**LMA zmeurici de iulie-aug.09 (46)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

Dragele mele mamicute,

Va multumim din suflet pentru urari.
Transmitem si noi un gind bun cu multa, multa sanatate si puterea de a trece peste aceasta durere tuturor mamicilor si famiilor afectate de aceasta tragedie.
Ce pacat ca prostia unor guvernanti, manageri etc se plateste cu vieti inocente. Imi pare atit de rau si mi-as dori sa am puterea sa ajut in vreun fel.
Va pup cu drag si va doresc numai bine,


Clara si Bryce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Giova bravo voua ptr pasi!!!

Lucialu noi suntem ca si Corina :) ta, sta Francesca in picioruse dar nu paseste. Se descurca peste tot in patru labute, ha ha!

pupam zmeurele/ei!!!!

Corina mama domnisoarei RALUCA si a bebelasei FRANCESCA

http://family.webshots.com/photo/2925218030098531596UGNuSg?vhost=family

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sara_amira09 spune:

buna seara fetele!
noi suntem iar bolnavioare!are diaree si vomita tot ce baga in guritza inclusiv apa.I-am dat metrocopramit, debridat si pliculete biotics.I-am facut orez cu morcov..l-a vomat, banana a vomat... san.. a vomat, apa la fel.Nu stiu ce sa mai fac. Maine direct la dr cu ea.Azi am sunat si a zis sa ii dau metrocopramit si daca maine e la fel sa vin sa o vada.Nu stiu cum voi trece si peste noaptea asta ca sunt zombi.Bine ca e vioaie- exagerat chiar si nu ma sperie mai tare.AAA si ieri a facut febra 38.10cu nurofen a trecut. De la 3dimineata o tine asa...offffffff.Voi care ati avut probleme cu diareea si voma ce le-ati dat?
Acum e afara cu bunicu la plimbare, i-am dat o felie de paine prajita sper sa nu o dea afara si pe aia!!
am citit tot din urma cat a dormit fata!Revin ma duc sa mai bag o masina ca tot in casa e dezastru toate prosoapele, lenjeriile, hainutzele sunt varza.
va pup si va doresc multa sanatate ca e mai buna decat toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Sara-amira, insanatosire grabnica puiutei tale! Bine ca e vioaie, o sa treaca repede, sa vezi.

Giovaaa, foarte frumoase pozele voastre de vacanta! Superbe amintiri. (parca nu ca ai scris tu in zilele alea povesti cu vome, zici ca a intrat cu altcineva cu id-ul tau)Imi plac vacantele astea in gasca, copii multi pe plaja, ca atunci cand eram noi mici. Eu sunt fan declarat litoralul romanesc (trebuie sa-l si placa cineva ) Edi e dragalas foc, iar la tine se vad rezultatele regimul

Vazut si Bryce, voinic american cu mami mereu vesela. Inca un pic si va uram. Clara, emotii frumoase in seara asta la voi...

mami de Filip, 1 august 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ClaraJ spune:

Da, NOCE - iti multumesc din suflet. Ai dreptate, sunt atit de emotionata si-mi vine sa pling de cite ori ma uit la el. Ce frumos e, ce lin merge, ce activ, ce nostim, ce incapatinat si foarte perseverent!!! E o calatorie unica si plina de suisuri si coborisuri, de oboseala, durere, insa cind te trezesti dimneata si-i auzi zumzaitul, totul se sterge si esti cea mai FERICITA mamica din lume.
De asemenea, as vrea sa multumesc si acestui minunat grup de mamici care si-au impartasit opiniile si experientele, ajutindu-ne sa mergem mai departe.

Va pup cu drag,

Clara si Bryce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Buna fete,

plang si eu de zor cand ma uit la televizor, saracele mame..ce e in sufletul lor..nici nu imi pot imagina..Doamne ajuta sa poata merge mai departe..

Noi ne-am intors de la mare racite rau de la aerul conditionat dar ne revenim noi. A fost astfel super acolo, vreme calda si apa la fel. Eva sa simtit minunat in apa si sa bronzolit foarte frumos. De mancat am facut eu si a fost ok.

Azi am fost si nasici de cununie civila, la pranz pe caldura. P eEva nu am luato caci era ora de mancarica si somn asa ca a ramas acasa cu mama, sambata insa la nunta e invitata numarul 1.

In rest ma zapacit, merge incontinuu, cauta peste tot, fuge de mine, cotrobaie in toate cotloanele si bombane intruna..vorbeste orice..cuvinte inteligibile si unele 'pe limba ei', nu ar tacea o clipa...sunt epuizata...cred ca asta e cea mai grea perioada..stau tot timpul in spatele ei, sau ne jucam, mancam..a ajuns si ea doar la un singur somn pe zi si in rest joaca, mers, vorbit..ce sa mai..

Mie mi sa stricat calc asa ca nu mai pot intra decat de pe laptopul lui J cand apuc..si nu prea apuc...ufff

Si ne pregatim si de naseala sambata..

Mai intru eu...va pup si La multi ani!!!!! superbelor zmeurici.

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vally spune:

Multumim tuturor pentru urarile la adresa Gloriutzei

tuturor zmeureilor care au implinit 1 anisor


mi-au intrat si mie banutii pe CIC cu 2 zile intarziere si mai putin cu 15%
eu tot nu inteleg daca cuantumul indemnizatiei a scazut cu 15% - adica de la 85% la 70% sau din cat luam pana acum se diminueaza cu 15%?

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Vally de Gloriutza 13.08.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani feiriciti, Octavian!

La multi ani fericiti, David Andrei!


La multi ani feiriciti, Bryce Mihai!

La multi ani fericiti Ioana Teodora!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

micului american Bryce! Multa sananate si fericire alaturi de cei dragi!
Clara sa va traiasca flacaul sa va aduca numai bucurii si sa fie mereu cu zambetul pe buze, ca voi de altfel!

Ioana Teodora! Multa sanatate si noroc in viata alaturi de cei dragi!

si de la noi!
eu racita cobza, sper sa nu le dau si copiilor ca abia isi revine Edi cu mucii si tusea.
In schimb cu scaunul e la fel....rezultatul coproculturii e ok, nicio bacterie. Se vad 2 masele umflate rau si albicioase...oare ele sa fie cauza

revin ca urla rau...e timpul de nani.


Gio de Edi (02.07.2009) si Marco(06.01.2006)
www.dropshots.com/ioana_purdea#date/2010-01-07/14:30:34" target="_blank">2 prichindei, www.dropshots.com/purdeaioana" target="_blank">Paris
mamica de 2 smecherasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meleea spune:



La multi ani, Octavian , David Andrei , Bryce Mihai , Ioana Teodora!



Anemona, da suntem inca in Bran pana duminica cand plecam acasa. gasesti nr meu de tel pe contul comun ,daca aveti timp de socializat .


Am o mie de nervi cand ma gandesc la asistentele care trebuiau sa stea cu copilasii nu sa se uite la tv sau sa stea la cafele sau dzeu stie ce faceau.....cum sa lasi tu nesupravegheati copilasii nou nascuti daca si-ar fi facut datoria cum trebuie se evita aceasta tragedie.

va pupam si mai revenim

Mergi la inceput