Iepurasi dragalasi de Mar-Apr 2010 (42)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

Buna seara fetele,

VLADI, ce Floricica vesel si curios ai tu acoloasa-mi place cum face el ochisorii mari de curiozitate,superb!

OANA,,asa, daca ai explicat babeste, am reusit si eu sa fac albumul mai mic...am pus pozici noi pentru cine vrea sa vada...Multumim de ajutor!Pana la urma ti-au intrat banutii? La mine intra in fiecare luna in data de 16...pana acum n-au fost intarzieri,dar...sa nu uitam ca traim in Romania...

HAPPYJOY, nu stiu daca am zis azi, dar daca nu, sa-ti traiasca minunea, sa creasca mare si sanatoasa!

GABY, revino-ti, Joy are nevoie de mamica ei sanatoasa si linistita.Sunt sigura ca pe toate ne-a afectat ceea ce s-a intamplat la Giulesti, dar nu putem face altceva decat sa ne rugam pentru mangaierea parintilor care si-au pierdut copiii si pentru a-i ajuta pe ceilalti bebelusi sa se faca bine!Suntem sufleteste alaturi de toti cei care au de suferit in urma tragediei de acolo,dar din pacate nu se schimba nimic daca ne imbolnavim si noi. Asa cum am zis, Joy are nevoie de mamica ei, mai ales ca e putin bolnavioara,crezi ca ea nu simte? Unmare de la noi!

Mai citesc din urma si revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Buna, fetele!
Am si eu o intrebare, daca mai e cineva pe aici care stie: cum prelevez si eu de la fetita mea niste urina pentru o analiza? Am recipient steril, mi se parea simplu, dar acum imi dau seama ca nu prea stiu cum sa fac. De unde stiu eu cand face pipi si cum il iau? Din pampers nu iese nimic, daca o pun pe scutec il absoarbe si nici nu stiu daca e steril, sa nu contaminez proba. Ma gandeam sa o pun pe o punga, poate face. Aveti alte idei?

http://picasaweb.google.com/106607513579030153787/Sanzi02#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

ELLA, sa stapaniti sanatosi pamantul!Urmeaza casa,nu?
Ma omori cu comentariile la pozele lui bb Geo, care, apropo, sunt superbe
Tot repet ca papagalul maica-mii cuvantul superb, dar toti iepurasii sunt superbi,frumosi mi se pare prea putin zis...Asa ca, scuzati repetitia

HAPPYJOY, la noi programul e in linii mari asa: la 9-10 papam fructe,in jur de 12 somn in jur de o ora,rar mai mult,ne jucam un pic in pat la mami, apoi la 14-15 papam piure de legume,ne mai jucam un pic,apoi iar somnic vreo ora,cand se trezeste tzitzi, apoi iesim afara daca vremea permite in jur de ora 18, pe la 20-20.30 venim acasa,baita,masaj,giugiuleala, tzitzi si somnic pe la 22, apoi la 1-2 tzitzi, la 5-6 iar tzitzi...cam asa ceva cand stam acasa.Sunt zile in care iesim si dimineata cand mai fac si cumparaturi,sau am altceva de facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

Citat:
citat din mesajul lui sanzi

Buna, fetele!
Am si eu o intrebare, daca mai e cineva pe aici care stie: cum prelevez si eu de la fetita mea niste urina pentru o analiza? Am recipient steril, mi se parea simplu, dar acum imi dau seama ca nu prea stiu cum sa fac. De unde stiu eu cand face pipi si cum il iau? Din pampers nu iese nimic, daca o pun pe scutec il absoarbe si nici nu stiu daca e steril, sa nu contaminez proba. Ma gandeam sa o pun pe o punga, poate face. Aveti alte idei?

Sanziana, mami de puiut Mara Elena (21.02.2010)
http://picasaweb.google.com/106607513579030153787/Sanzi02#


Vezi ca sunt pungute de recoltat urina special pt bebelusi. Speli copila, o tamponezi cu fese sterile si lipesti punguta mai intai sub orificiul unde face pisu' (na ca nu mai stiu cum se numeste, sunt si nitel chiauna), si abia apoi mai sus.
Ii dai sa bea, si o sa vezi ca face pisu'in punguta.

Sper ca am fost cat de cat clara, iar sunt tare obosita si nu ma exprim ca lumea...

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

SANZI, am inteles ca se gasesc in farmacii pungute speciale pentru recoltat urina la bebei,care se lipesc cumva in jurul "pasaricii"(scuze, n-am gasit alt cuvant) si asa se colecteaza.Poti intreba la farmacie.Dar ziceau unele mamici ca e mai sigur sa iei 2-3, in caz ca nu reusesti din prima. Noi n-am avut nevoie, deci informatia e doar din auzitedar poti intreba.Are Mara problemute?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanzi spune:

Ioanact, Marsy, multumim pt aprecieri .
Happyjoy, la noi o zi e cam asa:
- trezirea la 7-7.30
- joaca sau afara 2 ore, apoi supt si o jumatate de ora de somn
- apoi 2 ore joaca, papat si somn de la 12 pana la 14-14.30
- mai are o repriza de somn de o jumatate de ora pe la 17.
- iesim afara pana la 19.30, apoi baita si de la 20.30, maxim 21 adoarme.
Activitati prea diverse nu stiu, eu o pun in fundulet si ii dau jucarii diverse in jurul ei, sta 10-20 minute, dar niciodata singura, deja s-a invatat sa planga cand ies din camera, apoi o mai plimb prin casa in brate, ii pun muzica si dansam, ii cant, iar afara ii place foarte mult sa se uite la copii cum se joaca.
Si ea e foarte dependenta de mine, sta foarte mult in brate, nu sta singura in camera, nu doarme singura, cel mai bine doarme langa mine, iar daca eu nu dorm stau prin apropiere sa pot veni imediat daca plange, ca altfel se trezeste fara sa-si faca tot somnul. Cand era mai mica o mai pacaleam sa stea singura in patut sau in patul mare, acum observa imediat ca plec. Iti dai seama ca treaba in casa nu fac, decat daca e sotul acasa sa stea cu ea, noroc ca el are un program mai lejer la serviciu. Sincer, nu mi-as face griji ca va fi asa si pe viitor, ma gandesc ca acum sunt mici, nu stiu sa se joace singuri, simt nevoia sa fie mereu cu noi, cred ca e o faza care va trece.

http://picasaweb.google.com/106607513579030153787/Sanzi02#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramy77 spune:

Vad ca ti-a explicat Andira mai bine decat mine tehnica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andira spune:

DIana- distractie placuta si drum bun!

Citat:
citat din mesajul lui Dianami
Sper ca pepenasii sunt bine, poate prind semnal mai bun diseara. Maine mergem la Balea Lac, apoi spre Transilvania.



Ai dat copy / paste de la Pepenasi, 'ai?

Eu, Irina (14.04.2005), Nati (04.06.2006) si Iris (28.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Am trecut la poze

Ella misto poze. Ce am ras la " imi trebuie o parasuta, cred ca si lui tati" Eu m-am gandit la altfel de "parasute"

Ramy - Briana e o frumoasa si o pletoasa.

Am vazut si Petala cea serioasa. Parca s-a facut mai ochiasa

Oana - gata ai baiat mare , sta in picioare. Maya moare de ras daca o pun in picioare. Se iminge odata dupa care le strange sus , daca o las sa atinga un pic cu talpile iar o apuca rasul.

Suna cam dur mesajul meu de sus. Imi cer scuze , nu e nimic personal. Am nervi cand se fac greseli care nu sunt asa greu de evitat si se da vina pe soarta. E ca si cum eu as da vina pe soarta ca Maya a cazut in cap din scoica. Poate pot da vina pe soarta ca s-a nascut cu pete dar ca a cazut e clar vina mea.

HAppyjoy - hihihi haioase poze.

Lara- ma bucur sa cunosc fetita mica si dulce. Parca seamana cu Jo nu ?
Impresioanat campul ala . E levantica?

Vladi - Cat de tare e Floricica cu ochii cat cepele la poveste. Maya nu face ochii mari dar sta cu gura cascata cand ii povestesc.
Ai exact vocea care imi inchipuiam ca o ai.
Ma bucur sa cunosc si pe doamnele matze, sau sunt domnisoarele matze? Si eu imi doaream o pisica neagra si una alba, dar lasa am 2in1 : una alb cu negru.
Vladimir papa tot ce in farfuria aia ????

La munte nu eram mai mult sau mai putin machiata decat in general. Tot ruj si rimel. Probabil ca rujul find mai deschis nu se observa sau pozele fiind facute la masa era mancat tot.
Nu sunt fan macheaj si imi palce look-ul cat mai natural. Fara ruj/strugurel nu pot sta. Am bezele sensibile. Noaptea cand ma trezesc beau apa dupa care dau cu strugurel.
Mor de ciuda pe cele care arata bine si cand se trezesc dimineata cu parul vulvoi.

Irina -am vazut Raresul vostru cu piciarele in mare. Si mie imi place cu arati , ai o frumusete care mie imi place, expresiva cumva...

Am asta am vazut , sper ca nu am ratat nimic

Maine "vine" Roxi

Denisa, de bebe roz Maya Rebecca (06.04.2010)
Doamne ajuta sa fim sanatoase !

Poze & Filmulete Bebeluna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna seara fete dragi!

Am reusit sa adorm un pic iepuricul gazos. m-a facut de comanda azi. am reusit si eu in sfarsit sa mananc ceva mai consistent ca toata ziua n-am apucat decat 3 felii de paine cu zacusca, o ciocolata mica si o bere (fara alcool). nu ca nu mi-ar prinde bine la silueta dar se simte la laptic caci mi-a scazut productia

Am intrat repede sa vad pozicile.

PETALA e frumoasa foc

GEO haios ca de obicei prin prisma cometariilor super ELLANIK - sa stapaniti sanatosi pamantul si sa descoperiti petrol acolo!

RAMY - ce frumusheatza ai tu acolo! o tii cam ascunsa zau!sa ne pui poze mai des

VLADI - ca sa nu-l trezesc pe pui si sa pot manca in pace am vazut filmuletul tau fara sonor si m-am amuzat teribil de mimica lui Floricica Ziceai ca a aflat ca ati castigat potul cel mare la loto si ca ii cumparati Disneyland -ul!

Ma duc sa dau o raita pe niste site-uri si daca mai am timp scriu si eu programul meu cu veveritul caci mi se pare interesant subiectul deschis de HAPPYJOY.

V-am pupat



Povestea lui Ricky
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=154629

Mami de veveritz (19.04.2010)

Mergi la inceput