Nasterea la Medlife (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Nici eu nu am facut fix la 28s eco. La 26s avea 830gr si la 31s avea 1800 gr. Deci nu stiu daca te ajuta prea mult valorile mele.

Cori 35+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubante spune:

Astea sunt calcule individuale. Nu fiecare bebe ia in greutate la fel. Al meu mereu e cu o saptamana inainte.
La eco de control la aproape 30 de saptamani avea 1,900 kg.
Astept morfofetala de 32 de saptamani

_
Raluca, cu Biliboi la purtator (31+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristela spune:

Buna fetelor!

Oau, cum dispar mai nou paginile, ma bucur ca e un subiect mai activ:)) Eu am mai intrat in trecut, v-am mai citit intre timp, dar ma mobilizez mai greu sa postez. Sper sa nu va suparati ca mai scriu si eu pe aici.

Vreau sa le felicit pe toate fetele care au nascut cu bine in ultima vreme si sunt cu bebeii sanatosi acasa! Sa fie la fel pentru toata lumea!

E-Alexa, eu am 30 de saptamani si 3 zile acum, astept eco de 32 de saptamani pe 1 septembrie si ultima eco am facut-o la 27 de saptamani: la mine DPN dupa UM e 26 octombrie, dupa masuratori 22 octombrie. Bebe avea atunci 1100 gr, +/- 150 gr. Determinarea varstei ecografice se face dupa toate masuratorile, nu numai dupa greutate. Si eu mi-am monitorizat ovulatia, ca am niste probleme si am ramas mai greu insarcinata si am ovulat in ziua 15, deci normal DPN e 27 octombrie; la primele 2 eco masuratorile corespundeau cu aceasta data, intre timp bebe arata mai maricel, dar diferentele sunt mici, asa mi-a zis ginecologul, ca sunt si marje de eroare la masuratori la eco.

http://lbdf.lilypie.com/ks7bp2.png
Cristina, 30+, baby boy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Fetelor,
Unde ati disparut? Am mai intrat in fuga sa vad ce faceti si nu mai gasesc nimic scris...sper ca sunteti bine toate.
Noi am inceput sa mancam mai mult de la san decat din biberon, in total cate 100 ml la o masa.
Mai am ceva poze noi insa nu am timp acum sa postez, cat de curand...
Mai vb,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Buna tuturor fetelor .

Am avut eco si am vazut fetisoara dulce a printesei . Casca parca- deschidea gurita si o facea mare, mare!!!
Vestile sunt bune: s-a asezat frumos si si-a dat cordonul jos de dupa gat, are 2700 gr deci a aproximat ca la nastere va avea intre 3200-3500 gr, numai bine pentru nastere normala . Deci fetelor va astept atunci cu galeria ca o sa am nevoie (nu am fost la mirela popa inca, sper sa nu mai apara ceva).

In rest nu pot intra prea des pt ca sunt in mutari (in sfarsit), a venit si mobila printesei si parca se mai aseaza lucrurile.

Cami eu sunt nerabdatoare sa vad poze noi cu bebe scump . In rest unde ati disparut fetelor? Pai asa se face? Ma apropii si eu de momentul x si voi plecati? Patricia, unde esti? Raman fara colega de nascare ?

Cori 35+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns E_Alexa spune:

Cori unde te grabesti? Mai stai vreo 2 saptamani cu noi apoi revii cu printzesica.Cat despre galerie nu-ti face tu probleme.Tu fa ce trebuie sa faci


Alexandra 28+ cu bebe Sasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns E_Alexa spune:

Si sa stai linistita,nu te panica,dormi mult,nu te gandi la nastere si chiar daca esti plina de emotii sa nu-ti fie frica!!

Alexandra 28+ cu bebe Sasha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cori_mic spune:

Nu ma grabesc, nu , dar mi se pare ca mai e asa putin..Pana la 38 de saptamani mai stam sigur, luni facem 36 deci minim 2 saptamani. Colul luung si inchis.

Ce o mai face Alina? cred ca a ajuns acasa,asteptam vesti.

Cori 35+ cu Maya. Doamne ajuta-ne sa crestem sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_cami spune:

Cori, felicitari pt bebitica, e fetita mare! Mai ai putin si gata. Ma bucur ca e totul bine, ai grija sa nu faci efort in perioada asta, sa mai stea bebe inca 3 saptamani. Acum te linistesti si cu mutatul, mobila a venit, hainutele le ai, cosmeticele Mustela au sosit? Apropos de cosmetice: ti-am spus ca nu am gasit tot ce-mi trebuia de la Avene si am mai luat si cateva Klorane. Lui bebe meu nu-i prieste uleiul de masaj Klorane, asa ca am renuntat la aceasta gama si mai caut cele cateve produse Avene pe care nu le-am gasit. Poate-mi spui si mie daca s-a inceput importarea Mustelei, te rog!

Oare ce face Ana Perianu (Alina)? O fi sosit si filipineza? Tin minte ca spera sa sosesasca inainte de nasterea fetitei. Alina care a nascut la euroclinic? Nu mai stim nimic de fete.

Urc la bebe ca a inceput sa planga, cred ca ii e fomita. Mai intru sa mai povestim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciadic spune:

Buna, fetelor!

Cori mic, nu am disparut. Sunt aici, doar ce am intrat sa vad ce ati mai scris si daca se mai anunta poze noi. :)
Eu n-am mai apucat sa intru pt ca ieri am fost cu botezul. Am fost nasica unei fetitze dragalase si de dimineata am luat-o cu agitatia :cosmetica, coafor, receptionat lumanare, imbracat, aranjat, etc.
Abia astept sa fac rost de poze si sa va trimit cateva, mai ales ca vreau sa va arat lumanarea de botez de care eu am fost f incantata. Mi-a placut la nebunie. Singura problema a fost ca mie mi se parea f grea. Dar asa tare mi-ar placea sa am tot asa lumanarea la baietelul meu drag.
Botezul a fost f ok, micutza Eva Maria a fost f f cuminte, a dormit mai tot timpul si asa mi-a usurat si mie munca.
Mai nasol a fost ca preotul a insistat sa tin eu copilul, dar cand i-am spus ca nu mai pot a fost de acord sa-l ia sotul meu.
Felicitari, Cori, pt bebelina! Ma bucur mult ca s-a rezolvat problema cu pozitionarea si ca ai toate sansele sa nasti natural, asa cum iti doresti.
Eu acum ma pregatesc iar de plecare pt astazi e partea a doua a botezului, cea cu baita. :)
De simtit ma simt ok, doar ca bebe misca intr-o veselia si imi mai da emotii uneori.
Va pup pe toate.

Mergi la inceput