Dovlecei in sarbatoare *183*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:


lali multam de capitol!

alex concediu placut si vreme frumoasa!! sa va distrati si sa fie totul bine!

mai sincer .. si eu m-am saturat de tzitzileala .. mare noroc ca am reusit sa-i scot masa de noapte. bine ca oricum se trezeste o data, insa, ii dau apa, o legan nitel si o culc la loc .. macar s-o tina asa obiceiul .. a ramas cu laptic dimi/pranz/seara .. sa vedem cum stau lucrurile dupa ce ne intoarcem de la nunta, parca vad ca vin cu cat capul meu desi mi-am luat pompa ..

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
papa bun
bio bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daciana.ilie spune:

Buna dimineata fetelor

Luati de serviti o cafelutza proaspata!

Alex,Monikus concediu placut sa aveti!

... nici mie nu mi-au intrat banii si de obicei intrau pe 16 ...

daci



"follow ure dreams!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Neata!
O noapte racoroasa in care am dormit asa de bine...si eu si Rares... Sper sa fie si azi la fel...

O zi buna va doresc.

--------------------------------------------
Rares-Costin : 4 oct 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Alex, concediu placut! Stai fara grija, daca nu vii cu cafelele ne organizam noi, facem cu randul, tu distreaza-te si relaxeaza-te. Te pup. Drum bun si vreme de plaja!

--------------------------------------------
Rares-Costin : 4 oct 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

Citat:
citat din mesajul lui Iulika29

Lalimultu' de capitol!

Raluca_u mami vineri e ziua cea mare.Ai baiat mare!Off cred ca au o faza urata in jurul varstei de un an ca si al meu e tare marait.Nu ma pot intelege deloc cu el.Si acum cand sunt acasa incerc så il iau så ne jucam så vorbim mult.Nu are rabdare nu se uita deloc la mine ca så vorbim si noi asa ca oamenii mari ca doar na e si el mare nu?!

Si mami påi daca zici ca te tziztieste in halul asta la un an te cred, mai ales cand poate credeai ca se vor rarsi si mesele de tzizti.Nu de tot dar asa cat så nu fie asa dificil.

Si de la dinti nu e ..asta o spun sigur.Chiar daca ii då vreun dinte nu il deranjeaza pt ca adoarme f usor in ultima vreme si noaptea doarme bine.Cu mine!Ca daca il las cu tat-su ,e de cascadorii rasului, nu vrea så doarma, rade si are chef de joacå pe la 2 noaptea.Orice ii face Bubu el are chef de joaac vreo 3 ore.Cum va explicati asta??Si cu mine doarme tun legat de la 20 la 6 dimi.Si usor.Azi mi-a adormit in patut singur dupå baita cat l-am lasat så merg så ii aduc periua så il spål pe dinti..Cred ca o så ma judece zdravan daca o så aibe o dantura proastå, ca deh! nu l-am trezit.

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009) si acum 11+

Bruce, minunea noastrå




te pup si eu frumoasa obelixa. las ca o sa doarma ei singuri candva. uite adina de pe la 2 ani si ceva nu s-a prea mai trezit noaptea. deci nu mai avem asa mult . azi sunt mai optimista, se vede nu-i asa?

Raluca mamica fericita de Stefan Alexandru (20.08.2009) si Adina Andreea (12.11.2006)


Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamideandrei spune:

buna dimineata!
Daci, merci de cafea!
Alex, distratie maxima, vreme buna de plaja, sa nu arda soarele prea tare, abia astept impresii despre Ziena pe apa si nisip ; va pup si drum bun sa aveti!
x_ggg, cum adormit Rareselul?
Ellenuta, Ioanna, Iulika

ANDREI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca_u spune:

alex calatorie usoara si o vacanta de vis.
o zi frumoasa va dorim tuturor si pe cat posibil mai racoroasa.

Raluca mamica fericita de Stefan Alexandru (20.08.2009) si Adina Andreea (12.11.2006)


Copiii sunt cei care ne arata încotro merge lumea, fiindca pentru asta au venit aici, ca sa faca lumea sa mearga mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Buna dimi! Mai vreti ? Haideti ca e pacat sa se raceasca ...
.

Lali mami de Paul-Iulian ( 01.10.2009)
Poate le puteti da un banut de ajutor : Siluan; Robi; Alexia; Alex; Bogdan; David;Ema; Ionela; Marius-Andrei; Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danuta1979 spune:

Buna dimineata sa fie!

Deci noi in luna a 11-a am luat zero grame in greutate...asta bate toate recordurile. Mai are putin mandra si incepe si cura de slabire... Ma gandeam sa-l sun pe nenea pediatrul sa-l intreb daca e ok...


Cu banii vad ca la unele dintre voi au intrat si la altele nu. A primit totusi cineva pe Raiffeisen?

Alex, distractie placuta in concediu! Monikus, si tie la fel!

Nela, Iulika, Luto, si eu vreau un bebe. Poate reusim sa-l concepem toamin lunile urmatoare. Doamne ajuta!

Dana, mami iubitoare de Ioana Maria Alexandra (16.09.2009)

http://community.webshots.com/user/Danuta1979/albums/least-recent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns x_ggg spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamideandrei

buna dimineata!
Daci, merci de cafea!
Alex, distratie maxima, vreme buna de plaja, sa nu arda soarele prea tare, abia astept impresii despre Ziena pe apa si nisip ; va pup si drum bun sa aveti!
x_ggg, cum adormit Rareselul?
Ellenuta, Ioanna, Iulika

ANDREI


Nesperat de bine, Irina, multumesc de intrebare. Am dormit cu geamul deschis, era foarte racoare in camera, de mi-am tras un cearsaf pe mine. El doar in body cu maneca scurta, cum puneam cearsaful pe el, cum dadea din picioare. Asa ca l-am lasat dezvelit si a dormit parca mai bine, de vreo 2-3 ori tot l-am hranit, dar nu am simtit.

Oare e posibil ca, inconstienta cum sunt, sa imi fi infometat copilul? De vreo cateva zile bune mesele se desfasoara cu jucarele in jur, un pistol care face baloane de sapun si Rares mananca. Si mananca bine. Inainte abia ii dadeam cateva lingurite, cand incepea foiala renuntam. Acu mananca si 250 gr la legume, nu tot timpul dar au fost si cazuri asa. Acu are 3 mese de solide: fructe, legume, cereale de minim 150 de gr, plus un iaurt mic si 1 biscuite cand iesim prin parc.

Astept ziua de vineri cand il cantarim. Sper sa se vada.

--------------------------------------------
Rares-Costin : 4 oct 2009

Mergi la inceput