Fluturasi de martie-aprilie 2011 (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

fetele am venitttttttttttttt
doctorul a zis ca bebe face foarteeee bine, a crescut frumos, i-a masurat tot, este totul bine. atata s-a chinuit sa masoare pliul nucal ca bebe dansa, se intorcea, dadea din manute, o minunatie era. la un momenta dat s-a potoli si doctorul zice ia uite, acum doarme. apoi iar a inceput zbenguiala.
intr-un final a reusit sa masoare si totul este in regula. marti m-a chemat sa-mi faca cerclaj, a zis ca este mai sigur. am si pozici numai sa vad daca reusesc sa le pun azi , daca nu, le pun maine.
asa fericita am iesit, zambeam singura pe strada, se uita lumea la mine.
are aproape 7 cm.
fetelor culoarea caruciorului inca n-o stim ca bebe ne mai tine putin in suspans

S-a intamplat minunea mult asteptata12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

strumphitza ma bucur tare mult ca l-ai vazut si tu pe bebe si te-ai linistit.
lasa ca mai este putin si mergi iar si o sa vezi si o sa auzi mult mai multe

S-a intamplat minunea mult asteptata12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Roxy ne cam tine pe jar....
Dorinutz@dureri asa intepatoare am avut eu marti si ieri....intatii ma luau ca niste tepi bagate de jos in sus prin vagin si apoi ma durea burta ca la menstruatie
dr. mi-a zis ca s-ar putea sa fie de la infectia urinara....altfel nu isi explica , ca la eco bb a fost ok

tu mai ai si alte simptome...pp mai des sau te mai jeneaza si altceva ....eu am si ca o uscaciune, usturime....
mi-a zis apa multa si sa mai iau ceva cystone sau urinal/uricol...din astea si sa fac inca o urocultiura

Strumpfitza si in italiat tot asa tarziu se spune sex ul...dar lasa ca si la 40s e bine...tocmai prinzi reducerile de primavara

eu am zis ca in februarie dau iama prin magazine ...desi ar fi fost bune si acum niste body uri cu maneca scurta
a si am descoperit si o firma cu biberoane de sticla si tot pe atunci imi fac comanda...sunt super....sunt facute in polonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:


Roxy ma bucur ca totul e bine...sa ai un bebe la fel de jucaus si mai putin rusinos la urmatoarea eco

ce fel de eco ti-a facut 3d ?
ti-ai facut si dublul test?
7cm la 12s ...pai eu zic ca-i destul de mare...al meu azi la 9,4s avea doar 2,73cm.....oare e cam mic bebele meu?????????
stiu ca se dezvolta repede dar in aproape 3s sa mai creasca 4cm????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Buna seara burtici!!!

Strumpitz si Roxy ma bucur mult ca v/ati vazut mititeii...si ca am primit vesti bune, felicitari

Nu stiam ca si in Italia se afla sexul tot asa tarziua, adica dupa 20 sapt..dar, trag o fuga pana in tara pe la sfarsitul lui septembrie si atunci se rezolva problema.

Eu ma simt ceva mai bine acum...nu ma mai doare asa tare stomacul...si m/am linistit ca am tot citit articole in care sp ca este normal, ca uterul creste si stomacul este impins...etc

Va pup pe toate

Ally , 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

deea mi-a facut si 2D si 3D si 4D. asa frumos s-a vazut la 4D
ally
fetelor am pus si pozici cu buburuza

S-a intamplat minunea mult asteptata12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:


Roxy ce superb ...ce emotionant..am vazut pozicile...si am dat apa la soricei...felicitari!!!

Ally , 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ally


S-a intamplat minunea mult asteptata12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

strumphitza si roxi ma bucur pt ca v-ati vazut puisorii si ca sunt bine..
deea bebe tau nu e mic. bebe meu la 10 sapt si 1 zi avea 3,27cm si creste ff repede iar aici il vedeti si voi http://www.youtube.com/watch?v=tG8cd9WXkNw

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

miki iti doresc sa te faci bine cat mai repede. stai in pat linistita si fara stres.


S-a intamplat minunea mult asteptata12+

Mergi la inceput