Iepurasi dragalasi de Mar-Apr 2010 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Am pus hainutele in clor si s-au albit din nou. Le usuc la bec de data asta .

Oana, eu iau din farmacii Dona. Nu se gasesc in toate, dar se pot comanda. Cauta una si la tine si roaga-i sa-ti aduca. Eventual mai ia si alte remedii, pot sa-ti dau o lista.
Daca nu merge asa, contacteaza chiar producatorul www.plantextrakt.ro/homeopatie.php" target="_blank">PlantExtrakt, care e chiar in Cluj. Ei iti pot spune unde gasesti produsele lor.



Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanaiacovita spune:

Diana mersi mult.

Bafta cu hainutele. Eu as incerca cu vanish de ala pt rufe albe. Am auzit ca e bun.



Oana, mami de minune mica, Eric Nicholas(21.02.2010)


Multumim Doamne pentru minunea data si ajuta-ne sa fim sanatosi!



Cand cineva acolo SUS te iubeste...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianami spune:

Oana, le-am albit din nou, vezi mai sus.

Eu am terminat de impachetat hainele. Mai am de cumparat cate ceva (diseara), de impachetat diverse si niste medicamente, iar la noapte, pe racoare , fac doua tavi de pandispan cu fructe, pt. drum. Acum nu ma ating de cuptor.
Maine dimineata plecam.


Diana, mami de Alexandru (16.01.2010), Andrei (23.06.2008) si Iulia (15.07.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Sanzi, Rmkristine, Sensibila,Oana, Dianami multumesc mult!!!

Oana cred ca tu ai modificat in prima pagina, multumesc!!!



-------------------------------

Erina mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Si Babylove au borcanele Bio. Sunt aceeasi calitate ca Hipp.

Va doresc o zi frumoasa!
Drum bun celor care pleca in vacanta!!!

-------------------------------

Erina mamica Dariei si a lui David


L'amor che move il sole e l'altre stelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Citat:
citat din mesajul lui oanaiacovita

Fetele, de unde ati luat Chamomilla? Eu am cautat si nimeni nu a auzit?



OANA eu am luat de la o farmacie care cmercializeaza si homeopate Ropharma, poate e si in Cluj.
Stiu ca Helpnet mai are homeopate, in general pe comanda.

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Citat:
citat din mesajul lui rmkristine

A! am vazut zilele trecute la Real borcanele pt copii Bio de la Organix. Si biscuiti aveau. Stie cineva ceva despre firma asta?



Chiar vroiam sa scriu ca eu am luat ieri din Real. Am luat mar cu coacaze.
Par ok, inca nu le-am probat, sa-mi accepte intai piureul de mar, azi am avut ceva tentative, dar l-a acceptat doar cu putin laptic.

child fericita de Albert-Krisztian (2.03.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanact spune:


Buna, fetelor!

LA MULTE LUNITE SI ANISORI , sarbatoritilor de azi: Alexandru, Vlad Alexandru si Alex Cristian !

LA MULTI ANI, Erina! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de copii, de sot cat si de cei dragi tie!

Avem si noi cateva poze de ieri. Ne-am intalnit cu o mamica si o aspiranta de la alt toppic.

Eu i-am dat o singura data Ioanei piure la borcanel de la Hipp, si-at pt ca eram plecati si-am fost in vizita la cineva si nu avea mancare, desi are un baietel (acum si o fetita) at de 1 an si 4 luni.
Nu prea sunt de-acord cu borcanelele, dar cand esti in deplasare sunt bune.

O sa i-au aminte ce firme spuneti ca sunt bune (bio)..poate ii voi da Justinei, daca vom fi plecati si nu am cum sa gatesc.



ALINA de IOANA (11 Ianuarie 2008) + JUSTINA (14 Aprilie 2010)

MULTUMESC DOAMNE PT CELE 2 PRINTESE!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CoriMami spune:

Buna mamici!

Vreau sa va zic ca.. Petala s-a emancipat si zau ca sunt luata prin surprindere. De exemplu, fiindca nu mai vrea sa stea in patut (ca parca nu ii mai ajunge spatiul) azi i-am pus o patura pe covor la ea in camera si am plasat-o acolo, in mijlocul camerei. 3 minute am lipsit cat am raspuns la telefonul fix...cand m-am intors...era sub patutul ei.
Face orice ca sa se deplaseze!! Se taraie, se rostogoleste, se impinge.
In pat nu va mai zic, il parcurge de la un capat la altul tipand ca un halterofil care depune efort.
Ieri i-am pus o betita noua, roz cu un fluturas. 1 minut m-am dus sa-mi iau hainele sa ma imbrac sa mergem la biserica, si-a tras bentita, a inghitit cred fluturasul, provocandu-si o mare voma, si mie o mare spaima.
Asa ca aviz mai ales mamelor de fetite, nici un briz-briz pe hainute, adio fundite si alte dragalasenii ca nu stii cand le apuca.
Am vrut sa o pozez langa o gladiola, a sfasiat-o instantaneu cu degetele alea mici si eu nu stiam cum sa mai recuperez bucati de petale de la Petala( mai e si toxica gladiola pedeasupra).

Gata, m-am intins cu mesajul...dar sunt putin depasita.

Draga Diana, sa-ti traiasca baietelul, cel mai mare iepuras al nostru! 7 LUNITE si trage de tot ce poate...oooh ce ma asteapta si pe mine

Honey, pupam pe scumpa Maya, sper ca e totul bine!

Ioana-ct, ce frumos ati petrecut, si ce de par are Justina!

Mamica de 8 martie - dulcea fetita Eliza Valentina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

La multi ani Erina!Sa fii iubita si giugiulita si mangaiata si baloshita si zgaltzaita de amor nebun de cine vrei tu.
Urez si eu la multe multe luni bebicilor care mai baga o luna in spate si Mariucilor pe care Geo mi-a spus sa le felicit dar eu ca o cutra de soacra mare ce-s ....nu am avut spor.Pupa-le-ar socritza pe ele de frumushele:Mariuci de Kossir,Oanka,Jeni,Ramy,Rebiana,Nibi_niki,etcetera etcetera.Sa fiti frumoase si ochioase ca acushica se face Geo mare si vine si va fugaresste.mamicile le aburesc eu cumva sa va lase afara cu Geo .
In alta ordine de idei,am citit si eu discutia despre neglijarea copiilor.Diana am inteles perfect ce vrei sa spui si printr-o coincidenta zilele astea am niemrit si eu intr-o astfel de situatie si de atunci imi fierb creierii.Ba mai mult chiar am fost acuzata de respectiva individa ca-s posesiva rrau si ca o sa imi plece barbatul daca il mai neglijez asa.Am ajuns acasa si l-am luat pe sot la chestionat.Asta al meu are toate tziglele pe casa si a zis sa-mi vad de treaba ca el nu e nici tampit ba dimpotriva cosidera ca locul copilului este exclusiv langa parintii lui cu precadere langa mama.Cat despre a lua atitudine/masuri...zicea cineva ....zau daca nu mai bine te lupti cu morile de vant.este ca si cand as convinge-o pe vecina mea ca nu e normal sa-i dea nepotului ciorba la 4 luni sau e ca si cand m-as apuca inutil sa explic de ce nu las lumea sa-mi pupe copilul(by the way asta e trendul mai nou in acuzatii....ca-s tampita ca vreau sa bag copilul intr-un glob de sticla ca o sa-l cresc sensibil si etc.pai ziceti voi....cum sa las lumea sa-l pupe pe mainute sau pe talpitze cand el astea le baga in gura?zau daca ma simt cumva exagerata !!!).Pai eu ca sunt mare nu suport prea mult pupaturile d-apai el....plus tone de ruj lasate pe manute ....degeaba imi racesc gura ca sunt unele femei care zici ca nu gandesc.Am una care vezi doamne ce grijulie e ea o sa-i ia lu fii-su masina de spalat separat.Asta una!Dar mai misto......de ce sa-i faca baie zilnic????lumea asta are niste paradoxuri (oare am folosit bine termenul si pluralul ca de cand stau acasa m-am tampit de tot)...pe o parte ii spala hainele separat si pe alta pe el nu il spala zilnic...hai atucni sa nu mai sterilizam sa nu mai spalam sa nu mai folosim detergent separat...sa nu mai facem mancare separat si o sa avem niste bebelusi .......mda.Hai ca iar sunt cu fundu'n sus ..deja m-am saturat de oameni prosti care cer explicatii (si carora le si dau ca sa incerc sa-i deshtept desi nu cred ca imi ating scopul)si de oameni care fac pe interesantii desi.....mda!Aseara am fost pe faleza la Cazino .n-am vazut in viata mea asa omor.tati i-a luat lui Geo niste tziganii cu beculele,motorase de care Geo e super incantat .Nu am putut respira si nici misca.geo a adormit bustean si l-am adus acasa,l-am schimbat hranit si iaca asa am sarit peste balaceala.In schimb azi-noapte......vorba unei tipe...ca personalul s-a trezit.....la 20 de minute avea cate o statie.Tuuu!tuuu!si uite-asa s-a facut dimineata si mami e cheauna.Pam pam!
V-am tzucat!Revin daca mi se permite!!!

Mamica de George-Theodor
7 Martie 2010
Doamne ajuta!

Mergi la inceput