Bv katalina,JuliaSM,princess! Hai bamboletta (182)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Rodi, \. Noua neonatologul ne-a zis ca copiii tre sa aiba kk verde, galben, mustar, si perlute albe. Doar astea is culorile bune. Al meu face galben mustar, cu tenta verzuie... Si pare ok... Zici ca ieri de 2 ori a facut Isa, e foarte bine. Recupereaza zilele pierdute.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Rodi, \. Noua neonatologul ne-a zis ca copiii tre sa aiba kk verde, galben, mustar, si perlute albe. Doar astea is culorile bune. Al meu face galben mustar, cu tenta verzuie... Si pare ok... Zici ca ieri de 2 ori a facut Isa, e foarte bine. Recupereaza zilele pierdute.

Cristina , mami fericita de bebe Vlad (17.07.2010)


cristina, . pana acum tot galben mustar si noi. ms de lamurire, m-am linistit, ca doar maine avem programare la pediatru si la vaccin. abia asteptam sa ne masuram, ca mie acasa nu-mi ies cm, adica imi ies prea multi, cred

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

cristina, dar in brate sta cuminte sau se tot aduna de picioruse? ca at.poate ca e ca al meu , ca nu suporta sa stea sg. pe pat.

Paula, mamica de baieti Mihai (16 iul. 2010) si Stefan (30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:


Buna dimineata
La multi ani, Carmen!! Multa sanatate si tot ce iti doresti!!
Cristina, sa-ti traiasca feciorasul si sa creasca mare si sa va faca fericiti. Imediat o sa treaca si coliceii.
Si Raul se strange de picioruse, dar nu plange, nu vreau sa stiu cum ar fi fost fara picaturi.
Eu de astazi, m-am hotarat sa nu-i mai dau completare, sa vedem ce se intampla. Adevarul e ca toata lumea m-a batut la cap sa-i dau LP ca moare copilul de foame...si m-am trezit acum la 3 sapt ca eu nu mai prea am laptic. Vedem cum ne descurcam azi, o sa alaptez daca tb si la fiecare ora.
Chiar nu stiu cum sa fac sa fie mai bine. Nu prea as vrea sa fac experimente pe copil, dar nici nu vreau sa raman fara lapte.
Nici nu vreau sa fie flamand.
Nici nu vreau sa ma mai gandesc la tragedia de la Giulesti. Mi se rupe inima., Sa le dea Dumnezeu putere sa lupte bbilor cu pb.

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77

La multi ani, Carmen!

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)


LA MULTI CARMEN! SANATATE, FERICIRE SI MULTE IMPLINIRI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

doamne fereste, sunt efectiv ingrozita de ce s-a intamplat la meternitatea giulesti...saracii copilasi, saracii parinti...nu vreau sa stiu ce e in sufletul lor...cred ca as muri numai la gandul ca s-ar putea intampla ceva rau copiilor mei...nu am cuvinte...

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Neata fetele!1

La multi ani pentru toti bebicii, Mariile si sarbatoritele lunii!!

Felicitari Otilia, Aelita si fetelor care au mai nascut intre timp!
!Eu citesc cam in dunga, in reprizele de somn ale piticului:)
eu sunt ingrozita de ce s-a putut intampla la giulesti, dar sincera sa fiu si eu ma gandeam ca se putea intampla ceva.la ati cezariene, la et 1, erau aparate de aer conditionat care curgeau, curgea apa din ele ca la robinet, fara exagerare.. si culmea e ca in salile respective sun instalatii de oxigen care cred ca la orice scanteie pot exploda, cum a fost cazul la copii.ma gandeac cu groaza ca daca nu pleca medicul meu miercurea trecuta si eu sa fiu operata pe 10, probabil ca vineri ma interna sa nasc..ii multumesc lui DD ca a vut grija de noi.aseara plangea de mila celor de acolo si mai ales pentru copilasi, ca ei sunt nevinovati.si ma mai gandesc si ca personalul e putin si nu fac fata..iar spitalul are nevoi de bani, nu se gandeste nimeni ca in spitalul asta se fac minuni, scapa copii care altfel nu ar avea nicio sansa.iar personalul este super ok.Ma rog la DD pentru copii si pentru parintii lor, sa aiba puterea sa treaca peste tragedia asta, mai ales ca e f greu cand peste faptul ca e copilul nascut prematur , cu probleme..mai vine si asa ceva.oricum, cine a gresit trebuie sa plateasca, fiindca cu siguranta a fost vina firmei de intretinere a aerelor conditionate.
Ieri am fost la pediatru, fiindca de cand am venit acasa bebe refuza tzitzi iar vineri noaptea am facut noapte alba iar la 4 dimi i-am dat lapte praf ca plangea rau si isi musca manutzele.noroc cu voi ca am avut de unde invata multe. e drept ca ne-a dat baby drink sa-i dam pentru hidratare, ne-a pus o picatura de nitrat de argint pe buric ca sa cada mai repede, ne-a dat voi sa facem baita la baiat,noi doar il tamponam cu o carpita umeda sau ii feream buricul la baita, avem una cu dus.mi-e ciuda de laptic, ca nu vrea tzitzi si tre sa ma mulg...dar o sa reusim noi..

va pupic, fug ca plange de foimitza.

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

mai dragelor,cum trece timpul!!! ieri-alaltaieri ne uitam la pozele in care abia se distingeau niste burtici, apoi ditamai balonasele, am inceput cu lucrusoare si hainute ptr bb (iar acum deja o gramada au ramas mici...), acum suntem deja la LP si colici... racusor si tina au trecut de 2 luni, noi implinim joi 2 luni ... aelita care statea pe-o ureche ca nu naste e deja cu bb in brate... pe racusor care aduna informatii despre de toate acum poti s-o intrebi orice ca te lamureste , ce mai! timpul zboara!!! faceti poze la micuti ca maine-poimaine merg in picioare si-apoi sa vezi oboseala si alergatura dupa ei si diversificare la mancare... ooo, mai bine ma opresc din visat, ca deja ajung la criza de timp ce-o fi si-atunci si mai bine fug sa pregatesc ceva de mic dejun printesitei. va invit la cereale integrale cu iaurt natural degresat . am glumit! avem sandwish cu sunca si cornulete cu crema de vanilie...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

mai dragelor,cum trece timpul!!! ieri-alaltaieri ne uitam la pozele in care abia se distingeau niste burtici, apoi ditamai balonasele, am inceput cu lucrusoare si hainute ptr bb (iar acum deja o gramada au ramas mici...), acum suntem deja la LP si colici... racusor si tina au trecut de 2 luni, noi implinim joi 2 luni ... aelita care statea pe-o ureche ca nu naste e deja cu bb in brate... pe racusor care aduna informatii despre de toate acum poti s-o intrebi orice ca te lamureste , ce mai! timpul zboara!!! faceti poze la micuti ca maine-poimaine merg in picioare si-apoi sa vezi oboseala si alergatura dupa ei si diversificare la mancare... ooo, mai bine ma opresc din visat, ca deja ajung la criza de timp ce-o fi si-atunci si mai bine fug sa pregatesc ceva de mic dejun printesitei. va invit la cereale integrale cu iaurt natural degresat . am glumit! avem sandwish cu sunca si cornulete cu crema de vanilie...

_

delfinasul Hannah Isabela (19.06.2010)
printesita Anca-Maria (26.06.2001)





mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

crispro sa iti traiasca flacaul!!!

mami de brotacel Andrei Ioan
9 iunie 2010

Mergi la inceput