Pufuleti de Ianuarie-Februarie 2010 (124)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alicredo spune:

Citat:
citat din mesajul lui ratusca_mica

Bea, ce gazela esti! ca sa zic asa... palatul ala de acum cateva luni s-a transformat intr-o garsoniera confort 3! Si Ivan e un dulce

Foarte tari comentariile de la pozele lui Alicredo... acum mananc prima masa diversificata... si farfuria...si bavetica!

Ratusca mami de Andrei Ioan (2010)

AMR 0.5 kile cucuiete si inca 7 pana la starea de Nirvana... a, pardon Gazela!



multumim....

revin maine cu mai multe..

din 02.02.2010 cea mai fericita de David Gabriel !
te iubim puiule....!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayanna_xem spune:

Nu pot sa dorm...mi-am alintat si iubit zgubicea, dar gata...o las sa faca nanita linistita ...
...eu insa nu pot sa dorm!!! Ma gandesc...ma gandesc...ma gandesc...
Doamne, fetelor...ce minune si ce chin viata asta a noastra pe pamant, ca oameni...
Nu-mi dau seama ce poate sa mai existe in universul asta infinit, dar cred ca ceva mai complex ca noi nu poate fi...sa traim atata suferinta...sa simtim atata durere...sau dimpotriva sa traim fericirea sau sa ne bucuram in cautarea ei, sa iubim cu atata intensitate...sa avem atatea griji, atatea spaime, atatea placeri si satisfactii in acelasi timp...

Nu stiu daca sa fiu recunoscatoare pentru ca exist si experimentez aceasta viata pe pamant...sau s-o iau ca pe o pedeapsa...incerc sa ma gandesc acum din punctul de vedere al parintilor care si-au pierdut copilasii, al copilasilor care au plecat la cer, al celor care desi au ramas sunt intr-o suferinta de neimaginat...

Voi cum va imaginati raiul? Dar iadul?

Oare un camp verde, cu multe floricele si pasari cantatoare, muzica diafana, norisori albastri, soare cald...mi-ar oferi fericirea desavarsita???

Sau un cazan negru cu smoala fierbinte m-ar face sa simt suferinta extrema?

...

NOP!

Eu aici imi traiesc raiul...cu puiul meu, cu sotul meu, cu familia, cu toti cei dragi sufletului meu...indiferent de culoarea ierbii, de prospetimea florilor sau seninatatea cerului...

iar unii parinti, bietii parinti...aici isi traiesc iadul...in disperare, in neputinta, in haul negru si infinit din sufletul lor sfaramat...

Nu se poate sa existam si atat, sa traim Rai sau iad...si atat...trebe sa mai existe si altceva...dar ce????? Cum o fi aratand Raiul si iadul de Dincolo?

...eu imi doresc cu ardoare un singur lucru...infinitatea timpului alaturi de cei dragi mie...indiferent cum si in ce forma...umana, energetica...doar sa fiu cu ei si sa 'simt' si sa 'constientizez' asta...

...

Iubirea mea face azi 7 lunite...au trecut asaaaaa ...paf!...ca o clipa...ieri ziceam ca nu e inca timpul de bebe, tot ieri au aparut doua liniute, tot ieri aveam 9 luni, tot ieri am nascut...iar AZI trece tic-tac, tic-tac...il vreau pe MAINE si nu-l vreau...il astept cu speranta si teama...speranta ca va fi bine si teama de ce s-ar putea intampla...nerabdarea si in acelasi timp anxietatea fata de necunoscut...

...incerc sa ma mentin optimista in valtoarea asta crancena a realitatii globale si incerc sa ma bucur cat pot de realitatea mea individuala...de momentul meu, de clipa mea...nimeni si nimic nu-mi va da clipa inapoi, asa ca acum ma incurajez pe mine (si poate si pe voi) sa am suficienta putere sa-mi valorific aceasta clipa...sper ca fiecare sa-si poata gestiona clipa lui, buna sau rea...si incerc sa nu ma simt vinovata ca nu ma dau cu capul de pereti...

...

Ma scuzati fetele ca am aberat...nu pot dormi...barbat-meu doarme si nu am cu cine 'rezona'...asa ca ma desfasor in fata ecranului alb...nush daca dau send, probabil ca da...probabil ca nu...ma mai gandesc...

Dap...ma duc sa-mi zic rugaciunea de seara si sa-mi inchin puiul...o rugaciune pe care i-o zic lui Dumnezeu (acel CEVA, CINEVA sau ce-o fi... care ne-a creat si ne-a trimis aici, in forma asta, in viata asta sau ce o fi ea)...si al carei mesaj este: SA AIBA MILA DE NOI, SA NE MAI INDURE O VREME SI SA NE MAI PASUIASCA CU RELELE IN SPERANTA CA NE VOM INDREPTA SI VOM DEVENI MAI BUNI...SA NE DEA SANATATE, SA NE FEREASCA DE TOATE RELELE, DE TOATE PRIMEJDIILE VAZUTE SI NEVAZUTE, CUMPENE, APA, FOC, BOLI, MOARTE NAPRASNICA SAU ORICE ALTE NENOROCIRI...SA NE AJUTE SA AVEM MINTE INTELEAPTA, CALE LUMINATA SI VIATA BINECUVANTATA..Rugaciune pentru mine si ai mei, pentru noi, pentru voi, pentru toti oamenii si toata suflarea asta de pe pamant...

Noapte buna fetelor...ies, ca am o tzushpilica mica de imbratisat!!!


...si trimit...asa OFF TOPIC cum e!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

vad ca nu s-a trezit nimeni...asa k am pentru toata lumea



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

larisel si la alexandra la fel...a spart gingiutza sus de vreo 2 sapt si altcv nmk...doar o noapte super agitata cum d mult nu a mai fost sunt capie
alicredo eu am primit premergator si momentan am pus-o cate 10 minute maxim...eu sunt incantata de el si dk nu primeam,cumparam
am admirat poze superbe de bea si alicredo

LML puilor de azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

Citat:
citat din mesajul lui ayanna_xem

Nu pot sa dorm...mi-am alintat si iubit zgubicea, dar gata...o las sa faca nanita linistita ...
...eu insa nu pot sa dorm!!! Ma gandesc...ma gandesc...ma gandesc...
Doamne, fetelor...ce minune si ce chin viata asta a noastra pe pamant, ca oameni...
Nu-mi dau seama ce poate sa mai existe in universul asta infinit, dar cred ca ceva mai complex ca noi nu poate fi...sa traim atata suferinta...sa simtim atata durere...sau dimpotriva sa traim fericirea sau sa ne bucuram in cautarea ei, sa iubim cu atata intensitate...sa avem atatea griji, atatea spaime, atatea placeri si satisfactii in acelasi timp...

Nu stiu daca sa fiu recunoscatoare pentru ca exist si experimentez aceasta viata pe pamant...sau s-o iau ca pe o pedeapsa...incerc sa ma gandesc acum din punctul de vedere al parintilor care si-au pierdut copilasii, al copilasilor care au plecat la cer, al celor care desi au ramas sunt intr-o suferinta de neimaginat...

Voi cum va imaginati raiul? Dar iadul?

Oare un camp verde, cu multe floricele si pasari cantatoare, muzica diafana, norisori albastri, soare cald...mi-ar oferi fericirea desavarsita???

Sau un cazan negru cu smoala fierbinte m-ar face sa simt suferinta extrema?

...

NOP!

Eu aici imi traiesc raiul...cu puiul meu, cu sotul meu, cu familia, cu toti cei dragi sufletului meu...indiferent de culoarea ierbii, de prospetimea florilor sau seninatatea cerului...

iar unii parinti, bietii parinti...aici isi traiesc iadul...in disperare, in neputinta, in haul negru si infinit din sufletul lor sfaramat...

Nu se poate sa existam si atat, sa traim Rai sau iad...si atat...trebe sa mai existe si altceva...dar ce????? Cum o fi aratand Raiul si iadul de Dincolo?

...eu imi doresc cu ardoare un singur lucru...infinitatea timpului alaturi de cei dragi mie...indiferent cum si in ce forma...umana, energetica...doar sa fiu cu ei si sa 'simt' si sa 'constientizez' asta...

...

Iubirea mea face azi 7 lunite...au trecut asaaaaa ...paf!...ca o clipa...ieri ziceam ca nu e inca timpul de bebe, tot ieri au aparut doua liniute, tot ieri aveam 9 luni, tot ieri am nascut...iar AZI trece tic-tac, tic-tac...il vreau pe MAINE si nu-l vreau...il astept cu speranta si teama...speranta ca va fi bine si teama de ce s-ar putea intampla...nerabdarea si in acelasi timp anxietatea fata de necunoscut...

...incerc sa ma mentin optimista in valtoarea asta crancena a realitatii globale si incerc sa ma bucur cat pot de realitatea mea individuala...de momentul meu, de clipa mea...nimeni si nimic nu-mi va da clipa inapoi, asa ca acum ma incurajez pe mine (si poate si pe voi) sa am suficienta putere sa-mi valorific aceasta clipa...sper ca fiecare sa-si poata gestiona clipa lui, buna sau rea...si incerc sa nu ma simt vinovata ca nu ma dau cu capul de pereti...

...

Ma scuzati fetele ca am aberat...nu pot dormi...barbat-meu doarme si nu am cu cine 'rezona'...asa ca ma desfasor in fata ecranului alb...nush daca dau send, probabil ca da...probabil ca nu...ma mai gandesc...

Dap...ma duc sa-mi zic rugaciunea de seara si sa-mi inchin puiul...o rugaciune pe care i-o zic lui Dumnezeu (acel CEVA, CINEVA sau ce-o fi... care ne-a creat si ne-a trimis aici, in forma asta, in viata asta sau ce o fi ea)...si al carei mesaj este: SA AIBA MILA DE NOI, SA NE MAI INDURE O VREME SI SA NE MAI PASUIASCA CU RELELE IN SPERANTA CA NE VOM INDREPTA SI VOM DEVENI MAI BUNI...SA NE DEA SANATATE, SA NE FEREASCA DE TOATE RELELE, DE TOATE PRIMEJDIILE VAZUTE SI NEVAZUTE, CUMPENE, APA, FOC, BOLI, MOARTE NAPRASNICA SAU ORICE ALTE NENOROCIRI...SA NE AJUTE SA AVEM MINTE INTELEAPTA, CALE LUMINATA SI VIATA BINECUVANTATA..Rugaciune pentru mine si ai mei, pentru noi, pentru voi, pentru toti oamenii si toata suflarea asta de pe pamant...

Noapte buna fetelor...ies, ca am o tzushpilica mica de imbratisat!!!


...si trimit...asa OFF TOPIC cum e!!!







........
.......
....
..
.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns decenuela spune:

neatzaaaaaaaaaa fetili....saruman de cofe cris.m.....je sunt cam cheauna...dar..asta e starea mea de fapt, nu?

m-am apucat intai sa recuperez...si am ramas ca magarul in ceatza la ultimile destainuiri ale ayannei...intradevar....cam profunde pt ora asta....
eu nu sunt stap de biserica...stiu ca este eva, nu stiu ce .... ceva ce ne marcheaza si controleaza vietile...despre rai sau iad....cred ca e ...nu am certitudinea ca e....si ma ingrozeste uneori ca cand se termina...se termina si gata...dar...cred ca raiul si iaudul sunt aici pe pamant , in fiecare dintre noi.....

ma uit acum la stiri...vad altarul de la giulesti...efectiv refuz sa aprofundez ca o iau razna...in munca mea lucrez cu multe chestii din plastic...si ma gandesc doar ca erau bratarile arse...si ce inseamna asta...nu, nu , gata.....of..a mai murit unul...

doamne...iti multumesc...pt tot ceeea ce am...sunt atat de bogata...am 2 oameni mununati lana mine...si asta imi umple sufletul

sa aveti o zi superba


Mihaela, de LUCA ... minunea de la miezul noptii...

Povestea unui...petrecaret





AMR.....NU SE MAI DUC!!!!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_mario spune:

vreau sa va multumesc tuturor de (re)primirea calduroasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandanaG spune:

neata! de la mare cu soare

oani e tasu intreg la caracter cred ca imi seamana mie ca e mai nervos asa

al3csa FELICITARI si muulte ptr mamica, caci meritul e al ei

larisel
Dragos nu cred ca mananca 120 ml, dar incerc sa nu-mi fac griji, el e oricum grasut, daca ar fi fost slab ce mai ziceam

carnita ii dau gaina, vita si ficat o data pe sapt; ou si peste de 2 ori
la noi oul, vita si ficatul sunt destul de importante ptr ca are anemie feripriva

La Dragos dintele s-a vazut mai bine cam dupa o sapt, inainteaza mai greu dar sigur acum ma musca

Danyelana bv, cat mananca Arthur, noi cand ajungem la asa cantitati? ca parca dam inapoi

Dana, mamica de cretzulin Dragos Andrei (27.12.2009)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

neata fetele,multam de coffee cris m
doamne,frumosi pufuleti avem! am apucat sa vad pozele...mi-am 'stamparat putin sufletelul

ivan shmekerashul cu floricica la ureche si o mamica gazela-gazela
david cretzulinul bagat in geamantan si diversificat cat incape
dragos cu funduletzul gol pe nisip
maria alexandra,cea mai dulce si primitoare gazda de la mare
veselutzul si energicul sebastian
maxi yannis
gemanutzele mele preferate
bucalata mara,delfinitza diversificata
dionisios,maia si bobitza care au poze profi si unde si protagonistii sunt profi
mica mea norutza englezoaica
de cuscrenu mai zic nimic ...amandoua frumoase...tinere...gazele...
je a zis demult,acum repet: am 2 nurori superbesa-mi traiasca!( am feciori norocosi )

nu m-am dumirit cu pozele xelei pe unde sa ma uit......adica nu le-am gasit

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

yasmine ca i-ai raspuns tu ayannei
ratusca,alex nu papa defel blenduit...nush ce era cu iarna,nu "recunosc"
oani,pupam puiul vaccinat sa treaca buba mai repede

LML sarbatoritilor zilei!
daria,stefan si madalina!
multumim,ayanna de tratatzie

mami de Radu si Alex



asa creste Alex

Mergi la inceput