim pana la 8. Problema e ca seara abia adoarme. Si-a stabilit singura o masa la 7 seara, eu baia i-o fac la 8-8,30. Mananca iar dupa baie, dupa care incep dureri de burtica. Nici nu pot sa nu ii dau sa pape dupa baita, pentru ca cere.

La mine lapticul scade cu fiecare zi. Noroc ca noaptea suge 1 sigur san si se aduna ceva lapte de muls pana dimineata. Dupa masa ei de la 8 dimineata mai strang din ambii sani cam 100 ml pe care ii dau completare la mesele de peste zi cand nu prea am laptic. Seara mai trebuie completat uneori cu 30-60 ml de LP.

A! ieri am gatit pentru prima data de cand am nascut.

va foarte pup! revin cand am putin timp liber


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beluistef spune:

Buna si de la noi

Tanti si mie un pediatru mi-a recomandat sa fac synfloryx si infanrix, insa ceea ce mi-a specificat este urmatorul lucru...vaccinul Synfloryx este in faza de experiment si asta este in multe tari,ractic fac experimente pe copii nostrii. Mi s-a zis ca dupa ce il vaccineaza vrea sa-i ia si sange pentru a vedea cum rectioneaza tulpina de pneumoccoc la administrarea de paracetamol care se face dupa vaccin. Si eu vroiam sa le fac... insa ma cam pus pe ganduri faza cu faza de testare a Synfloryxului. Asa ca am hotarat sa nu il facem,...sincer nu vreau ca bebe sa fie experimentul unora care nu sunt siguri de cum actioneaza un vaccin.

LA MULTE LUNITE SARBATORITILOR DE AZI

Giorgia votul 40 si de la noi

****************************************
Elena, mamica fericita de Yanis Stefan(08.07.2010)
si de Luisa ( 23.07.2005) & Beatrice ( 02.06.2003)

Ne votati si astazi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui racusor2010

rodi, la mine a scris LA MULTI ANI ANDREI!

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010


noi am scris la Eric: 'Bun venit pe lume micule ingeras'...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui larissa_79

'neata is la cafeluta...bebe povesteste cu tati. ma apuc de trebi. sa aveti o zi minunata!
mie pediatra mi-a zis sa il trezesc pe bebe la 4 ore sa ii dau sa pape? voua v-a zis asa ceva...cica altfel ii scade glicemia si devine somnolent plus ca poti da in altele....aseara am pus ceasul sa sune la 4:30 si el s-a trezit la 4:20...oricum dupa 6 ore. 4 mi se pare prea putin?
voua ce v-au zis pediatrii?


Larisa mamica de Nectarie (22 iulie 2010) si Alexia (13 iulie 2006)

http://picasaweb.google.com/roparo/Nectarie3Saptamani#


si eu stiam de 4 ore distanta intre mese...nu e bine mai mult, mai ales cat sunt asa micuti si au nevoie de minim 6-7 mese...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Buna si de la noi, de la Tg Mures.
Acum m-am trezit, ca m-am pus langa Raul la 9 dimineata si am dormit pana acum ...i-am dat sa suga, si l-am expediat cu bunica la plimbare, afara nu e cald deloc, e numai bine pt plimbarica.
Eu nu reusesc sa-i fac program fix la bb. Se trezeste 1,2 ori de noapte, in fctie de cand mananca seara. Dar niciodata din ora in ora. Al meu se trezeste mai des doar cand nu e satul.
Nu mai stiu ce sa mananc si ce sa mai beau sa nu ii fac colici si sa am lapte. Sper ca macar pana la 3 luni sa reusesc sa ii mai dau laptic...fiecare zi cu lapte de la mine e un castig, dar la LP tot nu putem renunta.
Atata ma mai uit la poze, ca, cred ca sunt capabila sa recunosc bbii dupa trasaturile fetelor...imi sunt atat de dragi, si inainte nu ma atingeam nici moarta de un copil sub 3 ani, si nici nu ma pasionau f tare...acum si cand vad pe strada cate un puiut mic, imi vine sa-l pupacesc tot

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

Mergi la inceput