Bv katalina,JuliaSM,princess! Hai bamboletta (182)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

LA MULTI ANI CARMEN! Prima aniversare in formatie completa

La multe lunite bb Vlad de crispro!

FELICITARI AELITA!! BUN VENIT BB MIGUEL!

rodyka te tii de glumite? Ma infig si eu intr-un corn

Ana si a mea mai doarme asa multe ore legate, probabil daca a fost agitata inainte. Eu nu o trezesc niciodata.

Doamne ce groaznic cu incendiul, teribil!!!!

enik vazut prichindelul, dulce foc! Seamana cu mami.
La noi alaptatul dureaza cam 10-20 minute/ san. Uneori papa doar de la un san, alteori de la amandoi.

otilia mama eroina Sa iti traiasca si a treia printesa, dulce tare tare.. iar poza cu carucioarele e bestiala!





Ieri a avut micuta mea ceva crampe la burtica, si stiu si de la ce asa ca am eliminat din alimentatie.
Au venit rezultatele analizelor: la exudatul nazal Biencuta are stafilococul auriu (tratament Fucidin in nasuc de 2 ori pe zi, 7 zile, apoi repetam analiza), la mine nu a iesit stafilococul, desi pe biletul de externare scria ca il am!!! Va dati seama ce marlanii se fac in spitale


*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

rodyka te tii de glumite? Ma infig si eu intr-un corn

Mami de Bianca Maria (04.08.2010)


michelle, ce sa facem?! nu se poate renunta asa usor la obiceiuri dobandite in atatea luni de zile! intai ca are pofta bb, apoi are mami pofta, apoi ca tre sa creasca bb mare si acum ca tre sa aiba laptic mami ptr bb . vezi ce repede am gasit scuzele , asa ca nu prea pot sta deoparte la papa...

sper sa aiba efect rapid tratamentul ptr Bianca ta draga...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

La multi ani Carmen!!

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

Neatza fetele!!! Mai aparem si noi din joi in pasti. Nu prea stam prin casa, mai mult pe afara, prin curte sau gradina pe la umbra. E foarte cald si la noi cu toate ca la mine e zona de munte dar tot se simte caldura.
Ne pregatin de botez, in trei saptamani il facem si suntem ocupati cu alergatura dupa una dupa alta. O data cu botezul am zis sa facem si cununia religioasa ca nu o avem facuta ca sa scapam. Am venit o zi in Buc la controlul de 6 sapt de la giulesti si dupa rochita am zis ca-mi fierb creieri de cald. Am plecat cat de repede am putut de acolo.
Bebita e bine, are 4700gr, 58cm, creste si se face din ce in ce mai frumusel. Avem si noi probleme cu kk, a rarit-o, face cam o data pe zi max de 2 ori, iar daca nu face de loc incepe sa se chinuie si sa planga si ii bag un supozitor, bine ca s-a intamplat doar o data sa-i bag supozitor si de at. face, dar mai rar, nu cum facea inainte.
Despre lactatie pot spune ca, slava Domnului am laptic cat sa-l satur pe bb dar nimic mai mult, insa mi-am luat ceva ceaiuri de stimulare a lactatiei de la Fares si Galafor pe care inca nu am inceput sa-l iau.
Am inteles ca nu sunt vaccinurile de 2 luni si ca trebuiesc cumparate din farmacii, pretul lor fiind de 270Ron, voi stiti ceva???
Vroiam sa va mai intreb daca luati Galafor care e rezultatul si cum il luati - 2 pastilute de 3 ori pe zi???
Cu colicii ne luptam si noi din greu. Mi-e asa de mila de bietul copil cand il vad ca il doare burtica. Ii dau Infacol si Espumisan, ii mai alina durerile.
Dupa controlul de 6 sapt doctorul mi-a dat OK-ul pt , insa nu am curaj sa practic, a trecut aproape un an de cand nu am mai facut, am uitat cum se mai face, voi ati trecut la treaba???? Mi-am luat si pilule ca sa nu am vre-o surpriza, bine la recomandarea medicului, dar nu am inceput sa le iau inca.
Felicitari bebelusilor care au venit pe lume si succes celor care urmeaza sa vina. Am vazut si eu tragedia de la Giulesti m-am intristat, mai ales cand stiu ca si eu am nascut acolo. Am vazut si pozele cu delfinasii, tare frumosii sunt toti, sa creasca mari si sanatosi.
Va pup fetelor!!!

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei
"Cresteti sa va inmultiti si sa umpleti pamantul si-l stapaniti" (Facere I,26)
http://happyrooms.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

rodyka

Fetelor, stiti cumva daca/ unde sunt datele pentru delfinasii Otiliei si aelitei sa le trec pe prima pagina?

*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle1981

rodyka

Fetelor, stiti cumva daca/ unde sunt datele pentru delfinasii Otiliei si aelitei sa le trec pe prima pagina?

*************************
Mami de Bianca Maria (04.08.2010)


aelita: ora 11.42, bb Miguel, 3230 g.

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Neata!

Mie mi-a venit laptele de aseara, asa ca bb suge pana nu mai poate si doarme. Si eu am reusit sa dorm 3 ore legate, pfoai ce bine.

Carmen, sa fii sanatoasa si fericita mami!
Coteasca, eu luam Galafor in functie de nevoi. Daca simteam ca am totusi ceva lapte luam minim, adica un comprimat. Cred ca cel mai mult am luat 4 comprimate cand am calatorit cu avionul si stiam ca nu o sa mananc toata ziua.
Michelle , sper sa am timp acum sa intru eu sa le scriu. Mai trebuie si princess trecuta la mamici. Stii cum gasesc eu datele, dau versiune pentru imprimanta la capitolele trecute si caut dupa nume.
Laurika, ti-am vazut minunea. E un baietel atat de delicat

De fapt am vazut multe poze noi, s-au dolofanit delfinasii

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Neata

Carmen la multi ani..sa fii iubita...fericita alaturi de cei dragi

pt Vlad de Crispo

Nu am cuvinte pt ce s-a intamplat la giulesti bietii bb-ii cata suferinta

Azi mergem la eco sa vedem ce mai face bb strumf pana la urma se pare ca cedeaza sotul si ramane numele David
Oare imi face control si pe masa sau doar eco?


Bamboletta 38+David si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)
AMR 1+ pana vine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui bamboletta

pana la urma se pare ca cedeaza sotul si ramane numele David


si al meu se pare ca o lasa mai moale si s-ar putea sa mergem impreuna acasa in Ro! i-am zis ca, la o adica, vb eu cu seful (era si seful meu pana am ramas acasa graviduta) si stiu ca n-o sa ma refuze (sotul si cea mai buna prietena a mea -una din nase- lucreaza acolo tot ptr ca le-am pus eu o vb buna). nu e om rau, m-a menajat destul cat am lucrat eu acolo, desi nu a fost de acord sa raman acasa in c.medical...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Hello gagici

LA MULTI ANI CARMEN SI BEBE VLAD DE CRISPO sa traiti sa fiti sanatosi si fericiti

AELITA FELICITARIIIIIIIIIIIIIIIIIIII!!!!!!!BINE AI VENIT PE LUME MIGUEL

Fetelor nu stiti o metoda prin care se poate verifica daca vaccinurile au fost facute la bebei???

Astazi am fost la spital cu Paul pt o echo la inimioara.Intr-adevar suflul este,dar maine cand vom primi rezultatele la EKG vom sti exact in cat timp estimativ va trece.Sper ca sapt viitoare sa facem si niste analize la sange,urina si scaun



Bytz,Ovi si bebe PAUL CHRISTIAN 21.07.2010

Mergi la inceput